PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11387}

Uniwersalny żołnierz

Universal Soldier
6,6 35 375
ocen
6,6 10 1 35375
5,7 7
ocen krytyków
Uniwersalny żołnierz
powrót do forum filmu Uniwersalny żołnierz

Świetne kino akcji z elementami s-f, starcie dwóch twardzieli ze złotej ery ekranowych herosów, pamiętam jak pierwszy raz oglądałem i miałem fatalną kopię bez początku i zakończenia, ile się naczekałem żeby zdobyć porządną wersję i obejrzeć film w całości, mimo upływu lat jest to nadal kawał efektownego kina akcji

ocenił(a) film na 10
LucasLang

Jakie twoim zdaniem są najlepsze ,efektowne filmy akcji z lat 80-90 ?

ocenił(a) film na 8
bradock

Dobre pytanie, a takich filmów u mnie jest sporo, lista może być długa :) ale na początek dam np. "Predatora" i "Terminatora 2"

ocenił(a) film na 10
LucasLang

Ja z kolei lubię ,,Die Hard 1&2 ,, ,,Komando ,, ,,Cobra ,, Ale masz racje lista napewno długa .

ocenił(a) film na 8
bradock

Dokładnie, tych filmów jest naprawdę duża ilość, te co wymieniłeś też bardzo mi się podobają ("Die Hard" 1,2 i też 3 w szczególności), właśnie do takich klasyków kina akcji najczęściej wracam

ocenił(a) film na 10
LucasLang

A jak ci się spodobał ,,Olimp w ogniu ,, ? Bo mi bardzo ,trafił w mój gust .

ocenił(a) film na 8
bradock

"Olimp w ogniu" podobał mi się, zaskoczył mnie na plus, co prawda dałem mu ocenę 7, a to dlatego, że trochę te efekty były niedopracowane i momentami było sporo patosu, ale jako kino akcji z twardzielem na czele było jak najbardziej ok, zwłaszcza, że film był dość brutalny i bohater grany przez Butlera załatwiał oprychów jak za starych dawnych czasów, mimo niższej oceny, film dałem do ulubionych i jeszcze nie raz do niego wrócę

bradock

"Uniwersalny żołnierz" był by na pewno u mnie w 10 najlepszych filmów akcji! Klasyk.

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Widzę że mocno kochasz ten film ? Podobnie jak ja ,,Olimp w ogniu ,, W sumie ja też bym dał ,,Uniwersalnego Zołnierza ,, do top 10 Action Movies .

bradock

Pewnie! To film to wspaniały klasyk kina akcji! A jaki teraz jest twój "Top 10 Action Movies" ? Pamiętam, że kiedyś dałeś AŻ "EX2" na pierwsze miejsce, ale w sumie nic dziwnego bo to było nie dawno po premierze i to był po prostu szok że tak świetny film akcji wyszedł! Sam dałem na 3 miejsce.

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Ale Top 10 Action Movies lat 80-90 czy wogóle ? Absolutny Top 10 wszystkich filmów akcji ?

bradock

Absolutny Top 10.

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Trudne zadanie ale Ok .A wiec tak to wygląda :
1 Die Hard
2 Rambo 2
3 Komando
4 Cobra
5 Niezniszczalni 2
6 Robocop
7 Krwawy Sport
8 Samotny Wilk McQuade .
9 Szukając Sprawieliwości .
10 Olimp w ogniu
W sumie miałem dać Uniwersalnego Zołnierza ale wybrałem jednak ,,Krwawy Sport ,, Bardziej trafił mi ten film w mój gust ,fajny klimacik oraz młody ,niesamowicię sprawny Van Damme to główne elementy które przeważyły o tym wyborze .

bradock

Ok. Fajny. Widzę, że koniecznie chciałeś wybrać z każdym aktorem kina akcji. "fajny klimacik oraz młody ,niesamowicię sprawny Van Damme" tego też nie zabrakło w "Uniwersalnym żołnierzu", ale ok Krwawy sport to wielki klasyk kina.

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Tak ,ale w ,,Krwawym Sporcię Van Dame był wiekszym kozakiem i jego walki robiły piorunujące wrażenie ,podobała mi się jego walka z tym zapaśnikiem Sumo ,chciał złapać Van Damma a on zrobił szpagat i uderzył w jaja go albo walka Van Damma z Paco ,jak się walili kopnieciami bocznymi po zebrach ,na początku cio za cios a potem Jean -Claude cześćiej go uderzał 2 uderzenia za jedno Paco .Choć w Uniwersalnym Żołnierzu też były dobre walki ,ta w barzę i finałowa z Ludgrenem .No ale Krwawy Sport to taka moja ulubiona perełka Van Damma .

bradock

Tak Van Damme lepiej walczył w "Bloodsport". Walka w "Uniwersalnym żołnierzu" to bezapelacyjnie jeden z najlepszych i najbardziej podnoszących adrenalinę starć! A Krwawy Sport to mój ulubiony film sztuk walk.

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Po za tym w Uniwersalnym żołnierzu bohaterami byli Luc i Scott czyli cyborgi i maszyny do zabijania a ja nie specjalnie przepadam za kinem S-F ,szczególnie gdy bohaterami są maszyny ,wyjątek stanowi jedynie Robocop u mnie .Wolę oglądać rasowych twardzieli z ciętą gatką jak John Matrix ,John McClane ,Marion Cobreti ,Gino Felino czy Mike Bannig .Oni są dla mnie ciekawsi ,bardziej ludzcy ,barwniejszi i charyzmatyczniejsi .

bradock

A u mnie z kinem Akcji/S-F i z normalnym kinem akcji jest tak samo. Oba uwielbiam.

bradock

Ciężko wybrać tylko 10.

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Tak ,bo jeszcze mam w ulubionych ,,Pasażer 57 ,, ,,Człowiek Demolka ,, ,,Podwójne Uderzenie ,, ,,Niko ,, ,,Twierdza ,, ,,Con -Air Lot Skażańców ,, ,,Zaginiony w akcji ,, ,,Czerwony Skorpion ,, i ,,Ostry Poker w Małym Tokio ,,

bradock

Oglądałeś film sensacyjny "Łańcuchy złota" z Johnem Travoltą ? Ja dzisiaj się za to zabieram

Tu fajny klimatyczny zwiastun http://www.youtube.com/watch?v=xaOdthp-WfM

Może to być na prawdę dobry film sensacyjny.

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Nie widziałem tego filmu ale zapowiada naprawde się ciekawie ! Jak obejrzysz to zaś napisz co i jak .

bradock

Dziś chyba tego filmu nie zobaczę, ale jutro tak.

bradock

Obejrzałem "Łańcuchy złota". No powiem ci ze że film jest dobry. Ma bardzo fajny klimat i niezłą fabule. Końcówka bardzo dobra. Na prawdę dobrze się go ogląda się go ogląda. Do tego film jest oparty na faktach. Śmiało ci go mogę polecić.

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Ok ,Dzięki za opinie .Napewno to kiedyś obejrzę .

ocenił(a) film na 10
bradock

Od pewnego czasu, byłoby mi ciężko zrobić Top 10 ulubionych akcyjniaków. Za mało pozycji byłoby do obsadzenia i pewnie musiałabym odrzucić jakieś tytuły, które do tej pory podawałam na rzecz tych, które niedawno poznałam. Ale myślę, że spokojnie mogłabym zrobić Top 50 ulubionych akcyjniaków. Takie małe wyzwanie. ;-)

ocenił(a) film na 10
bradock

A wspaniałego ''Robocopa'' gdzie umieścisz? ;-)

ocenił(a) film na 10
karoman4

No Raczej w Top 10 !!! Mój ulubiony film akcji z dzieciństwa !!!

ocenił(a) film na 10
bradock

Tak, mroczny, brutalny, miejscami widowiskowy. I co najważniejsze fabuła nie jest oklepana i bardzo wciąga.

ocenił(a) film na 8
LucasLang

Świetny wybór!

ocenił(a) film na 8
bradock

Ja bym tu od razu wspomniał o Mad Maxie 2. Zero dłużyzn, tylko akcja ;) Pozdrawiam!

LucasLang

Którego wolisz Dolph cze Jean w tym filmie

Moim zdaniem Dolph swietnie zagrał szczególnie w scenie w hipermarkecie i w poczatkowej jak skrecil glowe temu straznikowi .

ocenił(a) film na 8
Ruben_fw

I Jean i Dolph, ale ten drugi w roli psychola wypadł świetnie :)

LucasLang

Zgadzam sie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones