PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1137}
6,4 27 457
ocen
6,4 10 1 27457
4,9 10
ocen krytyków
Uprowadzenie Agaty
powrót do forum filmu Uprowadzenie Agaty

Właściwie to tylko i wyłącznie o tym jest ten film, cała reszta to tylko pretekst do pokazania tego co widzimy na ekranie. Film propagandowy, ma jakiś tam klimat ale... cóż jakieś wielki kino to nie jest, jak zresztą przystało na film mający wywołać określoną reakcje, niezwiązaną z samą sztuką filmową.
P.S: Piwowski jako były TW zrobił swoje.

Rudolfo

Rzeczywiście, główny wątek to naprawdę przykrywka dla nostalgicznej tęsknoty reżysera/scenarzysty za poprzednim ustrojem. Dzisiaj pewnie się wstydzi za głębsze przesłanie tej produkcji. Film, co prawda oglądało się przyjemnie z perspektywy tych kilkunastu lat , natomiast zakończenie klasy C obniżyło jego oceną końcową o co najmniej kilka not.

mazt

Film powstał w 1993r. Jeżeli tak jest to świadczy to tylko ze twórca wyprzedził epokę. Gdyż w tamtych czasach wszyscy byli zafascynowani ustrojem. A jak to wygląda dziś każdy widzi. Dlaczego nikt dziś nie robi takich filmów jak Bareja. Czyżby brakowało tematów

woj_2

Proszę Cię, chyba nie powiesz mi, że dzisiejsza Polska (przy uwzględnieniu jej wszystkich wad) wygląda gorzej niż Polska PRL. Piwowski to prostu stary komuch, z resztą podobnie jak cały polski establishment. Zbiera mnie na wymioty jak widzę tych wszystkich ekspertów, te pseudo-autorytety w TV, które pokazują nam jak mamy życzyć, głosować, co jeść itd. Komuniści, marksiści dzisiaj przefarbowali się na wielkich piewców demokracji, a najbardziej żałosne jest to, że polskie społeczeństwo łyka ich mądrości jak gęś paszę wstrzykiwaną rurą. Polska się zmienia, ale te ostatnie kilkadziesiąt lat zaboru radzieckiego z ludzkiej czaszki wyparowywać będzie latami.

mazt

Niestety ale z wielu względów wygląda gorzej. A najgorsze jest to ze Polska wymiera i wyludnia się. I niebawem może się okazać, ze w ogóle jej nie będzie bo ta zabawa już długo nie potrwa.
"Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończa" - Otto von Bismarck

woj_2

Widzę, że jesteś z Gliwic, więc może rzeczywiście z perspektywy Śląska i Zagłębia wygląda to gorzej, ponieważ ta część regionu była uprzywilejowana w poprzednim systemie. Jednak pomimo wielu wad dzisiejszych czasów uważam, że transformacja to więcej plusów niż minusów. Nie jest udowodnione, że kryzys demograficzny to wynik zmiany ustroju, raczej nieudolnej polityki ostatnich rządów. Ja wierzę, że słowa Bismarcka finalnie nie będą miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wierzę, że ludzie się w końcu obudzą i otworzą szerzej oczy na kapitalizm. W Europie Środkowo - Wschodniej już pojawiały się rządy, które postanowiły "rozsądnie" zająć się zagranicznym kapitałem w swoim kraju. Czekam na taką władzę w tym kraju.

ocenił(a) film na 3
woj_2

Ale tą transformację przeprowadzili komuniści. To oni obsiedli następnie co najbardziej intratne stanowiska więc nie wiem co ma wyglądać gorzej? Bankrutująca komuna czy uwłaszczenie nomenklatury?

Alan83

Nie wiem , ale chyba wypowiedziałem się jasno

ocenił(a) film na 3
woj_2

Może i jasno ale błędnie. Pisanie o tym że twórca wyprzedził epokę jest totalnym niezrozumieniem filmu. Już abstrahując od tego że scenariusz był pisany na kolanie pod zamówienie publiczne to w film wraz z tekstami wielu piosenek opisuje aktualne na tamte czasy zjawiska w życiu, polityce i biznesie. Do tego wyraźnie odczuwa się że autorowi nie pasuje wyrwanie się z byłego systemu do którego przywykł albo od którego był uzależniony na różne sposoby...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones