PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723738}

Underworld: Wojny krwi

Underworld: Blood Wars
5,9 32 947
ocen
5,9 10 1 32947
Underworld: Wojny krwi
powrót do forum filmu Underworld: Wojny krwi

Ten film byłby zwykłym kinem rozrywkowym gdyby nie ilość niedorzeczności w tym filmie. Mają zaawansowaną technologie ale coś takiego jak monitoring sali treningowej to nie istnieje. Niezdobyta twierdza to jakiś zameczek w którym rozwalenie okien wystarczyło by wytłuc połowę wampirów.

Takich rzeczy niestety jest więcej i to strasznie zaburza oglądanie tego filmu. Czasami nawet nie wiadomo dlaczego niektórzy postępują tak idiotycznie. No i jak na 15 wieczny spór dużo ich nie pozostało bo wszystkich udało się zmieścić w jednej sali, ale pewnie będą kolejne i kolejne części w których magicznie liczba wampirów i wilkołaków się podwoi.

użytkownik usunięty
nashi_net

Nie dziw się, dzisiejsza młodzież jest tak mało wybredna, jeśli chodzi o spójność fabuły, że połknie każdą papkę, rozdrobnioną, przemieloną i gotową do spożycia. Film nie musi mieć sensu, wystarczą efekty i polityczna poprawność. Niewolnicy w Egipcie mieli więcej swobody niż obecne "demokratyczne" społeczeństwo, nie mieli chociażby GPS w postaci komórek. :D

Obiema rękami podpisuję się pod tym, że film jest pełen absurdów. Szczerze mówiąc po obejrzeniu zastanawiałem się, jaki był sens robienia tego "dzieła" poza parciem na kasę. No i owszem, niestety dzisiaj zbyt dużo filmów jest robionych pod młodzież i dzieciaki, które same czasami nawet wysłowić się nie potrafią - gdzież od nich wymagać zrozumienia filmu i nadążania za fabułą - najlepiej to jeszcze podać takie filmy z opracowaniem.
A dla tych, którzy film oglądają, a nie tylko patrzą na przewijające się obrazki, pozostaje nadzieja, że jednak jeszcze powstaną filmy z tym "czymś", co zmusi do myślenia.
Podobał mi się Underworld 1, nawet 2 trochę, i bardzo 3 - tam jeszcze o coś chodziło, i było w miarę spójne. Niestety 4 już się pogorszyła, a Wojny Krwi - ech. Pomijam już te niespójności i rozbieżności - ale mnóstwo epizodów wciskanych na siłę, ciągłe dodawanie kolejnych supermocy bohaterom, bo z poprzednimi sobie nie poradzą (tak kiepscy są?) - to nie dla mnie.

użytkownik usunięty
gregtrn

Podejrzewam, że masz trochę więcej lat niż 16-20. Ja niestety też, może dlatego patrzymy krzywym okiem na takie produkcje. :D Mnie takie filmy wku...ają, ale staram się nie wybuchać i nie rozwalać laptopa. Niestety, z wieku cielęcego trzeba wyrosnąć, a przecież młodzież jest najlepszym odbiorcą takich "hitów", bo jeszcze nie ma doświadczenia i łyka wszystko jak młody pelikan. Inna sprawa, że niektórzy nie wyrastają z wieku cielęcego do końca życia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać. ;)

ocenił(a) film na 7
gregtrn

Podzielam tę opinię, dlatego tu wszedłem, a jednak czytając kolejne posty nie znajduje zbyt wiele konstruktywnej krytyki. Egipscy niewolnicy przewracają się w grobach ; d

ocenił(a) film na 6

Zapomniał wół jak cielęciem był. Rozumiem, że film wam się nie podobał, mnie też nie bardzo, ale przyrównywanie dzisiejszych nastolatków do egipskich niewolników jest mocno reductio ad absurdum xD Niemal każdy nastolatek (z małymi wyjątkami) ma niewybredny gust, bo musi poznać wiele rzeczy, zanim sobie wyrobi jakąkolwiek opinię, a także no... ten gust sobie wyrobić!
Po prostu przyjmijcie do wiadomości, że taki jest target tych filmów i to wy do niego nie pasujecie. Jasne, to nie znaczy, że każdy powinien coraz bardziej staczać się z i tak od początku dosyć naciąganą serią, ale świat właśnie tak wygląda xD

nashi_net

Obejrzałem wczoraj i przyznam, że nie skupiłem się na takich szczegółach. Z tymi oknami powybijanymi przez Lykanów to rzeczywiście wpadka, bo kilka razy pokazywali jak o wschodzie słońca na okna zasuwają się kraty a tu nagle trach i po szybie.

ocenił(a) film na 6
Sebsen

Z tymi oknami to nie całkiem można się zgodzić. Na początku ataku widzimy jak wszystkie okna są zasłaniane a kule które uderzały w okna były całkowicie inne.

ocenił(a) film na 7
Sebsen

To po prostu były jakieś przeciwpancerne pociski, bo rozwalały właśnie nie tylko okna, ale te ich stalowe żaluzje też.

ocenił(a) film na 6
wuj_morfina

Tak swoją drogą to nie mogli zniszczyć od zewnątrz okien, tylko musieli koniecznie wtaszczyć działo do środka :)
Swoją drogą genialna taktyka żeby się bronić w takiej sali.
W ogóle śmiać mi się chciało jak wampiry na początku strzelały nikogo nie mogły ustrzelić. I tysiąc pińcet karabinków, a granatu ani jednego, szczegół, bo po co :D

W ogóle ostatnia walka to niedorzeczność goniona niedorzecznością.

ocenił(a) film na 7
Crochu

Bardzo często tak jest w filmach... właściwie zawsze. jeden mądry facet kiedyś mi powiedział, że gdyby Bruce Lee w filmach z jego udziałem miał pokazać całą swoją szybkość i umiejętności, to pomijając fakt, że ówczesne kamery nie uchwyciłyby ruchów jego rąk, walki trwałyby najwyżej po kilka sekund. I raczej nie byłoby opinii typu "o, wspaniały film, bardzo realistyczne sceny walki" ; )

ocenił(a) film na 10
nashi_net

Obejrzyjcie film jeszcze raz :) Podobnie I RP się rozpadła. Z zewnątrz nikt nie mógł jej podbić, a wystarczyło poczekać na dogodny moment kiedy to sama od środka zrobiła się słaba.

Mateusz_Wasiak

10/10 czyli arcydzieło dla tego gniota? hahahaha co za gimbus bez gustu :D

ocenił(a) film na 6
JohnyMarX

A jak oceniasz siebie samego według własnej miary? Znawca kina, wybitny krytyk? Wytykanie innym ich domniemanej niższości intelektualnej nie wydaje mi się być szczytem dobrych manier.

JohnyMarX

Więc jak to mówią jeden lubi koty a drugi psy (: --Każdy ma swój gust (:

JohnyMarX

Chuda Kate w lateksie go podgrzała to i dał 10 :D. Co do filmu, to niestety gniot.

JohnyMarX

Zgadzam się. Ten film to nielogiczny, bezmyślny gniot. 3 to aż za dużo dla niego ale z semtymentu ja dałem tróję. Efekty specjalne w poprzednich częściach były lepsze.

ocenił(a) film na 6
Mateusz_Wasiak

Noo naprawdę z tą dziesiątką to przesadziłeś :D

ocenił(a) film na 5
nashi_net

Niedorzeczności są wpisane w zwykłe kino rozrywkowe. Mnie najbardziej rozwalił moment podczas końcowej bitwy, kiedy to Selena nagle pojawia się, robi bziiii i zabija od tak 10 lykanów. Ok, tylko dlaczego na tym poprzestaje i nie robi kolejnych bziiii, bziiii, bziiiii, podczas których zabija cała resztę?

ast

Nie aż takie niedorzeczności,nawet jak na kino rozrywkowe to jest zwyczajny gniot.

ocenił(a) film na 5
ast

Po prostu wyczerpała się jej energia na atak specjalny :D

ocenił(a) film na 5
Sickman

Aaaaaaa dobre :)

ocenił(a) film na 5
Sickman

To wszystko tłumaczy!

ocenił(a) film na 5
Sickman

Mogla powiedzieć jak próbuje znów zrobić ten special skill "Out of mana" i wszystko byłoby jasne :)

ocenił(a) film na 6
ast

Takie niedorzeczności są wpisane nie tylko w kino rozrywkowe. Tak to jest, gdy dobre filmy dostają kontynuację tylko, po to, aby zbić pieniądze na wypromowanej marce. Ta część jest bardzo przeciętna a moja szóstka, została przyznana tylko z powodów sentymentalnych do całej serii.

ocenił(a) film na 7
ast

Bez przesady, to kino akcji... To było po prostu "efektowne wejście". Gdyby Bruce Lee w jego filmach każdy pojedynek stoczył na 100% możliwości to Wejście Smoka mogło by trwać 10 minut. A to, że ktoś zrobił 200 pompek nie znaczy, że zaraz zrobi kolejne.

ast

Jest tam fragment jak ta blondyna z tej zimowej twierdzy (kopia skyrim) walczy z Lykanem. Najpierw przez 10 sekund się patrzy jak ten się zmienia, a potem stara się z nim walczyć. Gdyby go zaatakowała w trakcie przemiany, zdażyła by go zabić chyba z kilka razy. Ale nie, bo po co.

nashi_net

nie tylko Drzwi a tez wystarczyło rozwalić Sciany , Jeśli ja bym dowodziłbym np Ludzmi którzy mieli rozkaz zaatakować i zniszczyć Wschodni Klan Wampirów to tez kazałbym moim Zołnierzom rozwalić Okna i Sciany aby Światło powybijało Wampirów .

ocenił(a) film na 8
nashi_net

mimo jednej niedorzeczności, zasługuje na dobrą ocenę. 7/10 jest sprawiedliwe. jednak jest świetny klimat, dobrzy aktorzy, bardzo przyzwoita gra, no i sam w sobie pomysł na film. nie ma co się przyczepiać

ocenił(a) film na 7
nashi_net

Jak już mówimy o "niedorzecznościach" to cholera nie mogłem sobie nie zapisać w której minucie filmu animacja komputerowa była tak spaprana że musiałem obejrzeć w slow motion... mowa o ~12:14minucie filmu kiedy to lykani naradzają się przy stole i wkracza marcus. Ten moment kiedy to twarz pod wpływem emocji zamieniła się u gościa w wilka...
Boże.. ja rozumiem że to są animacje komputerowe, przecież nie oglądam tego filmy by wyciąć fragmenty o lykanach na discovery.. ale tam to było tak tragicznie widać ten moment pikselowania że aż raziło w oczy... jak w takich filmie o takim kalibrze i z takimi środkami tak amatorskie błędy to ja nie wiem!

ocenił(a) film na 7
nashi_net

Rzecz w tym, że twierdza nie została zdobyta przez wieki, nie dlatego, że jest pancerna i zakrzywia czasoprzestrzeń a dlatego, że nikt się na nią nie rzucał. Nikt nie wiedział co dokładnie ją chroni. Odpowiednia propaganda i spryt.
A to że nie zawsze wampy i lykany są mądre nie powinno nikogo dziwić. To, że ktoś żyje długo, nie oznacza że jest mega kozakiem w obcisłym wdzianku. Ten film ma być lekki i rozrywkowy z Kate, która świetnie się trzyma ale za bardzo już nie wiem co może być w kolejnej części undera. Wampy pasujące do klanu Ventrue + psiaki zawsze będą w miarę ciekawe, szczególnie, że nie ma teraz sensownych filmów ze świata mroku.

DeadAsFog

Rozrywka rozrywką ale trochę pomyślunku i logiki nie zaszkodziłoby rozrywce. Kino rozrywkowe nie musi wcale być głupie i bezmyślne, jak w tym przypadku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones