PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559}

Ukryty wymiar

Event Horizon
6,9 45 232
oceny
6,9 10 1 45232
6,2 10
ocen krytyków
Ukryty wymiar
powrót do forum filmu Ukryty wymiar

Event Horizon kultowy jest i basta. 9/10 ze względu na drobniutkie nieścisłości.

Kurwinox

Obejrzałem wiele filmów s.f. ale ten zapadł mi w pamięci nie przez efekty ani grę aktorską ale poprzez własnie nastrój jaki panuje w filmie. Pierwszy raz spotkałem się z filmem który łączy tematykę s.f. z mrocznym złem w sensie metafizycznym. Mamy obcego jako horror czy też dreszczowce typu "Moon" ale w ten film jest bardzo intrygujący ze względu na fabułę. Od pierwszych scen czuć jakieś podskórne zło które zaraz wylezie i zacznie siać swe żniwo.

ocenił(a) film na 10
Kurwinox

kij z nieścisłościami ;) klimat jest w tym filmie rewelacyjny :)

ocenił(a) film na 8
Kurwinox

Obejrzałem wiele razy klimat wymiata.

użytkownik usunięty
Kurwinox

Co tu za dzieciarnia na tym forum sie wypowiada. Klimat tego filmu kończy się tam gdzie zaczynają się idiotyzmy o piekle i kretynizmy dla dzieciaków. Wiekszego gówna sci-fi nie widziałem. UUaaaa uuuaaaa!!! zły Weir! aaa! pełno krwi i zwłoki na hakach! uaaa, "tak zły i potworny świat się tam kryję", że nawet na kiblu tak nie wytężasz zachwytu jak po tym "obłędnym" gniocie. Nie ma to jak nakręcić film, w którym można pokazać wszystko (dosłownie - wszelki obłęd i bzdurę) i zachwycić tym masy ciot. Niestety, nie ta sztuka co Obcy, Riddick czy choćby Pandorum (tak mi do głowy przyszło) czyli czyste sci-fi, gdzie rządzi realizm, logika, kunszt scenariusza i dialogi, a istotne fakty są "w miarę" wytłumaczalne a często nawet i ciekawe przy swojej fikcyjności, zamykając całość w intrygującą historię (jak np. ewoluujące przez tysiące lat stworzenia na pokładzie Pandorum skoro już mowa), ale nie taką jak OOO piekło za tunelem czasoprzestrzennym WOW! Pomyśl - jak dorośniesz za 5, 10 lat nie będzie Ci wstyd za te podniety o tego typu bajeczkach? OK, ja wiem, że to film z '97ego, ale podniety o nim w 2015? LOL

użytkownik usunięty

Ty się za to wypowiadasz jak stary wyga. Nie każdy film musi być kręcony jak byś sobie tego życzył. Ten film może ma daleko do prawdziwego sci-fi, ale kiedy z dużym naciskiem uwzględnisz tu horror to w sumie całkiem przyjemnie się go oglądało i wcale nie brak mu klimatu. Taki o, horrorek w kosmosie. Zluzuj majty bo Ci w tyłek wchodzą.

użytkownik usunięty

Obyś się ze strachu nie sfajdał na tym "horrorze" :DDD

ocenił(a) film na 3

Dokładnie. Żadnego klimatu w tym filmie nie ma. Nudy, głupoty.
Połączenie słabego sf i tandetnego horroru.
Bez żadnego pomysłu.

ocenił(a) film na 8

Hipoteza, że takich wszechświatów jak nasz jest nieskończenie wiele a czarne dziury mogą stanowić bramy do nich, jest brana całkiem poważnie przez naukowców. Nasz stan wiedzy jest taki, że nie wiemy nic o tym, co kryje się w naszym Wszechświecie. Chciałbym Ci zwrócić uwagę, co z tego wynika: jeśli wszechświatów jest nieskończenie wiele, to znaczy, że w jednym z nich może być tak jak w filmie, a w innym mogą żyć różowe słonie z cukru.
Gdzie ty masz realizm w obcym? ;) Ksenomorf to gatunek, który nie miałby szans na przeżycie w realnym świecie ze względu na to jak jest agresywny i jak szybko zabija żywiciela. Obcy (zwłaszcza "8 pasażer" to film wybitny pod względem klimatu, ale realizmu to jest w nim tyle co w "Alicji z krainy czarów" ;). Pandorum to samo. Chyba nie chcesz powiedzieć, że jakikolwiek organizm w hibernacji na statku kosmicznym miałby szansę na mutację w ten sposób aby się przystosować do życia w miejscu docelowym.
Dobrze Ci piszą, zluzuj majty, bo czepiasz się realizmu w filmie, a jest go tyle samo, co w produkcjach które Ci się podobają ;)

użytkownik usunięty
lukaszMkr

Bo nie zrozumiałeś typu "realizmu" o jakim ja piszę. A jest ich nawet kilka. Pierwszy z nich nazywam realizmem przyrodniczym. Czyli przykładowo jeśli Newton powiedział, że a = F/m albo jeśli coś jest bardzo gorące to się topi, a bardzo zimne zamarza i jest to (mniej więcej oczywiście) pilnowane w uniwersum filmu to taki film spełnia oczekiwany przeze mnie realizm przyrodniczy. Oznacza to, że takie filmy jak Jumper, Lucy, Wanted, Star Wars, Lord of Rings, Riddick 2 (znikające postacie), komiksowi superherosi i cała półka tysięcy "górnolotnych" sci-fi oraz Fantasy (magia/moce), ale także produkcie "paranormalne" jak 1408, tego realizmu nie spełnia. Natomiast takie filmy jak Obcy, Predator, wspomniane Pandorum skoro już o nim mowa (btw. nie zrozumiałeś filmu - potwory nie były zahibernowane, inaczej by nie ewoluowały i nie biegały po statku) i setki filmów również typu sci-fi ten realizm spełniają. Można dyskutować o dalej idących realizmach technologiczno-biologicznych, itd, np. czy to w ogóle możliwe by ksenomorf był anatomicznie tak silny i miał kwas w żyłach przy znanych nam fizyko-chemio-biologicznych realiach, ale to już są aspekty kina sci-fi, które na tym przecież polega, że wymyśla fikcyjne dość uwarunkowania. W przeciwnym przypadku musielibyśmy zdyskredytować pod tym kątem całe kino sci-fi, a ja dyskredytuje tylko to, gdzie owe prawa są mocno wprost wypaczone w dodatku bez ciekawej próby (to dość subiektywne stwierdzenie) ich umotywowania jako "uzasadnione" w scenariuszu.
Drugi realizm to realizm logiki. Oczywiście, że możemy założyć, że są miliony wymiarów, z których w wielu z nich z nich znajdują się czysto "złowrogo" pokiereszowane zwłoki na ścianach, tak samo jak w innych Spiderman może skakać po drapaczach chmur uwalniając nitkę spod ciasnego rękawa. Pytanie brzmi po co tak zakładać w filmie, jeśli nie dla samego założenia (i wywarcia tym sensacji samej w sobie). Otóż to - po to by wywrzeć tę sensację na tych co to kupią, akurat nie na mnie. Reszta to już ocena samej wartości "artystycznej" (również pomysłu na motyw/scenariusz) filmu, której można dokonać często dość obiektywnie interesując się szerzej na tym polu (jak różnica w fachu między np. muzyką jazzową, czy choćby metalową a disco-polo). Takiej oceny dokonaj sobie sam.

użytkownik usunięty
Kurwinox

Byłem w kinie na filmie ,,Ukryty wymiar'' w 1997 roku. Był taki w kinie mocny ten film, że się przez 90 min. bałem. Potem ten sam film wziąłem z wypożyczalni wideo i była wersja inna mniej groźna (mniej scen okropnych było) i zobaczyłem tą samą wersję w telewizji 2 razy na TVN. Wie ktoś coś na ten temat?

ocenił(a) film na 9

Ten film ocenzurowano. Niektóre sceny wycięte, są do obejrzenia na YouTube. W telewizji pewnie ocenzurowali jeszcze bardziej niż na video.

ocenił(a) film na 9
Kurwinox

POPIERAM - ZAJEBISTY FILM!.

ocenił(a) film na 5
etnica83

niby co w nim jest zajebistego? Szczerze pytam, bo nie rozumiem tych ocen. Przeciez ten film jest niesamowicie slaby.

ocenił(a) film na 10
krzysmc

obejrzyj lepiej sobie Strażnicy Galaktyki , albo Gwiezdne wojny ... Film jest kozak , zresztą ocena mówi sama za siebie...

ocenił(a) film na 8
Kurwinox

Kultowy? Hm

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones