PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539594}

Uprowadzona 2

Taken 2
6,7 134 486
ocen
6,7 10 1 134486
5,7 9
ocen krytyków
Uprowadzona 2
powrót do forum filmu Uprowadzona 2

O wszystkich błędach i absurdach filmu było kilkadziesiąt tematów, przejrzałam wszystkie i nikt nie zwrócił uwagę na to, więc może ja coś przespałam mianowicie:

Po tym, jak albańskie zbiry zabrały żonę Liama w Inne Miejsce (a także po scenach w ambasadzie), w jaki sposób trafił on na trop gdzie w ogóle mogą ją trzymać? Było to powiedziane w filmie? Zupełnie nie wiem, skąd on w ogóle wziął te miejscówkę a po paru minutach już był na miejscu...
Mniej ważne: o co chodziło z psem, z grającym kolesiem (oprócz tego, że słyszał go podczas jazdy w INNE miejsce) i łamaniem karku jakiemuś przypadkowemu arabusowi? Mogłam coś przeoczyć.

ocenił(a) film na 7
rashell

Może zacznę od drugiego pytania. Neeson zapamiętywał jakieś dźwięki otoczenia, aby mógł mieć rozeznanie gdzie mniej więcej się znajduję, gdzie go porywają. Razem z nim była jego żona, więc odpowiadając na twoje pierwsze pytanie, trafił do małżonki właśnie po tych śladach, tj. grający facet itd. Może to i trochę naciągane, ale chyba o to chodziło.

ocenił(a) film na 4
jasiu3

no nie. bo jak liam się oswobodził, to chciał wrócić po żonę ale okazało się, że przenieśli ją gdzie indziej odjeżdżając samochodem. i potem uciekał z córką, ambasada, po czym trafił do innej miejscówki - ale jakim sposobem nie wiem

ocenił(a) film na 7
jasiu3

O to chodziło tylko to jest nie realne ale i tak mi się podobał.

ocenił(a) film na 7
tomek1973_2

Słyszał to podczas jazdy do właśnie tego drugiego miejsca, podczas pierwszej podróży w nim wylądowali i wtedy szef powiedział, że mają ich zawieźć do warsztatu (w którym ich uwięzili).

ocenił(a) film na 6
rashell

Zapamiętywał czas jazdy i dźwięki charakterystyczne np statek, instrument, albo meczet, oraz kierunki skrętów i czasy.
Dobry film akcji, lepszy od "Johna Wicka" z Keanu Reevesem.

ocenił(a) film na 4
maz9

zapamiętywał, ale nie do tego miejsca. Żony nie było w miejscu przetrzymywania Neesona tylko gdzie indziej (odjechali stamtąd autem)

ocenił(a) film na 6
rashell

BrendonLFC odpowiedział konkretniej kilka linijek wyżej.
Zastanawiam się czy człowiek jest zdolny zapamiętać tyle szczegółów będąc pod takim stresem, ale być może Neeson jako specjalista miał takie wyuczone zdolności. Nie ma co rozpatrywać takich szczegółów, bo to film sensacyjny, więc nie zawsze musi być w 100% zgodny z logiką :-)

rashell

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones