PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583560}
6,5 32 008
ocen
6,5 10 1 32008
4,4 11
ocen krytyków
Uwikłanie
powrót do forum filmu Uwikłanie

Obejrzałam film zaraz po przeczytaniu książki, która zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Podobał mi się fakt, że jest tak prawdziwie brudno, że sprawę rozwiązuje prokurator i to że czytając książkę znałam miejsce akcji bo opisywano charakterystyczne miejsca w Warszawie. W filmie zmieniono wszystko co mnie urzekło w książce. Rzecz się dzieje w Krakowie, jest ślicznie i cukierkowo, pani prokurator jakaś taka nieporadna, a sprawę załatwia wielofunkcyjny policjant rambo. Klęskę dopełnia zdradzenie w połowie filmu części zakończenia po czym dopisanie nowego finału. Dawno żadna ekranizacja mnie tak nie zawiodła.

ocenił(a) film na 6
squaw55

Podobno "Ziarno prawdy" jest wierne, tak uważa Miłoszewski :) Chyba od jutra grają.

ocenił(a) film na 10
squaw55

Uwielbiam Z.Miłoszewskiego, zwłaszcza trylogię z Szackim, ale ekranizacja "Uwikłania" podobała mi się nawet bardziej niż książka. Świetny film, świetni aktorzy z rewelacyjną Mają Ostaszewską. A przeniesienie akcji do Krakowa to strzał w 10! W książce Warszawa ma swoje znaczenie, ale traktując film jako jednostkę a nie część trylogii, uważam, że to fajny pomysł.

ocenił(a) film na 9
squaw55

Tytułem swojej notatki trafiłaś w sedno! Tak właśnie jest w moim przypadku - ksiażki nie czytałem, o autorze nigdy nie słyszalem (wybaczcie moja ignorancje!). Więc pewnie dlatego film bardzo mi się spodobał - głównie za rzadkie ukazanie tytułowego "uwiklania" mafii, wymiaru sprawiedliwości i byłych agentów ub/sb...

squaw55

Obejrzałam niedawno Uwikłanie i Ziarno Prawdy. Czytam opinie i powoli zabieram się za książki. O dziwo na co dzień irytująca mnie Ostaszewska nawet mi się podobała, ale jest przepaść między nią a Sewerynem, Pieczyńskim, czy nawet Bukowskim. Za łatwo, za cukierkowo, chociaż ostatnia scena mnie zaskoczyła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones