PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11421}

Uznany za niewinnego

Presumed Innocent
7,2 12 231
ocen
7,2 10 1 12231
Uznany za niewinnego
powrót do forum filmu Uznany za niewinnego

"Uznany za niewinnego" to jeden z lepszych filmów jakie obejrzałem. Może się początkowo wydawać nudny, jednak gdy rozpoczyna się sprawa Sabicha o morderstwo, robi się bardzo ciekawie. Wielkim plusem filmu jest rozwiązanie sprawy morderstwa, które zaskakuje. Chyba największą zaletą obrazu Alana J. Pakula jest świetna muzyka Johna Williamsa, a dokładniej - niesamowity temat przewodni, który przewija się przez cały film w różnych aranżacjach, najczęściej w parti fortepianowej. Najbardziej zaciekawiło mnie, jak John Williams potrafi świetnie wykorzystywać elektronikę w połączeniu z fortepianem. Muzyka rewelacyjnie podkreśla "sądowy klimat" filmu. Ogólnie "Uznany za niewinnego" uważam za obraz, z którym warto się zapoznać. 9/10

ocenił(a) film na 6
toma_90

cieszy mnie że ktoś wspomniał o muzyce, motyw przewodni znam już wiele lat i nigdy go nie zapomniałem. Williams to geniusz, ale to oczywiste. Film ma doskonały klimat, a to także zasługa operatora "Godfathera" Gordona Willisa.

Dobre kino.

ocenił(a) film na 8
toma_90

Popieram. To świetnie kino, trzymające stale w napięciu aż do nieoczekiwanego zakończenia. Doskonale zagrane min. Harrison Ford wykazał się kunsztem, jest fabuła, muzyka i klimat. Świetnie się ogląda i potem długo pamięta (u mnie przynajmniej kilka lat) .
Solidny kryminał zmieszany z dramatem sądowym , oczywiście to też super zasługa twórcy muzyki i samego reżysera. 9/10 bez dwóch zdań.

ocenił(a) film na 7
OmniModo

Pisanie o "nieoczekiwanym zakończeniu" to jest, według mnie, spoiler. Przez takie komentarze już w pierwszej połowie filmu byłem prawie pewien, kto jest mordercą.

ocenił(a) film na 8
intp

Cholera faktycznie. Mogłem to ująć jako "niesamowite zakończenie" albo jakoś tak .... Wielkie sorki.
No niestety nie mogę komentarza zedytować, więc dam tutaj ostrzeżenie dla innych:

MÓJ WCZEŚNIEJSZY KOMENTARZ ZAWIERA MAŁY SPOJLER !!!

ocenił(a) film na 9
toma_90

Kopie dupsko. Dawno nie widziałem tak dobrego sądowego thrillera :) jakoś mi umknął wcześniej

ocenił(a) film na 8
toma_90

Faktycznie, film bardzo dobry, lecz niedoceniany (a może po prostu nieznany?). Wystarczy tylko spojrzeć na ilość głosów (2429). Dlatego mimo oceny 7,4 jest dopiero 2371 miejscu w rankingu, co stwierdzam ze smutkiem.

ocenił(a) film na 8
watza

Spokojnie, pomimo upływu lat ten film doskonale broni się sam. Na marginesie, świetnie pokazuje jaki ten system "sprawiedliwości" jest niedoskonały i pełen wad. Oczywiście przet to, że zawodzą ludzie, ich słabości i różne ciemne sprawki...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones