PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1007}

Urodzony 4 lipca

Born on the Fourth of July
7,3 48 494
oceny
7,3 10 1 48494
6,5 11
ocen krytyków
Urodzony 4 lipca
powrót do forum filmu Urodzony 4 lipca

przejmujące, znakomicie zagrane, cudownie wyreżyserowane i ze wspaniałą muzyką kino o rzeczach ważnych.

ocenił(a) film na 10
chechaouen

W pełni się zgadzam. Nie wiem jakim cudem, ja tego filmu nie widziałem wcześniej. Film jest znakomity, Cruise zdecydowanie zasługiwał na Oscara. Przesłanie filmu jest bardzo wazne i idealnie pasuje do obecnej sytuacji w USA po wojnach (i w trakcie) w Afganistanie i Iraku.

ocenił(a) film na 10
MoszeUsz

Bardzo piękny film , o tym czym jest wojna i jaki wpływ ma na ludzi, Wojny to nic innego jak brudna polityka, wolność, równość niepodległość to co ważne blednie przy demagogii, wielkich słowach rządzących, to o co się walczy traci sens przy ogromie nieszczęść -obraz uniwersalny .Film pokazuje jak Stany były podzielone w tamtych czasach demonstracje pikiety palenie flag to właśnie tak wyglądało , Świetna kreacja Toma Cruise zaraz po' Rain Man' najlepsza rola, również żałuje że nie dostał Oscara za ten film bo w pełni na niego zasłużył,

ocenił(a) film na 8
chechaouen

Piękny, wzruszający film o tym jak wojna niszczy ludzi i ich życie. Wiele osób zapomina, iż Ron na prawdę przeżył ten koszmar. Są osoby, które zarzucają, że film jest zbyt ckliwy. Młody chłopak stracił bezpowrotnie szansę na normalne życie. Jak Ron Kovic opowiadał swoją historię Tomowi to płakał.
Tom zasłużył na Oscara!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones