PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554720}

Upadli

Fallen
5,4 10 032
oceny
5,4 10 1 10032
Upadli
powrót do forum filmu Upadli

Mam pytanie

ocenił(a) film na 4

Specjalnie się zalogowałam, żeby zapytać. Nie czytałam książki a film obejrzałam bo lubię klimaty aniołów, demonów itp.
Film obejrzałam do końca, ale przez to, że nie przypadł mi do gustu nie oglądałam uważnie więc, może nie zwróciłam uwagi, że gdzieś padła odpowiedź na moje pytanie.

Więc do sedna. Wszystkie anioły przerażone bo Luce nie ma chrztu, wielkie halo na koniec bo Lucyfer może przez to ją ,więc trzeba ją ukryć. Więc moje pytanie jest proste...dlaczego oni jej po prostu nie ochrzcili? Znaczy nie ma wymogu, że trzeba być niemowlakiem przy chrzcie wiec tak tylko się zastanawiam?

LostGirlPov

Jeśliby ją ochrzcili zginęłaby przy pocałunku :)

ocenił(a) film na 4
Vanillasoup

Okej...ale już się pocałowali, więc nie mogli by po tym ją ochrzcić czy ta klątwa nadal jakoś działa?
Wiem, że drążę, ale lubię wiedzieć ;)

ocenił(a) film na 4
LostGirlPov

Podejrzewam, że jakby ją ochrzcili to klątwa ponownie by działa.
Ale mogę się mylić, bo nie czytałam książek, a w filmie nie było chyba wystarczająco wyjaśnione.
Jeżeli jestem w błędzie proszę mnie poprawić :)

użytkownik usunięty
LostGirlPov

Właśnie jestem świeżo po lekturze ostatniej książki z serii "Upadli" . W ksiazce nie są az tak przewrazliwieni na punkcie braku chrztu Luce . Nie chce zdradzić wszystkich szczegółów z książki, gdyż jak dla mnie warto ją przeczytać, jest lepsza od filmu i nie chce nikomu psuć radości z przeczytania całej serii. Przekleństwo Luce i Daniela miało związek z jej pierwszym życiem, tym w którym się poznali. Tak naprawdę nie zabijał jej pocałunek, tylko to co w danym momencie czuła. Nie była wtedy gotowa na wspomnienia z swojego pierwszego życia i to one ja zabijały . Chrzest nie wchodził w grę, gdyż w klątwę była luka , która mówiła o tym że, jeśli Luce kiedykolwiek nie otrzyma sakramentu chrztu , jej dusza będzie wolna , i będzie miała możliwość dorosniecia i dokonania wyboru . Tym samym brak chrztu był nadzieja na przelamanie klątwy. Myślę więc że, jeśli zostałaby ochrzczona umarłaby jak zawsze i nie mogłaby przełamać klątwy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones