PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38575}
7,2 156 147
ocen
7,2 10 1 156147
5,8 10
ocen krytyków
Underworld
powrót do forum filmu Underworld

Przyjmuję do wiadomości, że scenografia będzie wielu osobom się podobać, ale jest ona tylko prawie dobra. Chociaż bogata w szczegóły, to brak jej ciekawego oświetlenia. Płaskość obrazu przypomina niskobudżetowe seriale telewizyjne.
Reszta elementów to już jedna, wielka tandeta.
Film nie budzi grozy, nie daje emocji. Postacie są groteskowe a nie straszne, Bill Nighy z plastikowymi rurkami na plecach - wręcz śmieszny. Czarne charaktery bardzo słabe. Sceny walki też nie robią wrażenia. Finałowa jeszcze mogłaby być, ale ... Bill Nighy... Lubię tego aktora, ale on nie nadaje się do roli Viktora! Jest zbyt niedołężny, ten jego niedowład dłoni... To poważny błąd obsadowy.

Przepraszam, film ma jedną zaletę!

Jest nią Kate Beckinsale. Dzięki jej grze postać Seleny jest ciekawa. Pomijam tutaj drobny fakt, że Kate jest za delikatna do roli superdynamicznego zabijaki - czasami widać, że fizycznie nie daje rady.
To drobiazg, bo generalnie ogląda się ją przyjemnie, ponieważ nie tylko walczy, ale też gra. Niestety, jej dobra aktorska robota jest zniszczona przez kiepski scenariusz. Wątek miłosny jest tak idiotyczny, że widz jest kompletnie zaskoczony tym, że w ogóle się pojawia. Nie bardzo wiadomo, czym męski bohater urzeka Selene.
Film jest tak zły, że gdyby pozbawić Kate gumowego kombinezonu i pozwolić jej ganiać w samym gorsecie, to tylko tą wizualną atrakcją podniosłoby się jego jakość o jakieś 50%.

ocenił(a) film na 2
Filmozjad_pospolity

Dawno tak się nie męczyłam na filmie. Nie lubię filmów akcji, jednak zobaczyłam, że to horror/akcja, więc zaryzykowałam. Niestety, 80% filmu to walki, fabuła szczątkowa, strona wizualna zupełnie nie w moim guście - ogólnie okropieństwo. I te złe postacie robiące "złe" miny, przez co Kraven chodził przez cały film z krzywą facjatą ;) Nie wiem po co, nie tylko w tym filmie, negatywni bohaterowie starają się robić te "złe" miny, taki zabieg toleruję tylko w produkcjach dla dzieci, gdzie przerysowane czy wręcz karykaturalne osobniki mają prawo się pojawić.

ocenił(a) film na 2
Venus_Vulgivaga

To po prostu trzeba umieć zagrać, bądź mieć fizis bandziora. Tutaj mamy książkowy przykład żałosnego aktorstwa na poziomie przedszkolaków. Dobry aktor nie musi robić jakiejś gimnastyki mimicznej, by pokazać żywe zło tudzież bezlitosność. Jeśli ktoś nie rozumie, co razem z Venus zarzucamy aktorom "Underworldu", niech obejrzy niezapomnianego Rutgera Hauera w "Łowcy androidów".

ocenił(a) film na 8
Filmozjad_pospolity

Łowca androidów to był nudny jak cholera gniot

ocenił(a) film na 2
Raze

Rzeczywiście, niektórzy się nudzą. Niemniej jednak kreacji Rutgera nie można niczego zarzucić.

ocenił(a) film na 8
Filmozjad_pospolity

W Underworld kreacja Kate Beckinsale jest fenomenalna. Poza tym to świetny film akcji.

ocenił(a) film na 2
Raze

Wkład Kate doceniam. Jeśli chodzi o czystą akcję, to ja wolę wszystko z Jasonem Stathamem. On w prostocie swych filozofii, w połączeniu z nad wyraz szczerą pięścią jest wręcz uroczy.
:))

ocenił(a) film na 8
Filmozjad_pospolity

Ale Underworld to film Akcji i nie żaden tam chorror tylko film fantazy pełen mordu z kategorią R coś w stylu Kruka, Blade'a i Resident Evil. Pięknepostacie, świetna kreacja Kate Beckinsale, świetne sceny akcji, piękna muzyka, dobra gotycka scenografia.

ocenił(a) film na 2
Raze

Rzeczywiście, jeśli ktoś szuka czegoś w klimacie fantasy, to trzeba wskazać inny przykład jako poziom odniesienia...

To może "Blade - Wieczny łowca" (1998) ?
Wydaje mi się, że chociażby ten pokaże, jak złym filmem jest omawiany tu "U."

ocenił(a) film na 8
Filmozjad_pospolity

Przecież Underworld jest sto razy lepszy od Blade - wieczny łowca

ocenił(a) film na 2
Raze

No to poddaję się.
W takim razie dobrze, że "Underworld" powstał.

ocenił(a) film na 8
Filmozjad_pospolity

Blade i Matrix są kiepskie w porównaniu z Underworld

Raze

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

ocenił(a) film na 2
Raze

Oprócz wszystkich znanych filmów ze J.S. bardzo polecam zwrócić uwagę na jeden z pierwszych, w których wystąpił:

Mecz ostatniej szansy (2001)

Nawet zastanawiałbym się, czy nie jest to najlepszy film ze wszystkich, w jakich Jason szaleje.

ocenił(a) film na 8
Filmozjad_pospolity

Ale my tutaj dyskutujemy o Underworld. Kate Beckinsale jest fenomenalnie piękna, a w tym seksownym lateksie wygląda wręcz bosko. Film posiada fenomenalną scenografię i fenomenalną muzykę. Ma fajne postacie i dużo wartkiej akcji. Wątek miłosny i otwarte zakończenie oraz oryginalny scenariusz.

ocenił(a) film na 8
Filmozjad_pospolity

ten film jest lepszy niż te wszystkie gnioty Marvela.

ocenił(a) film na 2
Raze

Gnioty Marvela są gniotami "by definition". Mimo tego wielu je lubi, podobnie jak serię Szybcy i Wściekli.
:))
Nie wiem tylko, czy warto spierać się o poziom gniotowatości.

Filmozjad_pospolity

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones