PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=990}
7,9 39 001
ocen
7,9 10 1 39001
8,2 16
ocen krytyków
Underground
powrót do forum filmu Underground

7.5/10

ocenił(a) film na 7

Genialna muzyka... genialny klimat... genialny pomysł... genialnie przedstawiona historia Jugosławii... genialne aktorstwo... wszystko genialne... film ma jedną wadę... był zdecydowanie za długi... męczyłem się strasznie jednocześnie doceniając niemal każdą scenę w filmie... jestem rozbity co do oceny... rozumiem film, doceniam a mimo to nie do końca mi się spodobał...

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Pomyśl sobie, że w pierwszej wersji film miał mieć 320 minut... Tak samo to oceniam. Film jest dobry, ale ta cała dłużyzna działa tylko na niekorzyść i szybko wyczerpuje magię tego filmu. Tę męczarnie ratowały sceny z charyzmatycznym i zawadiackim Czarnym, który zdecydowanie przyśpieszał tempo akcji. :)

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Moje odczucia sa wlasnie podobne, zbyt dlugi, sceny poprzeciagane do granic, np.wesele w piwnicy ilez mozna pokazywac jak leci panna mloda, jak tanczy i rusza pupa glowna bohaterka, jak gra orkiestra itd., pozniej poszukiwania malpy przez jej pana, zbyt wiele dluzyzn...pomijam rodzaj humoru Kusturicy, bo to juz nie podlega duskusji, taki ma i za to zapewne jet ceniony

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Ogólnie film trwa 5 godin 20 minut. Taką wersję filmu w telewizji oglądałem

ocenił(a) film na 7
tashilaza

O matko, a ta mi sie wydawala zbyt dluga...

reptile2006

Mam podobne odczucia. Pod koniec było przydługo i zbyt łopatologicznie w porównaniu z resztą filmu. Ale i tak warto było się wymęczyć do 3 w nocy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones