PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106461}

Upiór w operze

The Phantom of the Opera
7,6 79 640
ocen
7,6 10 1 79640
5,6 5
ocen krytyków
Upiór w operze
powrót do forum filmu Upiór w operze

ocen spadla z 8 na 7 choc przyznam, ze kierowany pewna nostaligia oceniam nie do konca szczerze, bardziej to zasluguje na 6, wg mnie to tak naprawde szalu nima
moze to kwestia starzenia sie, a moze wiekszego doswiadczenia co do kina ale juz nie podoba mi sie tak jak kiedys
po szczerosci to chyba juz nigdy wiecej nie obejrze tego filmu

ocenił(a) film na 9
El_Magiko

Ciekawa jestem, jak ja oceniłabym film. Ostatnio widziałam go ładnych parę lat temu i mam ochotę sobie go odświeżyć, ale wiecznie nie ma czasu...

lovepeacefreedom

Regularnie do niego powracam.Równie często odwiedzam to forum.
Do żadnego innego filmu nie mam takiego sentymentu jak do "Upiora w operze".

ocenił(a) film na 9
El_Magiko

A ja świeżo po obejrzeniu nie mam wątpliwości - 10 gwiazdek. Jest to dla mnie nowość, gdyż wśród ponad stu ocenionych filmów nie miałam dotąd ani jednego z tak wysoką oceną :) Skąd pewność, że to właśnie on zasługuje na moje wyróżnienie? :) Otóż film Webbera jest ekranizacją musicalu Webbera i to należy zrozumieć, zanim zagłębimy się w niezwiązane z tematem dyskusje na temat książki czy niemych "Upiorów". Gdy to zostało wyjaśnione, można zastanawiać się nad wartością dzieła w kontekście musicalu. I tu dochodzę do sedna: zaledwie wczoraj, drugi raz po okołu 7 latach, miałam okazję oglądać na żywo "Upiora" - w operze :) Przez ostatnie 7 lat nieprzerwanie oczarowana sztuką i znająca na pamięć wszystkie utwory, na wiele sposobów próbowałam interpretować wczorajszy brak zachwytu musicalem. W końcu, być może w ramach leczenia niedosytu, obejrzałam film i jedno stało się jasne: Webber nigdy nie przestawał zachwycać. Przez cały seans bezwiednie analizowałam każdy fragment i ciągle dochodziłam do wniosku, że wszystko, czego zabrakło w sztuce, film zawarł i pomnożył walory wielokrotnie.
Jeśli zatem film oparty na musicalu potrafi wzruszać i zachwycać mocniej, niż sam musical, wówczas nie ma wątpliwości, że reżyser maksymalnie wykorzystał atuty, jakie daje mu kinematografia. Nie ma co ukrywać, że zwykle stronniczo stawiam scenę nad ekran, jednak w tym wypadku wszystko: scenariusz, praca kamery, kostiumy, scenografia, nawet po części aktorzy; wszystko to przyćmiło tak przecież niezwykłe przeżycie, jakim jest oglądanie śpiewu, tańca, sztuki na żywo. Nie wątpię zatem w słuszność mojej oceny i chciałabym z całych sił polecić produkcję :)

ocenił(a) film na 6
El_Magiko

Mam tak samo, obniżyłam ocenę i już więcej tego nie zobaczę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones