PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=990}
7,9 39 003
oceny
7,9 10 1 39003
8,2 16
ocen krytyków
Underground
powrót do forum filmu Underground

pelna rezyserska wersja filmu - 516 min
skrocona wersja rezyserska - 322 min
wersja pokazana na festiwalu w cannes - 180 min
wersja pokazana w polskich kinach/DVD - 167 min

powiem tylko, ze strasznie mnie wscieka kiedy filmy sa powycinane przez producentow, a w przypadku "undergroundu" wersje rezyserskie sa nie do zsobycia.

ocenił(a) film na 8
Pastor1

A wysiedziałbyś na filmie 8 godzin? :P

ocenił(a) film na 7
Vin_McQueen

No ba.

Ja wysiedziałem 407 minut na "Wojnie i pokoju", mam ochotę na 450 minut "Szatańskiego tanga", więc czemu nie na 516 "Undergroundu"?:)

ocenił(a) film na 10
_Garret_Reza_

wysiedziałbym, też widziałem "wojnę i pokój" :)

ocenił(a) film na 9
Pastor1

Ja tam trzy razy zasypiałem na "Ogniem i Mieczem" gdy wysłali nas ze szkoły.

ocenił(a) film na 10
_Garret_Reza_

http://www.filmweb.pl/film/Wyzwolenie-1969-101418

_Garret_Reza_

Filmy z takim metrażem to niestety z reguły artystyczne bzdury, które przyciągają na seans jedynie fanatyków jakiegoś twórcy i snobów. Siedzenie i oglądanie czegoś tyle czasu to mordęga i nie jest ważne jak bardzo film jest zajebisty.

ocenił(a) film na 8
katedra

Seriale też da dla snobów? Pytam, bo czasem zdarzy mi się obejrzeć kilka odcinków pod rząd.

ocenił(a) film na 7
kieko

Seriale mają inną konstrukcję i inaczej utrzymują uwagę widza w stosunku do długich filmów.

ocenił(a) film na 10
_Garret_Reza_

Underground był z założenia kręcony jako serial, dlatego masz te dziwne plansze dzielące film na części / odcinki. Dziś słowo "serial" znaczy 15 serii po 13 odcinków, kiedyś serialem było wszystko, co miało więcej niż 2 odcinki.

użytkownik usunięty
Vin_McQueen

Dla mnie na przykład około sto minut filmu takiego jak choćby «Liberator» to właśnie o tyle za wiele, a mniej więcej trzy i pół godziny «Ben Hura» to długość w sam raz. Śmiem twierdzić, że to, ile film trwa, jest sprawą drugorzędną wobec tego, czy jest on dobry, czy też nie.

ocenił(a) film na 10
Pastor1

Ja bym wysiedział ;) Uwielbiam ten film, mógłbym go bez końca oglądać.

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

Bila jednom jedna zemlja Piskim, piskim: http://youtu.be/fcgu74w6zuo

Króciutki fragment z długiej wersji.

ocenił(a) film na 7
Pastor1

LOL! A ja myślałem, że director's cut ' The Thin Red Line ' ( 6 GODZIN ) to już... dłuuugo ale jak widać - myliłem się :D

ocenił(a) film na 10
Pastor1

A ja jeszcze bym chciał wiedzieć, gdzie tę pełną wersję można obejrzeć.

stphn

No właśnie! Wie ktoś?

ocenił(a) film na 10
Drusix

Leciała raz w serbskiej telewizji. Trzeba znaleźć kogoś, kto 20 lat temu nagrał to na VHS i ma do tej pory, rzecz jest niemożliwa do zdobycia, próbowałem wszystkiego.

ocenił(a) film na 10
Pastor1

Czy bez znajomości histori opisywanej w filmie warto po niego sięgnąć ?

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Oczywiście że tak

ocenił(a) film na 10
Pastor1

Dzięki za odp . :) . Pytałem bo myślałem że bez znajomości histori będzie to takie oglądanie na "sucho "

ocenił(a) film na 10
Pastor1

A czy " Chłopi " " Noce i dnie " itd . w wersji kinowej nie są skrócone ? Jakbyś chciał faktycznie odnaleźć wersje rozszerzoną to już dawno byś ją nabył .

ocenił(a) film na 10
maciekb80

jak?

ocenił(a) film na 10
Pastor1

To już wyższa szkoła jazdy . Nie będe Ci udzielał tutaj wskazówek ;) . Szukaj a znajdziesz .

ocenił(a) film na 10
maciekb80

no właśnie szukam, od 20 lat :)

ocenił(a) film na 10
Pastor1

Szukaj , szukaj ;) . Ja już jestem na tym poziomie że wiem w którym kościele dzwoni . Sam do tego doszedłem . To i Ty dojdziesz .

ocenił(a) film na 10
maciekb80

dzięki bracie, mam całosć

ocenił(a) film na 10
Pastor1

Powaga ? To się ciesze ;)

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Serial "Bila jednom jedna zemlja" (6 odcinkowy - z serbskiej telewizji RTS), to wersja 322 minutowa - 6 godzinna. Jest jeszcze wersja 8,5 godzinna ale tę ma chyba tylko Kusturica w domowym archiwum. Już się nie dziwię, dlaczego w praktyce "Underground" stał się końcem kariery tego reżysera (tak, nagrał jeszcze kilka filmów ale po takim sukcesie powinien był zawojować cały świat). Wersja kinowa ma bezczelnie powycinane wszystkie wątki anty-żydowskie. A to bardzo wiele zmienia... Jeszcze raz dzięki za informację. Dla tych, którzy chcą obejrzeć serial mała wskazówka: Nikola Simic - tam gdzie obecnie jest dostępny, długo nie zostanie.

maciekb80

Pastor podzielisz sie źródłem , skoro Maciek skąpi?:) pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
drugster

Ej , czym ja skąpie for God sake? :(

ocenił(a) film na 8
maciekb80

Czym? Ano brakiem podania źródła. Czy to Zatoka, czy inne zakazane tereny.

Hasło 'szukaj, szukaj' jest równie pomocne, co rady w stylu 'zmień pracę i weź kredyt'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones