PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1007}

Urodzony 4 lipca

Born on the Fourth of July
7,3 48 526
ocen
7,3 10 1 48526
6,8 11
ocen krytyków
Urodzony 4 lipca
powrót do forum filmu Urodzony 4 lipca

Narzekają ludzie na Oscary ale Złote Globy to jest dopiero szmelc ,przykładem może być statuetka dla Toma gdy nominowany był również Daniel Day Lewis za "Moją Lewą Stopę" .Dobrze że Akademia oscarowa nie popełniła tego błędu i przyznała Danielowi bardzo zasłużoną nagrodę.

ocenił(a) film na 8
lotr_2

Faktycznie porównując złote globy do socarów to jednak oscary wygrywają( wystarczy fakt że film Cztery wesela i pogrzeb dostał złotego globa) Choć i tak oscary to siedlisko komercji(Tańczący z wilkami zamiast Chłopców z ferajny, Rocky zamiast taksówkarza, Sprawa Kramerów zamiast Czasu Apokalipsy, a filmy lyncha to nawet nominowane nie były)

użytkownik usunięty
ScorseseAndDeNiro

Rocky słusznie dostał oscara

ocenił(a) film na 9
ScorseseAndDeNiro

Dla mnie Rocky też lepszy od przereklamowanego Taksówkarza...
Co do Oskarów... Cruise powinien zgarnąć Oskara. Daniel Day Lewis zagrał świetnie, ale dla mnie lepiej swoją robotę wykonał Cruise.
Znowu Daniel Day Lewis powinien zgarnąć Oskara za "W Imię Ojca".

ScorseseAndDeNiro

"Cztery wesela i pogrzeb" był nominowany do Oscara dla najlepszego filmu, a Złoty Glob dostał tylko w kategorii aktorskiej.

ocenił(a) film na 10
lotr_2

Cruise nie powinien dostać Oskara dla tego, że byli lepsi od niego i nie mówię tu o Day-Lewisie, który jest jednym z moich ulubionych aktorów, tylko Robinie Williamsie czy nawet Morganie Freemanie. W roku 1990 konkurencja była naprawdę ogromna. Day-Lewis powinien za "Gangi" dostać Oskara, ale też głównie dlatego, że nie było nikogo lepszego.

użytkownik usunięty
Roy_v_beck

'''Day-Lewis powinien za "Gangi" dostać Oskara''' - właśnie że nie powinien dostać bo lepszy od niego był Adrien Brody z Pianisty

ocenił(a) film na 7

według mnie nie

użytkownik usunięty
lotr12345

Jeszcze lepszy od Daniel Day Lewis był Nicholson w ''Schmidt''

ocenił(a) film na 7

to już prędzej

lotr_2

Zależy co kto lubi. Mi się bardzo podobała gra Cruise'a w tym filmie, jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy film z jego udziałem (później to raczej komercyjne shity). Natomiast co do konkurentów to się nie mogę wypowiedzieć, gdyż nie miałem okazji obejrzeć pozostałych filmów. Na pewno napiszę opinię jak je obejrzę:-)

ocenił(a) film na 7
BartSmith

zobacz Lewisa w Mojej Lewej stopie to zmienisz zdanie

lotr12345

Chętnie to zrobię i na pewno dam znać jak mi się podobał.

ocenił(a) film na 7
lotr_2

Jesli mozna wtracic slowko: Nie przepadam za Cruise-m, ale mimo wszystko nie mam zamiaru, kwestii sympati wchodzic w droge zdrowemu rozsadkowi i obiektywnej ocenie. Z cala odpowiedzialnoscia za slowa: rola Kovica, jest zdecydownia jedna z najlepiej zagranych przez Cruise-a i to zmuszony jestem mu przyznac. A, nawiasem mowiac, rola Day-Lewisa w 'My Left Foot', jest rewelacyjna, wiec tym bardziej wyzwanie dla aktora wieksze i zwyciestwo statuetki 'Golden Globe' satysfakcjonujace.

ocenił(a) film na 7
VegaTron

na szczęście Oscar i wszystkie nagrody kół krytyków powędrowały do Daniela

lotr12345

Co nie znaczy, że Oscary są "wiarygodnym" przykładem:-)

użytkownik usunięty
lotr12345

przegrał jeszcze u Europejskiej Akademii Filmowej

lotr_2

Wszyscy by teraz Lewisowi przyznali Oscary z miejsca za każdy film, włącznie z "Gandhim".

ocenił(a) film na 7
lotr_2

Kreacja Lewisa w Mojej Lewej Stopie to nr 1 w historii kinematografii Tom Cruse mógł wygrać za swoja kreacje ale nie w tym roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones