PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138504}

Upadek

Der Untergang
7,5 50 624
oceny
7,5 10 1 50624
7,1 15
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

Hitler-biedaczek, dobry człowiek, który wymordował ponad 6 mln ludzi tylko przez przypadek. A może to była taka terapia? Na pewno sami byli sobie winni.

Ten film mógł powstać tylko teraz - właśnie teraz Niemcy rozliczają się ze swoją przeszłością. Jak to robią? Uważają oficerów SS za ofiary, domagają się od Polaków odszkodowań za "wypędzenie", uważają, że to nie oni rozpoczęli II wojnę światową i pragną powrócić do czasów "pruskiej potęgi". Właśnie ze wzgledu na to ten film jest bardzo NIEBEZPIECZNY.

Nie ukrywajmy: na ten film tłumami bedą walić neonaziści. Już teraz wiadomo o przypadkach głośnych "Heil Hitler" w kinach niemieckich. I ten film pozwoli OSWOIĆ się Niemcom z II WŚ. Zobaczą w Fuehrerze CZŁOWIEKA. A przecież człowiek nie może być taki, jak np. ci podli Polacy czy Żydzi twierdzą. Obozy? A ile ON wycierpiał? Czy ktoś o NIM myśli? Od teraz myślec będą Niemcy. I inni ludzie, którzy zobaczą ten film. Naprawdę, BARDZO MNIE NIEPOKOI postawa większości forumowiczów - obecnie prawie wszystkie gosy tylko pytają: "Czy film u nas będzie?", "Czy dane mi będzie zobaczyć to WYBITNE dzieło?". Niestety, odpowiedź brzmi: tak, film będzie u nas, widziałam dziś plakaty. I powiem jeszcze tylko dwie rzeczy: po pierwsze: nie mam zamiaru iść na film o największym zbrodniarzu jakiego powiła ludzkość i tym samym dawać producentom pieniądze na kolejny film (może tym razem o biednych SS-mannach?).

I Druga rzecz: WSTYD MI ZA WAS.

Aber geht! Euer Fuehrer wartet!

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Za to mamy jeszcze jedną zarazę w postaci smutnych panów lubiacych liczbę 88 :-(

732476

Biedna dziewczyno.Zal mi Cie naprawde.Skad Ty wzielas te 6 milionow ofiar Hitlera?Zweryfikuj swoje wiadomosci historyczne,ktore jak narazie bazuja na epoce nauczania komunistycznego a potem moze probuj sie wypowiadac na temat historii."film o największym zbrodniarzu jakiego powiła ludzkość" - A chyba nikt nie uswiadomil Cie dotychczas ze Stalin wymordowal bezkarnie ponad 70 milionow ludzi?Wcale nie bronie Hitlera.Wstyd,ale za Ciebie jak narazie,za Twoj brak edukacji historycznej.

732476

Moim zdaniem Film jest zrobiony ladnie , lecz poprostu nam sie nie podoba bo mamy wpojona nienawisc , i jestesmy swiadomi o ktorych zeczach nie ma mowy w filmie , gdybym byl niemcem spodobal by mi sie film

użytkownik usunięty
Biegacz

Zazdroszczę Niemcom, że mając w swojej historii taką złowieszczą postać jak Hitler potrafili zrobic film wiernie odzwierciedlający tego człowieka i jego poglądy, a jednocześnie uczynili to z należytym dystansem.

użytkownik usunięty
732476

o JKAICH 6 mln mówisz człowieku !!! coś ci sie pomieszało z jego rak zginęło grubo ponad 15 mln SŁOWIAN !!! 2 MLN żydów (a nie jak bajka jakieś amerykanskiego żydka mówi że 6 bo tak smao mówiono po 1 wojnie światowej) i wiele ofiar ze strony aliantów więc czemu mowisz tylko o bajkowych 6 mln bo zapewne CI o zydkow chodzilo i jak mi wiaodmo hitler nie chcial ich zabic ale on juz pod koniec wojny wiele wladzy nie mial rzadzili tak naprawde GIBELS i HIMMLER (nie obchodzi mnie jak sie ich naziwska poprawnie pisze)!!! no acha i jak ja pamietam do jedynym dokumentem o eksterminacji jakiegos narodu to był o słowianach bo o zydach DOKUMENT O OSTATECZNYM ROZ) SPRAWY ZYDOWSKIEJ mowil o ich przesiedleniu a nie zabiciu :) POLECAM HISTORIE POZA LEKCYJNĄ i BEZ STRONNICZA bo prosyjoniści to nic nie mowia tylko o jedwabnym i o auschwitz ...

użytkownik usunięty
732476

CHŁOPCZYKU najwiekszym zbrodniarzem to BYŁ STALIN NIEDOUK z Ciebie naprawde !!! HITLER mordował jeżeli można to tak nazwać pare lat a stalin !! paredziesiąt co ich wiązało każdy miał żydowskie korzenie :)

użytkownik usunięty
732476

nie popieram HITLERA ale POLSCE taki cios jak w przedwojennej rzeszy by sie przydał bo narazie do czerwony rząd nadodatek malo POLSKI nas niszczy i sprzedaje chcąc nas doprowadzić to demokratycznych ciołków siedzących przed TV wrzerających byle gó... !!! zobaczycie to wy jesteście temu wini bo nic nie robicie a do Narodowych Socjalistów (przez was zwanymi nazistami co jest bzdura bo sam nazizm byl stworzony wylacznie dla niemcow) mam szacunek bo coś robia starają się głośno krzyczeć ... ale wy patrzycie na nich jak ich media ukazuja i wolicie ich upodlać i znieważać zamiast poznać !!!
CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!!!

Dałęm plame, nie przeczytałem wszystkich postów, ale co macie na myśli mówiąc: "Już teraz wiadomo o przypadkach głośnych "Heil Hitler" w kinach niemieckich"

Czyżby w kinie ktoś robił owację z wyciągniętą ręką?

użytkownik usunięty
732476

ciebie powinni wypier.... z tego kraju bo to przez takich jak ty polacy sa postrzegani na swiecie jako idioci. dlaczego? bo potrafisz ocenic film po okladce i jednej recenzji, bo myslisz kretynko, ze miliony ludzi zlituja sie nad hitlerem, bo myslisz, ze nazizm powstanie jak fenix z popiołów, kiedy film zostanie wyświetlony. dlatego jestes glupia i doliczasz sie do garstki idiotow, o ktorych opinia leci na caly narod.
jest juz kawal czasu po premierze, ty nie poszlas na film bo twoje 14 zl na bilet zamknelo by budzet na film o ss [widzisz nie nakreca filmu o ss, nic o nim nie slychac twoje poswiecenie bylo warte, damy ci medal], niemcy nie marza jakos specjalnie o potedze prus bo sa znacznie potezniejsi od wymarlego panstwa, twoja opinia nie ulegla zmianie, polacy sa postrzegani w niemczech jak byli wczesniej, dzieki tobie dowiedzialem sie, ze moj kumpel jest neonazista bo byl na filmie, ja [wedle twojego kminienia]chyba tez nim jestem bo pieronsko chce go zobaczyc...acha najwazniejsze nadal jestes prowokantka rodem z ligi polskich rodzin i zamiast mozgu masz kisiel

wlasnie to mi sie nie podobało w tym filmie ze pokazali hitlera jako biednego, cierpiącego, schorowanego dziadziusia jakby chcieli go usprawiedliwic za to co zrobil :///.. kazdy wie ze hitler popełnił straszna zbrodnie i nic nie zmieni historii..
kiedy ogladałam ten film wydawało mi sie jakby chcieli udowodnic ze był niewinny :/

ocenił(a) film na 10
ag_

Ty jestes pier;;;;;; na umyśle !!!!!
W tym filmie nie było ani jednej sceny ktra miała by pokaząc że Hitler jest cool i tzraba go musprawiedlkiwiać@@@@

Wręcz przeciwinie ty chyba nie oglądałaś tego filmu , widziałaś scenye jak emeryci byli zamknięci w piwnicy i wbiegł tam niemiecki dowodzca ???

To właśnie pokazuje głupotę Hitlera !!!!

A pokazują Hitlera jago zwykłego człeka bo on był zwykłym człekiem !!!!
Ale pokazali to jako przestrogę że w młodosci nie można było zobaczyć go jako złego więc nie mozemy zauważyć w tłumie tyranów więc to przestroga1111

I w filmie wręcz przeciwnie były same krytyki pod jego adresem!!!

Ty idź się lecz!
A w filmie to chyba normlane że nie pokażą obozów i Żydów bo jak sama nazwa wskazuje ten film jest o ostatnich dniach rzeszy i skupił się na pokazaniu jak tyran spędził ostatnie dni i jak wszystkich poniewierał !!!
Kazał zastrzeli kochanka Ewy Braun , dezerterów i innych czy to według ciebie jest dobre ???

ocenił(a) film na 1
ag_

Dokładnie - 100% racji. Nie słuchaj "gasarbaiterów".

ocenił(a) film na 8

zgadzam się z przedmówcą.
wiecie, ze polacy sa jednym z najbardziej rasistowskich narodow?? czemu robimy to samo co kiedys ktos zrobil polakom czy zydom? przeciez to jest ograniczone. wiem ze kazdy polak ma automatyczna niechec do niemiec i do rosji (moze troche mniej) ale czy nie watro by bylo zastanowic sie nad tym i dojsc do jakis waznych wnioskow?? zamiast wziasc sie w garsc jako polska i polacy ciagle tylko wszyscy marudzicie. pozwalacie innym krajom wchodzic polsce na glowe, dopuszczecie do rzadu zlodziei i oszustów, ktorzy zamiast zajac sie odbudowa polski do jej dawnej swietnosc robia wszystko zeby zostac na swoich stolkach i zgarnac jak najwiecej do swojej kieszeni. wiem, ze to wina wszystkich przezyc polski i jej ciemiezycieli, ale wszystko co robicie to krytykujecie niemcow i hitlera. nie kazdy niemiec byl lub jest hitlerem! to tez ludzie tak jak my! mozna wybaczyc krzywdy wyrzadzone narodowi polskiemy ale NIGDY NIE MOZNA ZAPOMNIEC!!!! i w imie tego wyrzucic wszystkich darmozjadow z rzadu, ukocic bezprawie na szczeblach wladzy i wreszcie zajac sie krajem i zwyczajnymi ludzmi ktorzy w nim zyja!!!! poglade niektorych z was sa chore i swiadcza o zacofaniu, akurat w tym momencie kiedy trzeba isc naprzod. nie musze miec uprzedzen zeby obejrzec ten film, nie musze byc "orawa" ani "lewa" moge byc posrodku i zobaczyc ten film jesli taka mam ochote. a przemadrzalych polakow ktorzy wiedza wszystko lepiej nawet jesli nie obejrzeli filmu jest mi po prostu zal... zajmicie sie czyms lepszym jesli myslenie nie jest wasza dobra strona.

użytkownik usunięty
732476

Kobikto nie bulwersuj sie tak... nie masz o co!!!! Rozumiem twoja postawe wobec Narodu Polskiego po przeżyciach z II wojny światowej. Ale dlaczego od razu wypowiadasz sie w ten sposób o tym filmie...??? Myśle ze nikt nie powinien sie wypowiadac o nieczym jesli nawet tego nie zobaczy.... Zobaczyłaś jedna reklame w telewizji gdzie powiedziele ze hitler jest ukazany jako biedny staruszek... Ja tez to slyszalam ale i slyszalam wiele innych opinni na temat tego filmu.... Nie wiem kto ma racje - sama chce sie przekonac!!!! Ale wiem jedno!!! Napewno ten fim da mi do myslenia... Każe mi sie zastanowic nad pewnymi sprawami...

Radzę ci zrobic to samo... a nie z gory przesadzać ze cos jest
DO BANI!!!!

ocenił(a) film na 6
732476

widzisz... chodzi o to, że gdybym tego filmu nie obejrzała, to może tak jak Ty, bałabym się go. tak właśnie myslałam. że niemcy bedą próbowali wywrócić kota ogonem. a tymczasem co? zero. zero uczuć wobec hitlera. z resztą... (pewnie mnie zaraz zjadą znawcy historii i wielbiciele filmu), ale postac hitlera nie była przedstawiona przekonująco. to był według mnie całkiem inny człowiek. nawet jeśli miejscami wydawał sie sympatyczny, to aktor, a nie fuhrer.

aga_chan

Mam troszku odmienne od Was zdanko . Obejrzałam film wczoraj i wcale a wcale nie wydaje mi sie zeby Hitler obrazowal sie tam jakos postac biedna , ktorej nalezy sie wspolczucie. J abynajmniej zobaczylam w Nim starsznego egoiste, tchórza który bez honoru popelnia samobojstwo, bezwzglednego tyrana, człowieka znerwicowanego, który zamotał w uzcuciach i poglądach stekach Niemców, ślepo wpatrzonych w swego wodza. Dla mnie on wcale nie byl tam ofiarą. Zabolał mnie jeden fakt , że ta Niemka która rzeczywiscie moze nie zdawala sobie sprawe z tego ile Zydów i Polaków zgineło , teraz mimo wszystko zyje sobie z czystym sumeiniem , choc tak naparwde sluzyla Hitelrowi....:(

ocenił(a) film na 9
Zina

Hi :-) mysle, ze to nie tak: ona mowi wyraznie, ze nie moze zyc spokojnie z mysla, ze sie jako mloda dziewczyna w cos takiego zaangazowala, choc sama nie popelnila zadnych przestepstw. Ale mlodych ludzi jest tak latwo omamic - i to jest jedna z przestrog tego filmu. Ciao!

użytkownik usunięty
732476

JEANNE KEY TY POWINNAS OD POLITYKI I HISTORII Z DALA SIE ZNAJDOWAC I NIE WYPOWIADAC SIE NA TEMAT HITLERA.
TO ZE ZGINELO 20 MLN NIEMCOW TO JUZ NIE DOTARLO DO TWOJEJ PUSTEJ GLOWKI POZBAWIONEJ WIADOMOSCI HISTORYCZNYCH TO ZE AMERYKANIE MORDOWALI NIEMCOW , KRADLI DZIELA SZTUKI TO JEST OK.
TO ZE BOMBARDOWALI MIASTA NIEMIECKIE GDZIE DYWANOWYM NALOTEM ZLOZONYM Z BOMBOWCOW ZABIJALI LUDNOSC CYWILNA NIEMIECKA KOBIETY I DZIECI TO JUZ NIE WSPOMNE. TO ZE ASFALT BYL RZEKA W TAKIM MIESCIE....
A TY PIEPSZYSZ O HITLERZE , KTORY BYL MORDERCA .
CIEKAWE KOGO ZABIL HITLER OSOBISCIE CHYBA MUCHE PRZY ZUPIE.
JEGO LUDZIE BYLI BARDZIEJ MORDERCAMI ALE TEZ WIELU BYLO POCHODZENIA ZYDOWSKIEGO DZIWNE CO ZYDZI MORDOWALI ZYDOW ? HEINRICH , MILCH ,GEBELS NO I SAM HITLER BYLI ZYDAMI KTORZY ODKRYLI JAK INNE NARODY SA PODLE MIEDZY INNYMI ZYDZI , KTORZY ZOSTAWILI SWOICH BRACI BIEDAKOW W KRAJACH OKUPOWANYCH A SAMI SIE WYKUPOILI I UCIEKLI DO STANOW ZJED SZWAJCARII , AMERYKI PLD.
CO MOWIC TO BYLA WOJNA A NA WOJNIE GINA WSZYSCY :
1) JEANNE KEY W KOMORACH GAZOWANO LUDZI(O ILE JEST TO PRAWDA)
JAK WIADOMO KOMORA GAZOWA W OSWIECIUMU JEST WYBUDOWANA PO WOJNIE DLA POTRZEB RADZIEKIEJ PROPAGANDY W 1947 ROKU
2) SPALANO LUDZI W KREMATORIACH Z POWODU CHOROB , NO I TRUPOW , KTORZY BY TE CHOROBY WYWOLALI
KAZDA WOJNA JEST OKRUTNA PIERWSZA WOJNA BYKLA GORSZA OD DRUGIEJ UZYTO TAM GAZOW BOJOWYCH ITD

JESLI LUDZIE MAJA CO ZA ZLE HITLEROWI A NIE PATRZA NA INNYCH MORDERCOW TYPU STALIN , LENIN , DZIERZYNSKI TZN ZE SA KOMUNISTAMI .... DO NICH NIE DOCIERA ZE HITLEROWCY ZABILI MNIEJ LUDZI NIZ KOMUNISCI
DO NICH NIE DOCIERA ZE HITLER CHJCIAL ZNISZCZYC KOMUNIZM TYLKO MU NIE WYSZLO .....
TO KOMUNIZM ZLE WYCHOWUJE LUDZI I KAZDE POKOLENIE JEST ZATRUTE TYM CZERWONYM PLUGASTWEM
WYPOWIEDZI NA TEMAT HITLERA SA OPARTE NA KOMUNISTYCZNEJ PROPAGANDZIE
NAWET WOLOSZANSKI POTWIERDZIL ZE HITLER CHCIAL ZBUDOWAC 1 RASE COS JAK ATLANTYDA I KORZYSTAL Z OKULTYZMU.
COZ TO NIE BYL SOBIE TAKI TAM NARODOWY SOCJALIZM ALE COS BARDZIEJ MISTYCZNEGO
HITLER BYL WIELBICIELEM STAROZYTNOSCI , PODOBNIE JAK NAPOLEON INTERESOWAL SIE HISTORIA NARODOW I SWIATA ...
CZY BYL ZLY ? A KTO NIE JEST Z NAS TAKI SAM JAK HITLER NIENAWIDZI SWOICH WROGOW .. GDYBY DAC MU WLADZE PEWNIE POZABIJAL BY TEZ W IMIE SPACZONEJ WIARY , POGLADOW.
UWAZAM ZE PIANISTA I INNE FILMY TO FILMY NAPEDZAJACE POLIITYKE ANTYNIEM A SLAWIACA ZYDOW
A TEN FILM JEST REALNY I SLAWI TYCH KTORZY NA TO ZASLUZYLI ...CZYLI NIEMCOW ... NAROD KTORY WALCZYL O WOLNOSC NARODOW SPOD JARZMA KOMUNIZMU
GDYBY NIE NIEMCY INACZEJ BY WYGLADAL PRAWDOPODOBNIE SWIAT
COZ W 1919 ROKU KORPUSOWI ALIANCKIEMU NIE UDALO SIE TEZ POKONAC SOWIETOW WALKI TRWALY 6 LAT I PO NICH ALIANCI UZNALI ZSRR
HITLER NIE MOGL ZNIESC ZSRR
MORDERCOW I STAD CHXCIAL PODBIC CZYT WYZWOLIC SWIAT
SPOD JARZMA ZYDOKOMUNY
NIESTETY NIE UDALO MU SIE I DZISIAJ ZA TO MAMY KRAJ OGOLOCONY , ROZBITY EKONOMICZNIE ... ALE TO JUZ INNA BAJKA
COZ HITLER , STALIN , POLPOT I INNI ZAWSZE SIE ZNAJDA OPRAWCY MORDUJACY LUDZI DLACZEGO NIE POTEPIAMY ALEXANDRA WIELKIEGO?
ODPOWIEDZ PROSTA BO TO BYLO DAWNO
O HITLERZE ZAPOMNI POKOLENIE JAK O ALEX WIELKIM GDY WYMRA CI C PAMIETALI I TO BEDZIE NAJLEPSZY SPOSOB NA DEBILIZM I OSADZANIE KOGOS KTO NIE BYL WYJATKIEM W HISTORII ALE TEZ NIE BYL KIMS TAKIM BY CIAGLE O NIM MOWIC BYLI INNI KALIGULA , NAPOLEON I NIKT TYLE NIE NAWIJA O TYM
TEMAT HITLER POWINIEN SIE JUZ SKONCZYC...NIEMCY TEZ JUZ MAJA DOSC GADANIA O NIM ..... BYLO MINELO ZYJEMY DALEJ I NIE POPEKLNIAMY JUZ BLEDOW JAK WLASNIE HITLER I INNI



Mam nadzieję, że ten tekst powyżej to jakaś prowokacja. Naprawdę aż trudno uwierzyć, że ktoś moze pisać takie banialuki serio.

Jeśli jednak to nie żalosny i bardzo niesmaczny żart, to polecam autorowi tego posta przeczytania dowolnej książki traktującej o niemieckiej okupacji czy II Wojnie w ogóle, lub zaznajomienie się z wypowiedziami więźniów obozów koncentracyjnych, którzy mieli dośc szczęscia by przeżyć. Internet (najprawdopodobniej osoba, która ten post napisała, stąd czerpała swą "wiedzę") nie jest najlepszym źródłem do nauki historii. Niemcy również bardzo ucierpieli podczas II Wojny, ale doprawdy, nie róbmy z nich niewinnych ofiar agresji innych nacji!

Na koniec komentarza - to, że Hitler nie był jedynym ludobójcą w historii w ŻADEN sposób go nie usprawiedliwia!

A co do filmu - jesli patrzeć pod względem precyzji wykonania i realizmu - znakomity, gra aktorska również świetna. A czy szum dookoła tego filmu, że chwali Hitlera i robi z niego ofiare jest uzasadniony? Moim zdaniem to medialne robienie z igły widły. Tak wygladały ostatnie dni Hitlera, więc czy pokazywanie prawdy jest czymś złym? Raczej nie przyczyni się do jakiegoś wzrostu poparcia dla neonazistów - ci co nimi już są to ten film nic w nich nie zmieni (bo i co?), natomiast dla innych - ani nie propaguje nazizmu, ani specjalnie nawet tego Hitlera (w moich oczach wcale na ofiare nie wygladał, ale to tylko moje zdanie), więc troche za mało by zrobić z kogoś narodowego socjalistę. W każdym razie taką mam nadzieję.

ocenił(a) film na 10
iron2a

ty idiotko Hitler to szmata tak jak ty !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hitler zabił żydów i to nie jest propaganda !!!
Bo on także mordował Niemców !!!!
Kto zaatakował Polskę . może Mahatma Ghandi co ????
Weś się zastanów !!!!!
Rośnie z viebie tyran a Amerykanie owszem zabijali Niemiecką ludnoćś a le Niemicekie Luwtfaffe bombardowało: Polskę , Holandię , Francję i inne kraje a Warszawę ogołocili nie zostawiając żadnego domu !!!

1) NIEMCY EKSPERYMENTOWALI NA LUDZIACH W RAVENSBRUCK I DACHAU
2) TERRORYZOWALI LUDNOŚĆ CYWILNĄ
3) ZABIJALI LUDNOŚĆ W TYM , DZIECI i KOBIETY oRaz STARCÓW
4) W OSTATNICH DNIACH BERLINA NIEMCY ( HITLER ) KAZAŁ WYMORDOWAĆ LUDNOŚĆ NIE PRZEJMUJĄC SIĘICH LOSEM !!!
itd.

Czysty przypadek....??

użytkownik usunięty
732476

skoro nie byles na tym filmie, i nawet nie masz zamiaru na niego isc to po co sie wypowiadasz na tym forum prztaczajac swoje zbedne opinie i zadania wyobrazni? nawet nie wiesz o czym ten film jest, nie wiedziales go na wlasne oczy ale musisz wtracic swoje marne trzy grosze. powiem wam jedna i bardzo wazna rzecz: jezeli czego nie wiedziales na wlasne oczy to nie komentuj tego i nie wyrazaj wlasnej krytyki nawet po opinii innych, najpierw zobacz i sam sie przekonaj czy bylo warto. jezeli krytykuje sie cos czego tak naprawde na oczy sie widzialo to jest sie idiota

ocenił(a) film na 10
732476

Wczoraj obejrzałem ten film. Dla mnie jest to głęboki i poruszający paradokument, ze znakomitą grą aktorską i wielkim, stawiającym pytania scenariuszem. Dla mnie ten film niczego nie epatuje, nie sieje propagandy, wręcz przeciwnie, pokazuje zbrodnie, nie kryje ich. Wspaniały film, bez moralizowania, krytykowania czy oceny. Reżyser zostawia wszystko widzowi. Film wielki, naprawdę fantastyczny.

użytkownik usunięty
732476

nie tylko polacy, pierdolić hitlera, niech będzie potępiony przez wszystkich na zawsze

użytkownik usunięty
732476

Hitler był człowiekiem a film poowstał po to że tyrani też są ludzmi i nie można ich odróżnić w tłumie bo nie mają na czole " jestem dyktatorem i mordercą "

Fil jest po to aby pokazać jak niebiezpiecznie jest gdy nie widać że tyran był człowiekim i nie można go rozróżnić wśród żwykłych ludzi dopiero potem rodzi się w nim gniew i chęć zagłady,,,

Ale prosze was zrozumcie jedno, Hitler nie był sam jeden!on jest symbolem całej niemieckiej nacji która dokonała holocaustu!!Cały niemalże naród niemiecki pozwolił dojśc mu do władzy i popierał jego polityke!niemcom zawsze była potrzebna przestrzeń życiowa!inne narody i nacje szczególnie słowianie i żydzi wg. nich byli tylko podludzmi którzy mieli albo im służyć albo umrzeć!ostatnio przy obchodach rocznicy wyzwolenia Aushwitz zagraniczne gazety pisały: że to polskie obozy były, że zabijali jacyś nieokreśleni naziści(mała grupka)i jeden Hitler,ale nie niemcy no gdzie tam!oni o obozach nic nie wiedzieli a tak wogóle to wermaht był armią wyzwoleńczą!!za kilkanaście lat gdy pokolenie które przeżyło obozy odejdzie i wtedy niemcy napiszą historie II wojny światowej na nowo!za pare lat niemiaszki nakręcą film o dobrym dziadku adolfie który był najlepszym przywódcą niemiec w historii.

ocenił(a) film na 9
732476

Po co bojkot?
Myślenie, że człowiek jest bezmyślnym stworem akceptującym wszystko co mu pokażą jest moim zdaniem głupie. Zobaczyłem i wcale nie czuję mniejszej antypatii do Hitlera. Wręcz większą.
Łatwo nam siedzieć, klikać i obwiniać cały naród niemiecki tamtych czasów. To byli ludzie, przerażeni, nie rozumiejący tego co się dzieje (sekretarka). Jestem pewien, że my, żyjąc w tamtych czasach, wpasowalibyśmy się w otaczające nas zdarzenia. Potwierdza to polska literatura powojenna, traktująca o innym, lecz pokrewnym temu tematowi zagadnieniu - życiu obozowemu. O co mi chodzi? Otóż:
"CZŁOWIEK JEST LUDZKI, W LUDZKICH WARUNKACH"

732476

Wir mussen die Juden ausrotten!! :D (== South Park jakby ktos nie wiedział

CZŁOWIEKU!! Ten film ma na celu pokazać drugą twarz Adolfa. Pomimo że był mordercą miał też swoją drugą stroną i był schorowanym, cichym człowiekiem. Nie widze potrzeby zbojkotowania tego filmu i sam bede go dzis oglądał. Nara! Zeit für Reich! :D

pwpoczta

Właśnie obejrzałem film i moge w 100% powiedzieć, że jest on małym dziełem sztuki! Twarz Hitlera jest przedstawiona jako człowieka schorowanego, kochajacego dzieci i dobrodusznego. Dopierdo kiedy stawał się Furerem jego osobowość zmieniała się diametralnie stając się złym morderca. Nie wiem na jakich podstawach wysnułeś taki wniosek. Moim zdaniem wcale tego filmu nie oglądałeś...

ocenił(a) film na 9
pwpoczta

Czytając niektóre z postów zastanawiam się, czy naprawdę tak wielu ludzi nie potrafi korzystać ze swojego rozumu? Jedyne co potrafią niektórzy, to tylko bluzgi na skierowane ad personam.

Moje zdanie na temat filmu poznacie w innym z tematów, nie chce mi się dublować postów.

ocenił(a) film na 9
732476

Polacy są często namawiani do bojkotowania filmów, zwłaszcza tych kontrowersyjnych. Ale smutne jest nie to, że ktoś namawia, ale to, że są ludzie którzy go słuchają :-(
"Upadek" jest wizją upadku Hitlera/Niemiec i tylko jako taka wizja może być postrzegany. Film ten został nakręcony z bardzo starannym podejściem do tematu i nie ma w nim jednego słusznego "bohatera". Jest to film bardziej o ludziach związanych mniej lub bardziej z Hitlerem oraz o nim samym. Film ten nie wytyka, nie wyszydza, nie pochwala ani nie ośmiesza. "Upadek" po prostu pokazuje jak mogło być i jak było w ostatnich dniach wojny. Pokazuje jednak ten koniec od strony niemców. Na szczęście jednak, że nie tylko od strony wiernych poddanych Hitlera.

Przed obejrzeniem "Upadku", szum o tym filmie był tak duży jak przed "Pasją". Tym bardziej nie mogłem się oprzeć żeby te filmy zobaczyć na własne oczy. Chciałem jednak poczekać aż ten cały szum opadnie i dopiero wtedy pójść na filmy z "czystą tablicą".

ocenił(a) film na 6
732476

Droga Jeanne
jest mi niewiarygodnie przykro, że wydajesz osądy o czyms czego nie widziałaś. to po prostu niegodne człowieka, żeby się wypowiadać o czymś na podstawie tego co się pisze w gazetach - powiem więcej to niewiarygodnie smutne. Jeśli chodzi o neonazistów - oni zawsze będą manifestować gdy tylko znajdą do tego pretekst, zaś pretekstem może być WSZYSTKO, a juz na pewno film o hitlerze - wszystko jedno jaki by był i jak traktował ich guru!!
Jeśli chodzi o sam film to nie wiem jak Ci wytłumaczyć, że się mylisz skoro go nie widziałaś - no troche czasu minęło, ale nie widzę posta, w ktorym piszesz ze zobaczyłas film, więc mniemam, że nie widziałaś. Nikt, kto wie czym była 2ga wojna św., nie uzna Hitlera za "biedaczka" no na litość boską kobieto!! Wszak jesteśmy Polakami i wiemy, coby było z nami, gdybyśmy mieli z nim do czynienia. Wracając do filmu - ja nie zobaczyłem tam człowieka, którego można żałować lecz kogoś, kto prędzej czy poźniej musiał upaść, którego utopijne, maniakalne poglądy prędzej czy poźniej doprowadziłyby do końca. Ja wciąż widzę szaleńca, który rozpacza nad tym że nikt go nie rozumie, a Ci co go rozumieją, sa po prostu otumanieni, bo brak im własnego zdania. Widzę tchórza, który boi się ponieść konsekwencję swoich idiotycznych pomysłów (wiem, że to troche glupie sformułowanie wobec czynów tego "podczłowieka"), widzę naprawdę wielkiego oszołoma, i jestem pewien, że nikt nie "nawróci się na zabijanie w imię rasy" po obejrzeniu tego filmu - o to sie nie martw Droga Jeanne.
Na koniec rada - obejrzyj film i napisz naprawdę coś, czego nie widzą inni "forumowicze" - wtedy może podyskutujemy o czymś ważnym - naprawdę ważnym - nie baw się natomiast w bezwględną negację wszystkiego co dotyczy dotkniętego tematu, o którym, jak się go tylko słyszy można w ciemno powiedzieć "nie" i dostać poklask - ALE NIE O TO TU CHODZI. Żeby kogoś (mowa o filmie) skazać na śmierć też musisz udowodnić mu winę, a nie opierać się na pogłoskach.
a jak już naprawdę nie chcesz tego oglądać to chociaż posluchaj ostatnich słów w filmie, które mowi sekretarka....

ocenił(a) film na 7
732476

Obejżałem ten film i zupełónie nie zgadzam sie z Toba dziewczynko. Po pierwsze film nie pokazuje Hitlera jako "dobrego dziadka" tylko jako chorego, nienormalnego, psychicznego potwora zabijającego każdego kto znalazł się na jego drodze. Po druge ludność niemiecka jest pookazana jako ludzkość słaba, nie potrafiąca ponosić odpowiedzialności za swój naród, za siebie i za swojego fuhrera, którego przecież w całej rozciągłości popierali. Po trzecia nie zauważyłem żadnych treści obrażających Polaków. Film przedstawił prawdę. Ludność cywilna cierpiała podczas wojny, ale zarówno z filmie jak i naprawdę czuje się obecność sprawiedliwości. A tak wogóle to polecam obejżeć film zanim się o nim wypowiesz. A wstedz to się za siebie, za swoje ograniczone postrzeganie świata typu "film jest zły, bo przedstawia ostatnie dni wojny i nakręcili go niemcy" NAPRADĘ SIĘ WSTYDŹ.

ocenił(a) film na 7
732476

Właśnie obejrzałem film.
Może mi ktoś wytłumaczyć gdzie Wy tu widzicie ukazanie "dobrej" twarzy Hitlera? Bo ja jakoś niezauważyłem (może dlatego, że oglądałem w oryginale, to mogłem do końca nie zrozumieć), bo to, że kochał psa czy że wziął na kolana dziecko, to przecież jest nic.

Lex17

ba, te uczynki, obiektywnie świadczące o "dobroci", potęgują wrażenie podłości Hitlera (z jednej strony niby miły dziadeczek, z drugiej - parszywy morderca...) podobny zabieg zastosowano w "Niemcach" a. kruczkowskiego - ss-man Willi darzył swą matkę wielkim szacunkiem, co nie przeszkadzało mu kpić i pogrążać w rozpaczy matkę innego człowieka.

ocenił(a) film na 10
okapika

Ten kontrast pomiedzy dwoma stronami Hitlera wprawia widza w znacznie większą grozę. Po obejrzeniu filmu powinno być oczywiste, że Hitler był wariatem, żyjącym w świecie iluzji. Nawet jego najbliźsi podwładni byli tego świadomi (część z nich też była nieżle stuknięta lub zaślepiona nacjonalnym fanatyzmem).

Mnie bardzo dziwiło, że pomimo że tak wielu Niemców zdawało się widzieć, że Hitler niszczy swój własny naród... nic nie zrobili. On był potworem nawet dla własnego ludu - już nie wspominając o innych narodach. I to zostało pokazane w tym filmie.

Ktokolwiek twierdzi, że pokazanie "ludzkiej" strony tego zbrodniarza jest niedorzeczne - temu radzę poczytać "Rozmowy z katem" Moczarskiego (to była kiedyś lektura szkolna). Ci mordercy mieli normalne życie, kochali żonę, dzieci, tak jak my modlili się do Boga. A potem dokonywali eksterminacji ludzi. Wierząc, że to, co czynią jest słuszne. To jest fanatyzm. To jest zaślepienie. Szaleństwo.

Not_Anyway

Film widziałem, nawet sie nie nudziłem mimo iż temat II wojna światowa mnie jako tako nie interesuje. A autorka tematu albo sprytnie sprowokowała nas do tej dyskusji albo jest powalona.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4116 [www.racjonalista.pl/kk. ...]
Ciekawa notka na temat danych ofiar w obozie.

732476

"Nie ukrywajmy: na ten film tłumami bedą walić neonaziści. Już teraz wiadomo o przypadkach głośnych "Heil Hitler" w kinach niemieckich. I ten film pozwoli OSWOIĆ się Niemcom z II WŚ. Zobaczą w Fuehrerze CZŁOWIEKA. A przecież człowiek nie może być taki, jak np. ci podli Polacy czy Żydzi twierdzą. Obozy? A ile ON wycierpiał? Czy ktoś o NIM myśli? Od teraz myślec będą Niemcy. I inni ludzie, którzy zobaczą ten film. Naprawdę, BARDZO MNIE NIEPOKOI postawa większości forumowiczów - obecnie prawie wszystkie gosy tylko pytają: "Czy film u nas będzie?", "Czy dane mi będzie zobaczyć to WYBITNE dzieło?". Niestety, odpowiedź brzmi: tak, film będzie u nas, widziałam dziś plakaty. I powiem jeszcze tylko dwie rzeczy: po pierwsze: nie mam zamiaru iść na film o największym zbrodniarzu jakiego powiła ludzkość i tym samym dawać producentom pieniądze na kolejny film (może tym razem o biednych SS-mannach?)."

popieram opinie autora tematu.
tez mi wstyd za to, że Polacy wspierają finansowo taką produkcje.


ocenił(a) film na 10
goczek

A oglądałeś ten film w ogóle?

732476

Dałęm plame, nie przeczytałem wszystkich postów, ale co macie na myśli mówiąc: "Już teraz wiadomo o przypadkach głośnych "Heil Hitler" w kinach niemieckich"

Czyżby w kinie ktoś robił owację z wyciągniętą ręką?

ocenił(a) film na 7
BUNCH

mnie film zniesmaczyl, jak mozna pokazywac tak przeklamana prawde, hitler nie mial uczuc, hitlera nie obchodzily dzieci, on mial guza na mozgu, tylko zbyt pozno to go wykonczylo.
Nie mozna dopuscic do sytuacji, w ktorej dziecko nie znajace historii obejrzy ten film i powie: szkoda mi tego pana z wasami. TO nie musi byc wcale dziecko, juz ja znam takich agentow ktorzy nie wiedza kiedy rozpoczela sie wojna, i nie wiedza kim byl Kościuszko. Ten film to jedno wielkie parszywe faszystowskie kłamstwo!

ocenił(a) film na 9
soledad

dziwna dyskusja, moglbym pisac ten post godzinami ale.... nie warto :)
Film mi sie podobał.

Nikt nie jedzie po mnie? Ok. No to dalej. Nie wspołczułem Hitelrowi, widziałem w nim chorego psychicznie człowieka który upadł tak nisko jak sie dało, a widzac jaki jest zmeczony, styrany, przygnebiony miałem na twarzy usmiech triumfu :) A kiedy sie zabił byłem wqrzony, że nikt mu nie skopie tej durnej mordy... No. tyle o filmie
Stalin, oj Stalinowi i całej tej czerwonej chołocie nalezy sie stos albo pal, żeby ich zaraza wziela. Tacy sami oni byli/sa jak ci nazisci i Hitler i kazdy Polak powinien o tym pamietac, sami nie jestesmy narodem swietym, ale najwiecej zlego uczynilismy sami sobie. Niestety mielismy pecha i to pomiedzy naszym krajem znalezli sie tacy zbrodniarze ktorzy sila zlego uczynili miedzy innymi u nas... A czy jestesmy krajem oszustów, złodzieji itp? Na pewno sporo tego tałatajstwa, i w ogole, ale na pewno nie wiekszosc bo wiekszosc to normalnie ludzie, tylko ze jeszcze wieksza wiekszosc tej wiekszosci siedzi cicho i troszcza sie przede wsyztskim o siebie, wiec do wladzy dochodza ci zlodzieje i oszusci... Zapedzilem sie i sam nie wiem o czym pisac.
Widzisz przedmowco...
"Nie mozna dopuscic do sytuacji, w ktorej dziecko nie znajace historii obejrzy ten film i powie: szkoda mi tego pana z wasami."
Ale to nie jest film dla dziecka, i dla osoby ktora nie wie kto Hitler, co to IIwojna siwatowa i co jak i kiedy bylo... To tak jakbys wlaczyl Pasje kilkulatkowi ktory o "jakimś tam" Jezusie slyszal coś w kosciele ale malo bo akurat przysnelo :/

"Ten film to jedno wielkie parszywe faszystowskie kłamstwo!"
Może i tak. Nie wiem. Mam 18 lat. Ksiazkom historycznym nie mozna wierzyc. Polacy doloza Hitlerowi kilka milionow ofiar wiecej a Nimecy mu odejmna te miliony... Nie to bylo zle. Takich faktow raczej w ksiazkach historycznych nie zmienia. Ale moga zmienic charakter Hitlera jeog zahcowanie przez co wyda sie bardziej ludzki. Ze chcial tylko "ratowac" Niemcy itp. itd. Mysle ze trzeba patrzec obiektywnie, ale nie jak ktos napisal "bardziej historycznie", i zerknac na ta historie z kilku punktow widzenia i samemu orzec jak moglo byc, wyciagnac wnioski....
I teraz powiem tak: Hitler wielkim zbrodniarzem był. Miał popierdolone (przepraszam) we łbie... Nalezało go złapać i pare miesiecy torturowac a na koniec wbić na pal i spalić jak Azje Tuchajbejowicza :P Jestem od urodzenia uprzedzony do Niemcow nie lubie tego narodu i tyle. Jestem Polakiem i dumny jestem z tego mimo ze i Polacy nie sa narodem swietym... starczy bo zaraz rzuce monitorem o sciane i jak sie rozpocznie Mundial w Niemczech to gotowym kogos zabic ;] głupi dowcip wiem, nawet nie smieszny.... Koncze.
I ostatnie zdanie: jesli jestes dobrze przygotowany to obejrzyj Upadek, warto... I wcale nie musisz wspolczuc samemu Hitlerowi, moze Niemcom, ale to ludzie jak wszyscy wiec i tam zdarzaja sie normalni...

732476

Cóż, film to film... Ludzie inteligentni nie ulegną zakłamanej przez reżysera historii.
"domagają się od Polaków odszkodowań za <<wypędzenie>>" a Polacy domagają się odszkodowań za to, co oni musieli wycierpiec? Nie. I to jest właśne złe.
"uważają, że to nie oni rozpoczęli II wojnę światową" - mają rację. Rozpętał ją fanatyczny Austriak.
"pragną powrócić do czasów <<pruskiej potęgi>>" - a cóż w tym złego? Każdy naród pragnie byc potęgą.
"Nie ukrywajmy: na ten film tłumami bedą walić neonaziści." - może. Ale nie tylko. Jestem pewna, że przyjdą też ludzie o zdrowych poglądach, aby spojrzec na sprawę z różnego punktu widzenia.
"Już teraz wiadomo o przypadkach głośnych <<Heil Hitler>>" - a słyszałaś o czymś takim jak głupie żarty [zazwyczaj] młodych ludzi? Z czasem ta głupota przechodzi.
"A ile ON wycierpiał?" - też swoje przeżył. Nie wierzysz? Wal do mnie. Mogę ci opowiedziec cały jego życiorys z najmniejszymi szczegółami.
"o największym zbrodniarzu jakiego powiła ludzkość" - sory. Największym był Stalin.

Chętnie z tobą porozmawiam o filmie i jego przesłaniach. Wystarczy, że do mnie napiszesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones