PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583560}
6,5 32 018
ocen
6,5 10 1 32018
4,4 11
ocen krytyków
Uwikłanie
powrót do forum filmu Uwikłanie

Film a książka

ocenił(a) film na 5

Zdecydowanie za dużo rozbieżności. Przede wszystkim różnicą był główny bohater: w książce był nim prokurator Teodor Szacki. Zmian w wątkach osobistych było zbyt wiele, co zepsuło tę historię. Akcja działa się w Warszawie, a nie w Krakowie. Poza tym w filmie pewne sprawy były pokazane za wcześnie (powiązanie Telakowej z Kamilem). W książce cała sprawa wyszła na jaw na końcu co powodowało wielkie zaskoczenie. No i powiązanie ze sobą pozostałych bohaterów... Polecam książkę, jednak po obejrzeniu filmu nic nie będzie wielkim zaskoczeniem.

ocenił(a) film na 6
ridinghood

Moim zdaniem akurat zmiana płci głównego bohatera, czy też miejsca akcji nie była tak nieznośna. Mniej podobała mi się znaczna zmiana zakończenia, w książce rzeczywiście lepsze, bardziej zaskakujące. No i te tandetne wstawki w stylu lalki dyndającej na szubienicy... ;) Nie mniej jednak uważam, że fabuła w filmie była dość ładnie skondensowana, w książce wydawała mi się nieco rozwlekła.
Również polecam książkę, ale film także - warto zobaczyć wariant zamknięcia pięćsetstronicowej historii w dwóch godzinach. ;)

ocenił(a) film na 5
moxi

Z tymi 500 stronami to bym nie przesadzał... Ja mam wydanie na ok. 300 stron, mały format papieru i druk standardowy. Co do filmu to niepotrzebne wstawki typu wybicie szyby, wątek miłosny też słabszy niż w książce oraz jak już wyżej pisano - zbyt wczesne wyjaśnienie niektórych elementów. Dodatkowo (co mi działa na nerwy) można zauważyć małe błędy - cytryna podczas wizyty Szackiej u Rudzkiego, zachowanie policjantów podczas zatrzymania Szackiej po wybiciu szyby i parę innych. Gra aktorska Kaima - 2/10 - ta postać szczególnie mi się nie podobała, ale Kwiatkowska także nie była wybitna. Dobrze zagrała Szacka oraz policjant.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones