PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544185}

Underworld: Przebudzenie

Underworld: Awakening
6,6 77 469
ocen
6,6 10 1 77469
Underworld: Przebudzenie
powrót do forum filmu Underworld: Przebudzenie

Po pobieżnym przeczytaniu niektórych komentarzy pod wszystkimi częściami (niestety,tego jest za dużo i nie da rady się przebić) zauważyłem,ze sporo jest osób,które myślą podobnie jak ja,że przydało by się,żeby nakręcili co najmniej dwie części uzupełniające pominięte wydarzenia pomiędzy początkiem Evolution,a początkiem Rise of the Lycans,oraz pomiędzy końcem Rise of... a pierwszą częścią Underworld.Wiem,że to będzie trochę chaotyczne,ale podobnie jest aktualnie z fast and furious,że fani robią jakieś myki,żeby się połapać w chronologii poszczególnych części.Ktoś w końcu ułożył to w całość,jak ma być.Podobnie było by i tu.
W każdym razie,jeśli jakieś chytrusy w Juesej chcą się nachapać,to nic nie osiągną kręcąc coś takiego,jak Awakening.O wiele więcej by zarobili,nakręcając najpierw coś takiego,jak Genesis,film opowiadający o Aleksandrze i jego dwóch (trzech) synach,oczywiście pobieżnie,bez zbytniego rozpamiętywania,potem mamy niefortunny wypadek z wilkiem i nietoperzem i usunięcie się w cień tatusia.Następnie już historia znana nam z opowiadania Tanisa,umierający Viktor i wizyta Marcusa.Mogli by po drodze wyjaśnić,kim była Amelia.Potem pomijamy polowanie na Williama,bo to widzieliśmy dosyć dokładnie.Można kontynuować od momentu schwytania wilczka,bo jest co opowiadać.Gdzie był potem Markus i jak Wiktor zdołał przed nim ukryć lokalizację więzienia?Mamy mnóstwo materiału na dwa filmy,bo drugi mógłby opowiadać o dalszych losach Lucjana aż do pierwszej części Underworld.Za zarobione na obu częściach pieniądze mogli by sobie nakręcić nawet 10 kontynuacji Awakening,bo fani i tak by byli zadowoleni z dopełnienia historii,a na tamte filmy kto by chciał,to i tak by poszedł.Oczywiście,pogadać to my sobie możemy,bo i tak tego nikt z producentów nie przeczyta.Może jakaś petycja? haha

ocenił(a) film na 8
mario_1981

mario_1981 gdyby to ode mnie zależało to zamiast tych dwóch szwedów co reżyserowało "Awakening" na reżysera dałbym ciebie. Nic dodać nic odjąć. O to cały czas mnie i wielu innym osobom tutaj chodziło, zamiast tego dostaliśmy kicz i lateksową tandetę.

PS. jesteś geniuszem!!! Mam podobne zdanie.

ocenił(a) film na 8
mario_1981

Zamiast "Underworld: Awakening" mogli nakręcić łącznik pomiędzy Buntem Lykanów a pierwszą częścią ( w scenerii średniowiecza).
Nad "superprequelem " też się zastanawiałem. Oczywiście Sonja i Selene mogłyby tam wystąpić tylko jako dzieci a film stanowiłby prequel dla całego Underworld. Wystąpiłby Alexander Corvinus, William, Marcus, Victor i Ameelia.

ocenił(a) film na 1
Raze

Przyhamuj z tą wazelinką.Jaki ze mnie geniusz,po prostu napisałem to,co samo ciśnie się na usta i trzeba być debilem,żeby nie zrealizować takiego filmu.Przecież to murowany sukces.Ja osobiście uwielbiam filmy osadzone w tamtych czasach,a w Underworld mamy wszystko,dla każdego coś miłego.Mamy więc dużo akcji,dla fanów mordobicia,do których również się zaliczam,mamy horror,też lubię,mamy również romans,tak tak,drodzy forumowicze,może nie jest to jakoś specjalnie nakreślone,ale coś tam się przeplata,bo w końcu to przez uczucie do Michaela Selene postawiła się swojemu klanowi.Ogólnie film uważam za jeden z najlepszych w temacie wampirów i wilkołaków w kinie nowożytnym.Uwielbiam tez Blade'a,szczególnie jedynkę dzięki obecności Stephena Dorffa,ale tych filmów absolutnie nie należy stawiać obok siebie,bo to zupełnie inne światy,ze tak powiem.
Wracając do tematu,to naprawdę,jeśli sobie chcą kręcić kontynuację ostatniej "kasowej" części,to niech to odłożą na później i zajmą się dokończeniem pominiętych wątków,bo to aż się prosi,żeby ktoś to opowiedział.Przecież tam jest kupa świetnego materiału.2 i 3 część podobała mi się najbardziej ze względu właśnie na miejsce akcji,średniowiecze,rycerze,a w tle wampiry i wilkołaki.Ta seria ma jeszcze potencjał,ale pod warunkiem,że ktoś myślący się za to weźmie.Niech nakręcą teraz kontynuację Rise of the Lycans,potem,jak się upierają,to może tą "2 część" Awakening,a na koniec "Genesis" (jak dla mnie,tytuł idealny,lepszy,niż tak popularny ostatnio "The Begining") albo od razu obie części,a potem niech robią ,co chcą.Trzeba by tylko,żeby ktoś tych tłumoków naprowadził na właściwe tory.

ocenił(a) film na 8
mario_1981

1. Historia Alexandra Corvinusa
2. Historia synów Alexandra Corvinusa dwóch bliźniaków Marcusa którego ukąsił nietoperz i Williama którego ukąsił Wilk.
3. Ataki Wilkołaków na ludzkie osady.
4. Propozycja Marcusa złożona Victorowi na łożu śmierci, dania życia nieśmiertelnego i powołania do życia armii Wampirów.
5. Obława na Wiliama i jego schwytanie.
6. Zlecenie ojcu Selene zbudowanie więzienia dla Williama (twierdzy z Underworld: Evolution)- mogliby zerżnąć tę scenę ze wspomnień Selene.
7. Schwytanie w niewolę matkę Lucjana NAJWAŻNIEJSZE (wyjaśniłoby się, że Lucjan jest synem Williama)NAJWAŻNIEJSZE
8. Pokazanie pierwszej sceny z Underworld: Rise of the Lykans.
9. Sonja, Lucjan i Selene występowaliby tylko jako małe dzieciaki.
10 Wyjaśniło by się kim jest Amelia i na jakich zasadach działała Rada Wampirów z Underworld: Rise of the Lykans.
11. Film powinien byś nakręcony jako prequel dla całej "Sagi Underworld", jako piata część.

ocenił(a) film na 8
mario_1981

Alternatywny "Underworld: Awakening"

http://www.filmweb.pl/film/Underworld%3A+Przebudzenie-2012-544185/discussion/Und erworld%3A+Przebudzenie+%282012%29+Underworld%3A+Awakening+%28gdybym+by%C5%82+re %C5%BCyserem%29,2281283

ocenił(a) film na 1
Raze

Myślałem,ze już się nie odezwiesz :) Ogólny zarys superprequela bardzo dobry,dokładnie tak to powinno wyglądać mniej więcej,żeby połączyć genezę powstania obu gatunków z pierwszymi minutami Buntu Lykanów.Strasznie bym chciał,żeby kretyni nakręcili coś takiego,no ale co zrobić?Ostatnio nie wytrzymałem i obejrzałem sobie ponownie Bunt Lykanów (dopiero drugi raz) i teraz wiem,gdzie byli Marcus i Amelia-spali.Po prostu zapomniałem.Jak obejrzę to tyle razy,co Evolution,to będę na pamięć znał.Evolution też znowu obejrzałem,straciłem już rachubę,który to z kolei raz,ale na pewno już dwucyfrowy.Ale gdzie w trójce podziewał się Kraven?A końcowa scena,dokąd płynął Viktor wraz z Tanisem i dlaczego już "ułożył się do snu"? Przekazał pałeczkę władzy następnemu w kolejce zgodnie z maksymą: "Jedno rządzi,dwoje odpoczywa"I tak odnośnie tematu "wojsk Williama" to ktoś tu się kiedyś kłócił,że jakoby tych wilkołaków była garstka,a ja wyraźnie widziałem,że było ich zaje*iście dużo,kiedy Lucian poszedł do tej jaskini i potem,kiedy atakowali zamek Viktora.No i po ilości wspomnianych wilkołaków wnioskuję,że ta akcja pojmania Williama z początku drugiej części raczej nie skutkowała wybiciem wszystkich wilczków,bo skąd by się ich tu tyle wzięło?Pewnie wtedy chodziło ima bardziej o złapanie szefa,niż o całą resztę na zasadzie,że to potem.Wilkołak nie zając,nie ucieknie,a tu się okazało,że ich to przytłoczyło he he.Zresztą,wystarczy jeden ocalały,który potem zaraża innych.No i ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie,kiedy Viktor i Amelia spali,a Marcus dowodził,to czemu nie wykorzystał okazji do odszukania Williama?Wiadomo,ze tego się nie dowiemy nigdy,ale może jednak ?Może coś kiedyś dokręcą?Bunt Lykanów ogląda się wyśmienicie,a Awekening to tragedia.Przydał by się jeszcze film osadzony w przeszłości.

ocenił(a) film na 8
mario_1981

Ja tutaj widzę potencjał na dwa filmy. Czwarta część która została nakręcona w 2012 roku "Underworld: Awakening" zamiast tej fabularnej zmuły dla emodzieci i sieczki , braku sensownego scenariusza, braku postaci z trylogii i z pełną ilością nowych połączyć historię z części trzeciej z historią z częścią pierwszą. Bo jak się zastanowisz to to sensu nie ma. W końcu Wilkołaki zdobyły twierdzę Wampirów. Poza tym w pierwszej części Selene studiując historie Wampirów w tej książce widzi oblężenie przez Wampiry zamku Victora w celu jego odbicia. Ona sama nie wie jak wygląda Lucjan. Kate Beckinsale (Selene) i Michael Sheen (Lucjan) byli co prawda ze sobą związani, ale nigdy węzłem małżeńskim. Tak więc postaci Selene i Lucjana mogłyby wystąpić w czwartej części jednocześnie nie patrząc jeden na drugiego. Za reżysera wytypowałbym Patricka Tatopoulosa, a za producenta Lena Wisemana. Scenariusz: Danny McBride!

ocenił(a) film na 8
mario_1981

Bardzo dobra koncepcja wysnuta przez ciebie "Underworld:Genesis" która mogłaby być 5 częścią Sagi. Opisywałaby wydarzenia na samym początku sprzed części numer 3. Można by zerżnąć niektóre kadry z filmu "Underworld: Evolution" (np. wpspomnienia Selene z budowy więzienia dla Williama i jak trzyma ten medalion. Z "Underworld rise of the Lykans" mogli zerżnąć scenę kiedy Victor nakłada Sonji naszyjnik będący kluczem do więzienia Williama i mówi "jesteś dla mnie najważniejsza córko". No i mogliby z tego samego filmu zerżnąć scenę z młodym Lucjanem jak tłucze tamtych ludzi i Victor postanawia uczynić go strażnikiem twierdzy Wampirów. Oczywiście w rolę Lucjana, Sonji i Selene wcieliłyby się dzieciaki. Tak więc chronologia pod względem historycznym powinna wyglądac tak:
1. Underworld: Genesis (2015)
2. Underworld: Rise of the Lykans (2009)
3. Underworld: Awakening (2012) (w obecnym filmie który nam zaserwowano tylko tytuł jest dobry, chodzi mi o moja koncepcję)
4. Underworld (2003)
5. Underworld: Evolution (2006)

ocenił(a) film na 1
Raze

Gdzieś ostatnio przewinęła mi się informacja,że ma niby powstać 5 część,ale będzie to kontynuacja Awekening,szkoda.Może jednak skuszą się kiedyś na jakiś następny preqel?

ocenił(a) film na 8
mario_1981

Dla mnie ta seria zakończyła się w 2009 roku. O 4 a nawet 5 części nawet nie chcę słyszeć. "Underworld: Awakening" to największa katorga jaką w życiu oglądałem. W sumie zajęło mi to 14 dni. Po 10 minut męczarni dziennie. Dla mnie ten film nie istnieje. Istnieją tylko moje alternatywne marzenia o filmie jak powinien według mnie wyglądać.

ocenił(a) film na 8
mario_1981

Problem polega jeszcze na tym ze pod koniec filmu "Underworld: Rise of the Lykans" (2009) -prequel osadzony w scenerii Średniowiecza Raze mówi do Lucjana po zwycięskiej bitwie nad Wampirami i zdobyciu ich fortecy. Natomiast Lucjan mówi że to dopiero początek. A teraz pierwowzór "Underworld" (2003) i monolog Selene która mówi że, od 600 lat walczy po stronie klanu Wampirów cyt:" Wilcza chorda została rozpędzona, zwycięstwo należało się definitywnie Wampirom ale..."

Sam widzisz że, potrzebna jest część która połączy 3 część z 1 , a przy okazji będzie wzbogacona o wiele epizodów (patrz na samej górze).

ocenił(a) film na 1
Raze

No,oczywiście,brakuje nam tu jeszcze trochę wydarzeń,sama "śmierć" Luciana,a co dopiero inne rzeczy.Po wygranej bitwie w Buncie Lykanów Lucian wraz ze swoimi ludźmi osiedlili się w zamku Viktora,a sam Victor na końcu filmu "poszedł spać"?To jest też ciekawe,kto dalej rządził?Dużo jest niedopowiedzianych rzeczy,które pasowało by pokazać.Jak wcześniej pytałem,gdzie on płynął tym statkiem?Potem zapewne zmobilizowali wszystkie siły i postanowili odbić zamek.Jak wiemy z jedynki,wywiązała się wielka bitwa,po której wilki zostały przetrzebione i jak się wszystkim wydawało,wybite,pozostało "kilkunastu niedobitków" a Kraven wrócił jako bohater,który zabił znienawidzonego Luciana,jak się wszystkim wydawało.Wymordowanie rodziny Selene,to też ciekawa sprawa,bo tak myślę,że skąd Viktor miał pewność,że Lucian wie o Williamie i jego więzieniu,a tym bardziej o tym,że "medalion" który zabrał jest kluczem do jego otwarcia?Moim zdaniem,Lucian traktował to bardziej jako pamiątkę po ukochanej,niż to,czym w rzeczywistości było.Jeśli by wiedział,że to klucz,to czy nie próbował by zdobyć drugiej części?Czy Viktor podczas walki z Lucianem miał to już w sobie,czy dopiero później to wszył z obawy o utratę?Ale jak mówił Tanis,Viktor nie mógł ryzykować,więc "profilaktycznie" uciszył wszystkich świadków,pozostawiając jedynie Selene,w której widział ukochaną córkę,którą sam skazał na śmierć.Wmówił jej,że to robota Lykan,czyniąc z niej idealnego zabójcę wilkołaków,bezwzględnie mu posłusznego.Ale wieki potem,Viktora i tak dopadła przeszłość,gdy Selene "zhańbiła się ze zwierzęciem" tak samo,jak Sonja.Trochę odbiegam od tematu,ale zapewne jeszcze podyskutujemy,więc co mi tam :)
A w temacie Genesis,to strasznie bym chciał zobaczyć Tony'ego Currana w "podwójnej" roli braci bliźniaków.Ciekawie by było to zobaczyć,jak i samo wydarzenie,przez które w końcu powstały oba "klany". Znając życie,to pewnie bracia udali się na polowanie,czy coś i tam dopadło ich przeznaczenie,że tak powiem.Rozważając słowa Marcusa "teraz jestem silniejszy" w odniesieniu do możliwości kontrolowania brata,to rozumiem,że już na początku,po przemianie nie był w stanie zapanować nad jego dzikością,pomimo całej swojej wampirzej siły.Nawet w dwójce widać było,jak po wyjściu z "sarkofagu" William ostro napiera na Marcusa,a ten się cofa w panice.Podobała mi się ta scena.Gdyby William go nie poznał,to pewnie by go rozszarpał,wszak widzieliśmy,że Marcus dysponował większą siłą dopiero po przemianie w nietoperza.Więc to pewnie było by tak,jak mówił Alexander,że "nie zdołasz kontrolować swego brata" i William nie słuchał by Marcusa,tylko dalej siał zniszczenie.Oczywiście pozostaje kwestia,czy fizycznie Marcus dał by mu radę,bo przy jego schwytaniu musiało "pracować" kilkunastu wampirów,a "zwykłe" wilkołaki były o wiele słabsze i wampiry walczyły z nimi praktycznie jeden na jednego.Ciekawie brzmiały plany Marcusa "nowa rasa,stworzona na podobieństwo ich stwórcy,ich nowego Boga-mnie" A co z Williamem?Może też planował zrobić z niego coś podobnego do siebie,czyli taką niby hybrydę,podając mu krew wampira?Właśnie to jest ciekawe,czy gdyby William nachlał się krwi wampira,będąc przecież synem Corvinusa tak samo jak Marcus,to czy przeszedł by podobną przemianę?Czy może stał by się bardziej wilkiem (bardziej chyba nie można) a może zyskał by zdolność przemiany na powrót w człowieka?Ciekawe jest też to,czy Markus zdawał sobie sprawę z tego,jak może się zmienić spożywając krew wilkołaka?Pewnie nie,bo gdyby tak było,to zrobił by to od razu,zamiast zmieniać Viktora i być potem przez niego "poniżanym" i zmuszonym do słuchania jego rozkazów,podczas gdy to Viktor powinien słuchać jego,jako starszego i zarazem swojego stwórcę.Ale jak to mówią,uczeń przeszedł mistrza. :)
Ha ha,chyba za bardzo się podniecam,przecież to tylko film,nie?Ale z drugiej strony,to ma być luźna dyskusja,wić co to szkodzi?

ocenił(a) film na 1
mario_1981

I jeszcze takie pytanie,Raze.Jakie fakty przemawiają za tym,że Lucian może być synem Williama?
I pytanie pomocnicze :) W scenie,gdy widzimy retrospekcje wspomnień Kravena,gdy gryzie go Markus,widać dokładnie,jak Selene wbiega do tej stajni i widzi zabitego ojca,potem otwierają się drzwi i wchodzi Viktor,przytula Selene po ojcowsku i wtedy w cieniu widzimy Kravena,umazanego krwią.Viktor skinieniem głowy każe mu odejść.czy to nie jest czasem tak,że Kraven współuczestniczył w tej zbrodni? Wszak "strzegłem tajemnic,CZYŚCIŁEM BRUDY" A może on się tam znalazł przypadkiem?

ocenił(a) film na 8
mario_1981

cyt za mario_1981: "I jeszcze takie pytanie,Raze.Jakie fakty przemawiają za tym,że Lucian może być synem Williama?"

Zupełnie żadne. Jest to fikcyjne uniwersum w którym każdy może sobie dopowiedzieć co tylko zechce. Alexander Corvinus był wyjątkowy podobnie jak Marcus i William. Dlaczego uczyniłem z Lucjana synem Williama chociaż w Trylogii nie było o tym ani słowa. Bo tak sobie to zinterpretowałem sam, na własne potrzeby. Bo Lucjan był jeden jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. No i potrafił zapłodnić Sonję (wampirzycę). Buło w Underworld (2003) mowa o tym że ich geny nie chca się połączyć ale im się udało. Willliam i Marcus posiadali potężne zdolności do mutacji. Lucjan mógł je odziedziczyć po Williamie. Zresztą dla całego uniwersum lepiej by było żeby Lucjan był jednak tym synem Williama.

Victor szanował Kravena bo Kraven, przytykał oczy na wszystkie nadużycia jakich dopuszczał się Victor. W Średniowieczu był wielkim wojownikiem, nawet pokazali go w "Underworld: Evolution przy obławie na Williama". We współczesności był zwykłym urzędasem. Ale pamiętaj że jak Kraven uciekał w kanałach przed Victorem i strzelił do Michaela to wypowiedział takie słowa: " powiem ci coś o twoim ojczulku. To on a nie Lykanie, wymordowali twoją rodzinę. Ale kiedy doszedł do ciebie nie mógł się oprzeć bo tak bardzo przypominałaś mu jego córkę Sonję, którą sam skazał na smierć... . Tanis z "Underworld: Evolution" to tylko potwierdził i tam widzimy Kravena podglądającego i kiwającego w stronę Victora aby ten ukąsił Selene. Sam Tanis potwierdził że, Victor nie lubił żywić się bydlęcym mięsem i robi sobie jadkę z ludzi "Underworld:Evolution".

ocenił(a) film na 1
Raze

Obejrzałem przed chwilą tą scenę,to było dokładnie pokazane w retrospekcjach wspomnień Selene,a wcześniej Kravena z tym,że to we wspomnieniach Selene było widać,że kiedy Viktor przytulił Selene,Kraven wyłonił się zza ściany,umazany na twarzy krwią,a Viktor zobaczywszy go skinął głową w jego stronę,co on potwierdził skinieniem w dół.Ja to rozumiem tak,że skoro widzieliśmy wcześniej zwłoki ojca Selene,to być może była to robota nie tylko Viktora,ale i Kravena,na wyraźny rozkaz Viktora.Być może Kraven był nawet gotów załatwić również Selene,ale Viktor właśnie kazał mu odejść.A słowa o piciu ludzkiej krwi przez Viktora wypowiedział Kraven w pierwszej części.

ocenił(a) film na 1
mario_1981

Tak sobie poczytałem komentarze pod tematem i doszedłem do wniosku,że można tą serię uratować tylko i wyłącznie kręcąc któryś z prequelów,dajmy na to kontynuację Buntu Lykanów,w której będziemy mieć już wielką bitwę i wszystkich starszych,Viktora,Marcusa i Amelię.Oczywiście żeby było to już bezpośrednie połączenie z pierwszą częścią,na zasadzie przeskoku w ostatnich minutach do czasów współczesnych,bo jak wiemy,pomiędzy zaśnięciem Victora i Marcusa,oraz mianowaniem Kravena na dowódcę,a wydarzeniami z jedynki,nie działo się raczej nic szczególnego,powiedział bym,że był to czas względnego spokoju i okazjonalnego zabijania pojedynczych lykan.W końcu pod koniec trójki zostawili sobie furtkę w postaci słów Luciana,ze to dopiero początek i można to śmiało pociągnąć dalej.Muszą się tylko znaleźć odpowiedni ludzie i trochę chęci.Jeśli jednak wezmą się za kręcenie równie udanej kontynuacji Awekening,zwłaszcza bez Kate i Scotta,to będzie to ostatni gwóźdź do trumny i raczej nikt więcej nic w tym temacie nie nakręci,bo nastawieni na kasę ludzie poniosą sromotną porażkę inwestując w niepewny projekt,zamiast postawić na pewniaka.

ocenił(a) film na 8
mario_1981

W sumie zgadzam się z tobą w 100%

ocenił(a) film na 8
mario_1981

Tak ale te prequele musiały być dwa:
PIERWSZY: Pierwsza scena z "Underworld: Evolution" kiedy Victor, Marcus i Amelia polują na Williama.
DRUGI: Od końca buntu Lykanów do pierwszej części.

chodzi o to ze Lucjan, Sonja i Selene byli wtedy dziećmi kiedy dorwali Williama, było to jak byk pokazane w filmach.

ocenił(a) film na 8
mario_1981

To sobie puść "Underworld: Evolution" to zobaczysz co powiedział na ten temat Tanis. Victor zamiast żerować na zwierzętach lubił Żywić się ludzką krwią. Sam złamał własny zakaz i wyrżnął rodzinę Selene. W Pierwszej części Underworld kiedy Kraven ucieka przed Victorem i strzela do Michaela, a następnie prosi Selene by z ni m poszła, a ta odmówiła wyraźnie powiedział. Cytuje: "powiem wam coś o waszym ojczulku. To nie Lykanie lecz Victor wyrżnął twoja rodzinę, ale kiedy doszedł do ciebie nie mógł się oprzeć i cię zabić, gdyż tak bardzo przypominałaś mu jego ukochaną Sonję, własna córkę która skazał na śmierć.

ocenił(a) film na 1
Raze

Śledziłem uważnie,co mówił Tanis,ale czegoś takiego nie słyszałem.Mówił to Kraven,to fakt,mówił coś w stylu,że Viktor nie znosił smaku zwierząt i od czasu do czasu upajał się ludzką krwią.
Zdanie,które przedstawiłeś odnośnie ukochanego ojca,padło też w ostatnich sekundach Buntu Lykanów,ale nie wiem,kto to mówił.Może to po prostu nawiązanie do jedynki i mówi to Kraven?

ocenił(a) film na 8
mario_1981

To ostatnie zdanie to mówił Kraven kiedy postrzelił Michaela i prosił Selene by poszła razem z nim. Ale tej sceny nie pokazano. Pokazano za to pierwszą scenę z "Underworld" (2003)

ocenił(a) film na 1
Raze

No tak,to wszystko jasne.W ten sposób próbowali chyba na siłę połączyć Bunt Lykanów z pierwszą częścią,jakby zamknąć koło,ale to nie takie proste i siłą rzeczy do dopełnienia historii potrzebna jest jeszcze jedna część plus bonus w postaci genezy.

ocenił(a) film na 8
mario_1981

Geneza by mogła być, ale o Alexandrze Corvinusie i jego dwóch synach Williamie którego ukąsił wilk i Marcusie którego ukąsił nietoperz. O Victorze na łozu smierci któremu Marcus obiecuje na łozu śmierci nieśmiertelność w zamian za utworzenie armii Wampirów i zniszczenie zarazy Williama. Do tego o trzecim lordzie Ameli. Wystarczy zobaczyć pierwsze minuty filmu "Underworld: Evolution" - o to mi właśnie chodzi, ale to było wcześniej niż "Underworld: : Rise of the Lykans" więc są konieczne dwa prequele. Chodzi o łącznik pomiędzy końcem trzeciej części a początkiem pierwszej. I to była juz moja koncepcja. Twoja była Genesis, ale obawiam się że, nie będzie ani jednej ani drugiej.

Oto moja wizja tego co powinno powstać pomiędzy 3 a 1 częścią zamiast tego potworka z 2012 roku który stanowi profanacje Trylogii.
http://www.filmweb.pl/film/Underworld%3A+Przebudzenie-2012-544185/discussion/Und erworld%3A+Przebudzenie+%282012%29+Underworld%3A+Awakening+%28gdybym+by%C5%82+re %C5%BCyserem%29,2281283

ocenił(a) film na 1
Raze

Zapewne nie będzie,bo zrobią tylko jeszcze jeden film,albo wcale,ale nawet jak zrobią,to to będzie tylko dobicie rannego.Chyba,że weźmie się za to ktoś z głową i odkręci trochę te dyrdymały z najnowszej części,żeby chociaż jakoś zatrzeć to wrażenie.A żeby kiedyś mogły ewentualnie powstać oba preqele,albo chociaż jeden,kontynuacja Buntu Lykanów,to ktoś musiał by coś ruszyć po amerykańskiej stronie,żeby uświadomić odpowiednich ludzi z kasą,ile mogą zyskać,a ile stracić.My tutaj to sobie możemy tylko pogadać i tyle.Ktoś postronny powie,że jacyś niepoważni ludzie się podniecają i dyskutują o głupim filmie,ale myślę,że każdy miłośnik tego typu filmów ucieszył by się niezmiernie z kolejnej części stojącej jakościowo w rzędzie z pierwszymi dwiema,a najbardziej z trzecią częścią,rozgrywającą się całkowicie w średniowieczu,bo to jest to.
A tego linka do tamtego tematu nie musisz tak co chwila wklejać,widziałem już to ;)
Aaa i niech mi ktoś powie,jak tu sobie ustawić avatar?Bo nie widzę nic nigdzie,albo za głupi jestem.

ocenił(a) film na 1
mario_1981

Dobra,ostatniego pytania nie było :) już sobie poradziłem,jak widać.Ustawiłem ulubiona postać z Evolution.Ubolewam niezmiernie,ze tak mało go było.Tyma bardziej agituję za powstaniem prequela całej serii oraz sequela Rise of the Lycans i jednocześnie drugiego prequela jedynki.A tak właściwie,to trzeciego,licząc dokładnie wszystkie.zaczynam się w tym gubić.
jest tu jakiś początkujący scenarzysta?To może by coś wyskrobał w temacie i wyślemy to do stanów?Może się obudzą.

ocenił(a) film na 8
mario_1981

Jeżeli chodzi o scenariusz Trylogii to scenarzysta jest Danny McBride. W trzeciej części "Underworld: Rise of the Lykans" m iał dwóch pomocników, ale patrząc na ich dorobek jako scenarzystów to zawsze pracują jako jedna osoba. "Underworld: Rise of the Lykans" to był przełom, gdyż pokazał uniwersum w nowej średniowiecznej odsłonie. Posiadał też furtkę jak widać do swojego prequela (twoja koncepcja z Alexandrem Corvinusem, Williamem, Marcusem, Victorem i Amelia) i swojego sequela który byłby łącznikiem z pierwszą częścią (moja koncepcja). W dodatku w trzech filmach mielibyśmy postać Selene Kate Beckinsale. Ale to co nam zaserwowano w 2012 roku przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Ta historia się skończyła na Evolution. Ostatni monolog Selene zamyka wszystko. I dobrze!

ocenił(a) film na 8
mario_1981

Na to bym nie liczył. Dla mnie "Underworld" to tylko Trylogia.

ocenił(a) film na 1
Raze

No dobra,wszystko fajnie,nie agituję to koniecznie za jakąś dobrą,czy złą kontynuacja ostatniego filmu,tylko właśnie za prequelami.O to się tu rozchodzi.Oba byśmy mieli w Średniowieczu,a Bunt Lykanów mi się bardzo podobał.Nie rozumiem tylko,dlaczego nikt tam nie myśli i nie zda sobie sprawy,że jakiś kolejny "sequel prequela" albo prequel całej serii mógł by się dobrze sprzedać?Jeśli patrzą na to tylko przez pryzmat ostatniej części,to nic dobrego z tego nie będzie.W Awakening podobał mi się tylko sam początek,gdzie mieliśmy swoiste "previously" przypomnienie minionych wydarzeń.Cholernie nie lubię,kiedy nie mam na coś wpływu,tak jak w tym przypadku.Czy w całych Stanach nie ma żadnych fanów tej serii?Nikt tam nie wpadł na podobny pomysł?

ocenił(a) film na 8
mario_1981

W "Underworld: Evolution" tez było previously- przypomnienie minionych wydarzeń. Ale szkoda że nie odwołali się do statecznej bitwy Selene i Michaela z Marcusem i Williamem no i śmiercią Alexandra Corvinusa , wysadzenia statku z martwymi trupami wszystkich wampirów i wilkołaków po których Alexander Corvinus "sprzątał".

ocenił(a) film na 8
Raze

PS.
Zapomniałem jeszcze dodać do owego "previously" przypomnienie minionych wydarzeń ostatniego monologu Selene która wychodzi na Słońce i nic jej się nie dzieje. Cytat z filmu "Przyjaciele stali się wrogami, a wrogowie stali się przyjaciółmi. Linie pomiędzy klanami zostały zatarte. Teraz spoglądam w światło z nadzieją na lepsze jutro".- nieudolne moje tłumaczenie z języka angielskiego w przekładzie na polski.
Symbolizuje to zakończenie wojny pomiędzy wampirami i wilkołakami, zawarcie pokoju i zjednoczenie obu ras.
PRZESŁANIE:
Nienawiść i rasizm Victora został zniszczona podobnie jak szaleństwo Marcusa i Williama.

ocenił(a) film na 1
Raze

W dwójce,to raczej był taki powrót do przeszłości,pokazali wydarzenia,których wcześniej nie pokazywali.Previously to było w Awekening.Po prostu Selena wspominała to,co zrobiła wcześniej.To był notabene najlepszy moment filmu,a dalej tylko gorzej.I troche głupie było to,że ożywiła tylko tego jednego wampira,mając w dupie resztę zabitych.To chyba było na zasadzie:masz pan i nie truj dupy w odniesieniu do jego rozpaczającego ojca.

ocenił(a) film na 8
mario_1981

".Previously" było też w "Underworld: Evolution". W Awakeningu w sposób żenujący to skopiowali. I w sumie niepotrzebnie.

ocenił(a) film na 1
mario_1981

Jak najbardziej. Ale tylko z Alexandrem, Williamem, Marcusem, Victorem i Amelią.

mario_1981

Jak dla mnie niech najlepiej nakręcą kontynuację 4 części żeby wszystko do końca się wyjaśniło. michael żyje i nic dalej nie wiemy nie poznał swojej córki itp. więc kontynuacjka jest potrzebana a Kate Beckinsale nie jest coraz młodsza więc niech się pośpieszą. A zamist tego chcą dać theo jemsa jako głównego bohatera .Unerworld bez selene i michaela to nie prwadziewy underworld. jak myślicie czy jest możliwe że nakręcą piątą częsć z selene i m michaelem jako kontynuacje ???? . Proszę o Odp

ocenił(a) film na 1
przemek1998_filmaniak

"a Kate Beckinsale nie jest coraz młodsza więc niech się pośpieszą"
Ha ha,to zabrzmiało,jak by miała umierać.Mi osobiście jest całkowicie obojętne,czy to nakręcą,czy nie.Kate jest główną gwiazdą serii,wiadomo,ale jak się uprą,to nakręcą bez niej i tyle,żaden problem.Już raz tak było,choć dla mnie tamta część była super.Ponoć ma być serial Underworld dla nastolatków,więc nic bardziej głupiego by nie zrobili.Może wtedy połączą tą piątą część z tym serialem i główną bohaterką będzie córka naszych zakochanych gołąbków?Jeśli film powstanie,to będzie to gwóźdź do trumny tej wspaniałej serii,bo po dawnej chwale zostały już tylko wspomnienia.Tak się tam teraz lubują w robieniu prequeli,a nie zrobią prequela całej serii.Buntu Lykanów nie liczę,bo to dalsze dzieje,choć i tam potrzeba kontynuacji.Obejrzał bym w ciemno.Bardziej interesują mnie odległe czasy w Średniowieczu,niż obecne w dobie technologii,bo film jednak sporo traci na klimacie.Pierwsza i druga część działa się wczasach obecnych,ale było dużo retrospekcji i nawiązań do przeszłości,co mi się osobiście bardzo podobało i nadawało właśnie tego specyficznego klimatu.

mario_1981

nie chodziło mi o te ze kate ma zaraz umrzeć więc sie tak nie awanturuj . Ale zagadkowa końcówka nie daje mi spokoju trochę dziwnie by to zakończyli

ocenił(a) film na 1
przemek1998_filmaniak

Spokojnie,nie unoś się.To był żart po prostu.Absolutnie nikomu nie życzę śmierci,a szczególnie Kate.Nie jestem głupi i wiem,co miałeś na myśli.Tak troszkę ironiczno-zartobliwie się do tego odniosłem,bo mi się fajnie skojarzyło i tyle.
A co do filmu,no to przecież słychać było,ze ma być ta piątka,a jak będzie wyglądała obsada,to nie wiem.Jest w ogóle na forum jakaś oficjalna strona do tego filmu?Bo nawet nie szukałem.Mi się czwórka nie podobała,ale tylko w kontekście poprzednich części,bo jako odrębny film jest całkiem dobry,takie kino akcji zmieszane z horrorem.Ale oceniałem go jako część filmowej sagi i zupełnie mi nie pasował do reszty.Zabili klimat,zrobili z tego całkiem nową historię,która niby się łączy z resztą,ale chyba tylko poprzez osobę Selene i Michaela,który tam gdzieś się pojawił na sekundę.Jeśli wyjdzie ta piątka,to oczywiście obejrzę,tak samo jak obejrzę wszystko,co wyjdzie pod szyldem Underworld,a czy mi się spodoba,to już osobna sprawa.

mario_1981

spoko. ja też lubię underworld ale niech nie tworzą nowej beznadziejniej hostori np. z theo jamsem jako głownym bohaterem bo zrobi się z tego typowy ,, Zmierch ,, ten sam film bez głownej postaci to moim zdaniem to nie będzie już to.

ocenił(a) film na 1
przemek1998_filmaniak

Akurat w tym przypadku,gdzie nie było solidnej sensownej historii,gdyby jeszcze zabrakło Kate,to już by była całkowita klapa.W Buncie Lykanów zastąpili ją Rhoną,ale tego wymagał scenariusz,bo w tamtej historii Selene po prostu nie mogło być,bo jeszcze nie była wampirzycą.Dopiero w następnej części powinna się pojawić i domknęli by historię.Ponoć tamta część słabo się sprzedała,bo nie było Kate.Wniosek z tego taki,że byle shit,jeśli będzie w nim Kate,sprzeda się lepiej niż ciekawy film,w którym jej nie będzie.Idąc tym tropem,to może jednak dokręcili by drugą część Buntu Lykanów,gdzie jakoś w połowie filmu mogli by umieścić Selene i Może wtedy film miałby lepsze wyniki,skoro to aż takie ważne.Zaryzykowali z prequelem,bo pewnie nie myśleli,że dla ludzi ważniejszy jest tyłek Kate od ciekawej historii.Ludzie podchodzą do tego filmu nie od tej strony,od której należy

mario_1981

mi też podobał sie bunt lykanów i wiem ze selen nie była jeszcze wampirem. ale mi chodzi o kontynuacje 4 cześci bo koniec zapowiada kontynuację

mario_1981

a nie mogą przecież nie wiadomo ile częsci tworzyć bo kate stuknie piędziesiątka. chyba że będą je tworzyć rok po roku. ale ostatecznie niech zrobią piątą część jako kontynuacje 4 żeby skończyć wątek i ewentualnie nastę pnej częsci ciąg dalszy buntu lykanów

ocenił(a) film na 1
przemek1998_filmaniak

http://www.filmweb.pl/film/Underworld+5-2016-723090
Widzę że jakaś strona jest i tam się też udzielałeś.Ja to widzę tak,że może Kate już nie chce grać,bo ile można?Dlatego wolał bym osobiście,by jednak nie zagrała w tej piątce,a zamiast tego,by właśnie zrobili kontynuację Buntu i tam by zagrała,ten ostatni raz.A jeśli chcą zrobić piątkę z "Thomasem" i "Eve" jako głównymi bohaterami,to pewnie zrobią i nikt im nie zabroni.To i tak już jest sieczka.Ja tylko jeszcze chcę obejrzeć drugą część Buntu i Prequel całej serii,gdzie zobaczymy razem Marcusa i Williama i dowiemy się wreszcie,kim o diabła jest Amelia. ;)

mario_1981

jeśli dowiesz sie czegoś o 5 części to jak byś mógł to się odezwij . OK ??

ocenił(a) film na 1
przemek1998_filmaniak

Poczekaj cierpliwie i samo się okaże.Raczej nie mam w zwyczaju wertować neta w poszukiwaniu informacji o nowych filmach,co nie znaczy,że mnie to nie interesuje,ale przeważnie wchodzę tu i coś się zawsze można dowiedzieć.Trzeba by siedzieć na zagranicznych forach i tam szukać.Zawsze coś ludzie napiszą.

mario_1981

http://johannes01.deviantart.com/art/Underworld-5-The-Final-Battle-378447363 hmm... trochę dziwne

torbacz92

Genesis czyli początek.
mogliby Prequel nakręcić, o wydarzeniach sprzed Buntu Lykanów oczywiście zanim się jeszcze Lucian urodził.
gdzieś ktoś napisał w komentarzu swoja drogą że jest on synem Williama chociaż w żadnym w filmów nie ma o tym nawet cienia wspomnienia

ocenił(a) film na 1
torbacz92

No,ten wilczek ze skrzydłami nietoperza może i trochę dziwaczny,ale nie powiem,bo cały plakat prezentuje się całkiem fajnie.Czasem amatorzy potrafią lepsze plakaty stworzyć,niż zawodowcy.A co do prequela Buntu Lykanów,to przecież właśnie to miałem na myśli,pisząc o pomyśle "Genesis" w którym wydarzenia działy by się przed narodzinami Luciana.Zauważmy,że wydarzenia z początku Buntu Lykanów dają nam do zrozumienia,że od schwytania Wiliama nie minęło jakoś bardzo wiele czasu.Tak samo po narodzinach Luciana akcja szybko przeskoczyła do przodu i zbytnio nie rozpamiętywano się w dorastaniu Luciana,tylko od razu dostaliśmy do "gotowego" i zakochanego w córce Viktora.Pisząc to mam na myśli,że spokojnie można upchnąć w jednym filmie wszystkie istotne wydarzenia i każdy będzie zadowolony.Ja bym tylko chciał,żeby skupiono się dłużej na dworze Viktora i całej hierarchii wampirów.No i oczywiście coś więcej o Amelii.Przez chwilę można się zapomnieć i pomyśleć,że ten film już jest w produkcji.

mario_1981

ja bardziej się nastawiam na ciąg dalszy przygód seleny, oby speedman powrócił do swojej roli
co jest możliwe z uwagi na to że miałby jeszcze parę miesięcy na podpisanie kontraktu.

ps.http://www.filmweb.pl/film/Underworld%3A+Przebudzenie-2012-544185/discussion/ Czy+wiadomo+czy+powstanie+kolejna+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+Czy+premiera+by%C5%82a+by +w+2015+Bo+nie+ma+nigdzie+info,2429749 przeczytaj

mario_1981

I dlatego oceniłeś film na 1? Hmmm, ciekawe...

ocenił(a) film na 1
nudecroft

Oceniłem film na 1,ponieważ oceniałem go jako część serii i jak dla mnie osobiście za bardzo odstaje od reszty i czuję po nim trochę niesmak.Nie tego się spodziewałem.Jako osobna produkcja film zasługuje na 8/10 bo to dobra rozrywka.Zresztą,oceny na filmwebie to indywidualne odczucie każdego z nas i równie dobrze mogę mu zmienić na 10/10 tylko co to zmieni?To jest pic na wodę fotomontaż.Rozpisywałem się na ten temat na innych forach i te oceny według wielu mogły by równie dobrze zniknąć,bo nie są miarodajne.Ktoś może wystawić jakiemuś filmowi 10/10,bo przez 5 minut pokazali cycki i tez ma do tego prawo.Stąd też uznana aktorka może być niżej w zestawieniu,niż jakaś młoda siksa,która lubi paradować z dupskiem na wierzchu.To jest cały urok tych ocen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones