PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169179}
7,2 104 016
ocen
7,2 10 1 104016
5,0 6
ocen krytyków
Underworld: Evolution
powrót do forum filmu Underworld: Evolution

Film ostatnio oglądałem w podstawówce i wtedy niezbyt mi się podobał, może z powodu nieco zagmatwanej fabuły, którą trzeba uważnie śledzić. Nie wszystkie wątki też odpowiadały mi, np. Aleksandra i jego komandosów. W jedynce wszystko skupiało się na wojnie wampirów, lykanów, zdradzie Victora itd. Tutaj wprowadzono nowe elementy i nieco rozbudowano uniwersum. Poznajemy także początki i powstanie obu ras (trochu naiwne to, ale niech będzie). Teraz jednak, odświeżając i rozumiejąc fabułę, film oglądało mi się całkiem dobrze. Klimat i zdjęcia są solidne. Nie ma atmosfery grozy, ale jest sporo ciekawych i bardzo krwawych scen starć. No i większość jest dobrze zrealizowana, choć w nieco komiksowym stylu. Ten a'la gotycki również został zachowany. Zimowa sceneria także mi się podobała. Jedynie przyczepię się do efektów CGI, które czasem są nader widoczne. Ja wiem, że nie dałoby się nakręcić tego filmu bez nich, ale jeszcze bardziej można by było je ograniczyć. Te praktyczne jak kostiumy/animatronika i fizyczne rekwizyty są naprawdę imponujące i na szczęście często wykorzystywane. Nie jest tak dobry jak pierwsza część, ale uważam go za udany sequel zasługujący na mocne 6/10. Film był emitowany w TV Puls, czytał Maciej Gudowski. Dawniej emitowało go TVP1 i chyba Olejniczak czytał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones