PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583560}
6,5 32 015
ocen
6,5 10 1 32015
4,4 11
ocen krytyków
Uwikłanie
powrót do forum filmu Uwikłanie

Ludzie, zanim zacznie porównywać książkę do filmu, to ogarnijcie takie dwa hasła z podstawówki jak "ekranizacja" i "adaptacja". Dopiero później piszcie pretensje, że mężczyzna okazał się kobietą... Film jest naprawdę dobry. Zaniżacie oceny niesłusznie.

ocenił(a) film na 8
Myszkin_filmweb

Nie podnoś sobie ciśnienia trolami. To takie Polskie by wszędzie być lepszym od rodaka. Nie jesteś w elitarnym klubie, którzy w koooooońńńcu dobrnęli do końca książki? To co Ty wiesz i jakim cudem ten film może Ci się podobać! Itd. itp. - takie internetowe trolle - których się po prostu ignoruje - typowi przedstawiciele polskiej cebuli - którzy zawsze i wszędzie muszą się do czegoś prz***bać by poczuć się lepiej.

ocenił(a) film na 7
Myszkin_filmweb

Obejrzałam film wczoraj, niestety nie od samego początku i trochę mi przeszkadzano, ale film bardzo mi się spodobał przyznam i na pewno obejrzę go w skupieniu jeszcze raz. Nie czytałam książki, nawet o niej nie słyszałam , choć teraz mam taki zamiar. Nie przeszkadza mi, że w filmie jest dużo zmian. Scenariusz nie musi być identyczny i też nie rozumiem tych ubolewań i fali krytyki, jakby książka były co najmniej kanonem klasyki literatury światowej - tu bym jeszcze zrozumiała oburzenie. Jak coś jest klasyką to uważam, że nie należy przerabiać, bo najczęściej taki "twór" wypada się żałośnie i śmiesznie i rozczarowuje.
Natomiast w przypadku książki mało znanej... to czemu nie?
Film wciąga, fabuła jest ciekawie poprowadzona. Aktorzy też dają radę, muzyka, nastrój doskonały, wątek romansowy fajny...Maja Ostaszewska gra jak zawsze z tą miną pokutnicy, taką prokurator trochę bez ikry, ale konsekwentna i dość uparta w szukaniu prawdy, do pewnego momentu jednak...M.Bukowski i przystojny i ciekawy. Dla mnie film na mocną 7 :).

ocenił(a) film na 6
anitora

Właśnie. Ja też myślę, że film zasługuje na mocną 7.
Maja Ostaszewska już tak ma, w większości filmów gra jedną miną.

ocenił(a) film na 7
Myszkin_filmweb

Tak , to prawda - myślę o minie Maji. Gra jedną miną "zbitego psiaka".
Jednakże mnie się podobała jej postać w tym filmie (najbardziej lubię ją w Ciało). Potrafię sobie wyobrazić takiego prokuratora, jest bardzo przekonywująca, realna, w odróżnieniu od tych wszystkich wykreowanych "męskich" silnych i wszystko mogących, a przez to nierealnych jak dla mnie...Ona była namacalna, realna, również w scenie chwili słabości i nocy spędzonej z Bukowskim, czego jednak nie chce kontynuować w dalszej części (wiadomo "mąż, dziecko, rodzina").

ocenił(a) film na 9
anitora

Ja właśnie przeczytałam książkę po filmie i bardzo polecam. Oba dzieła, mimo tej samej intrygi kryminalnej bardzo się różnią i oba są świetne. Na pewno nie będziesz sie nudzić czytając, bo wiele rzeczy Cię zaskoczy. Jestem wielbicielką filmu i książki. Nie ma co ich porównywać. A aktorzy w tym filmie to klasa sama dla siebie. Nawet epizody to perełki.

Myszkin_filmweb

film jest rzeczywiscie dobry jak na polskie kino. Mysle ze Ostaszewska w glownej roli sie sprawdzila. Kazdy ma jakies wyobrazenie o Szackim, wiec tutaj zagranie 'kobieta' ma swoj sens. Mysle ze gdyby Miloszewski nadal kontynuowal serie to bylaby ona niczym ksiazki z historiami Krauza dla Czechow. Ubolewam nas decyzja autora. Jednak co do fimu zaden actor nie pasuje w pelni do Szackiego (tak jak zaden czeski nie pasowal do Krauzego), a Ostaszewska do prokurator Szackiej jak najbardziej. Dlatego mysle ze krok ten byl jak najbardziej przemyslany I udalo sie. W mojej ocenie jest to lepszy film niz Ziarno Prawdy z Wieckiewiczem (ktory dla mnie ni jak sie ma do Szackiego I zapewne zaden aktor nie bedzie wystarczajacy).

Myszkin_filmweb

Nawet jedna jedyna recenzja tu na Filmweb jedzie po filmie że oddalił się od książki. Napisana przez barana jakiegoś. Film świetny.

ocenił(a) film na 9
Myszkin_filmweb

Zgadzam sie z Tobą w 100%. Film jest świetny a książkę skończyłam przed chwila. Mimo tej samej intrygi kryminalnej, to dwa zupełnie oddzielne dzieła i każde fantastyczne. Nie można ich porównywać. Film uwielbiam i uważam, ze jest świetnie zagrany. Nawet epizody to perełki.

ocenił(a) film na 7
Myszkin_filmweb

Faktycznie film dobry (jako samodzielny) . Obejrzałem go ponownie 2 dni po skończeniu słuchania audiobooka . Nie mam zamiaru porównywać filmu z książka ale ... No właśnie ale... odniosłem wrażenie że scenarzyści nie napracowali się ... przepisali słowo w słowo konwersacje między bohaterami, opisy wielu sytuacji itp. plus to dziwne zakończenie ... A jak mówiłem film obejrzany 2 dni po skończeniu książki i wiele zostaje w pamięci ... i te zmiany mężczyzny na kobietę są drastyczne ... może to by nie miało wpływu gdyby nie fakt że kończę kolejnego audiobooka "Ziarno prawdy " które jest kontynuacją przygód Szackiego ... Ale to tylko moja opinia ... Jako samodzielny film ok. Ale kiedy nakręcono "Ziarno " z Więckiewiczem to burzy cały obraz tego filmu no i Ostaszewska gra tam (głosem ) żonę Szackiego a to pokręcone .

Myszkin_filmweb

No właśnie sęk w tym, że film jest cienki - nawet bez dokładnego przykładania fabularnej miarki powieści. Sporo naiwności, pudła obsadowe (np. Bukowski w ogóle nie pasuje na glinę), dramaturgia skopana, a Bromski nie może się nauczyć kręcić scen akcji.
Bojka w kiblu wręcz komiczna...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones