PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138504}

Upadek

Der Untergang
7,5 50 627
ocen
7,5 10 1 50627
7,1 15
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

Jedyny moment w tym filmie jaki zrobił na mnie wrażenie, to zabójstwo dzieci przez ich własną matkę...nie potrafię tego zrozumieć, matka powinna bronić swe potomstwo, walczyć do ostatniego tchu, również walczyć o lepszy świat dla nich w którym będą żyć...bestialstwo! hitler-miły staruszek który jest bardzo sympatyczny i wyrozumiały, co widać na początku filmu gdy przyjmuje nową sekretarkę, prawie się na tym złapałem "qrde ale z niego w porządku człowiek" prawie, ale znam historie, wiem co ten człowiek uczynił Polsce i Światu. Ciekawe jakie było zamierzenie reżysera związane z tą sceną? Że hitler jest takim samym człowiek jak my? Że czasem ma dobre chwile a czasem złe? hitler pod koniec wojny przedstawiony jest jako schorowany, zmęczony "człowiek", "człowiek" który oddał wszystko za swoją ojczyznę, nawet zdrowie a w końcu swoje życie, no i jak takiego "człowieka" można nie szanować? Ten film jest chory, znów niemcy próbują wybielić swoją historię, teraz poprzez ten film, niedawno poprzez grę (nie pamiętam nazwy) w której podano że to niby Polska rozpoczęła II WŚ. Również żądają od nas odszkodowań za wypędzenie, za to że wypędziliśmy naszych oprawców i morderców, zapewne po wojnie powinniśmy ich wielbić i miłować. A to że zniszczyli nasz kraj, zabili wielu naszych rodaków, za kilkadziesiąt lat pewnie zostanie zapomniane. A może niedługo zobaczymy film o polskich obozach koncentracyjnych???

Mikor

Historii i tak sie nie da zmienic, ale interpretacja mlodego pokolenia niemieckiego rzeczywiscie zostawia wiele do zyczenia. Ale nie uwazam, ze film ma cokolwiek z tym wspolnego. Film jest skutkiem tej mentalnosci, ale nie przyczyna. Nalezaloby zaczac od innej strony, a nie od cenzury filmu (przyniesie odwrotny skutek). Cala afera wokol "Upadku" zostala rozdmuchana na potrzeby komerchy. A czlowiecze oblicze Hitlera pokazuje cos nieco innego wg mnie. Wszyscy wyobrazamy sobie morderce- kata jako czlowieka nieposkromionego, odwaznego i bezkompromisowego. Tak jest w wiekszosci, ale w tym przypadku zostal pokazany takze TCHORZ, SLABELUSZ I MIECZAK. Oto w tym filmie chodzilo, a nie o jakas propagande antypolska. pozdro

ocenił(a) film na 1
Mikor

To specjalny przejaw niemieckiej "matczynej miłości", która jest całkowicie zgodna z założeniami narodowego socjalizmu.

Po prostu cudowna mutter, nie ma co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones