PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180040}

V jak Vendetta

V for Vendetta
7,4 296 244
oceny
7,4 10 1 296244
6,9 19
ocen krytyków
V jak Vendetta
powrót do forum filmu V jak Vendetta

5 listopada

ocenił(a) film na 10

Każdego roku, 5 listopada oglądam ten film. I dla mnie jest wciąż rewelacyjny. Każdy ma swój gust,
dużo osób tego nie pochwala, jednak ja zdania nie zmienię. W nim coś jest. Coś, co skłania mnie do
ponownego obejrzenia tego filmu...

Paula6627

Ja mam podobnie ;) też już kilka razy go widziałem, ale jak zobaczyłem datę to postanowiłem go ponownie zobaczyć i zastanowić się nad jego przesłaniem, ale tym, razem mogę porównać film z powieścią graficzną Allana Moore'a i Davida Lloyd'a. W kilku miejscach zmiany miały pozytywny wydźwięk, ale w większości odebrały pewne przesłanie jakie chcieli nam zaprezentować autorzy.

ocenił(a) film na 9
Paula6627

W nim jest pokazana prawda na temat tego, jak będzie wyglądała niedaleka przyszłość. Dla tego między innymi jest to tak świetny film na te czasy - to tak moim zdaniem.

jokerkara

To coś już się dzieje, tylko wiele osób tego nie dostrzega...

ocenił(a) film na 10
cinus80

Możliwe, bardzo możliwe!

ocenił(a) film na 10
Paula6627

to bardzo dobry jest ! ;] bardzo lubie ten film , taki cudny , smutny ;/

ocenił(a) film na 10
MrsVampire

Ja też!

ocenił(a) film na 8
Paula6627

Ja też co jakiś czas wracam do V jak Vendetta. To bardzo sprawnie zrobiony film, ze świetną grą aktorską, ciekawym i twórczo zaadoptowanym scenariuszem. Strona wizualna filmu jest imponująca (Londyn bez reklam! Aż trochę szkoda...). Niektórych drzaźni przesłanie, jest tu trochę prosty podział na dobrych i złych (porównując np. do "Strażników"). Ale podoba mi się, że po stronie reżimu Nosfire także są żywi ludzie, z problemami, z wahaniami, z wiernością pracy (dla mnie Stephen Rea rządzi w filmie!). Dyktatura tak właśnie wygląda - ludzie żyją, nie pamiętając, co stracili, cieszą się "małą stabilizacją".

ocenił(a) film na 10
ravQ

Podzielam waszą opinię. Oglądam film zawsze, gdy pojawi się w telewizji. Za każdym razem dostrzegam w nim coś innego i bardziej interesującego niż dotychczas. Poza tym, ten film sam chcę się oglądać. Ma świetny scenariusz, wspaniałych aktorów, porywającą fabułę, klasyczną muzykę i niebanalne przesłanie, którego brakuje o wiele bardziej znanym produkcjom. Wiele razy miałem możliwość zakupu DVD z filmem, ale tego nie zrobiłem. To nie dlatego, że szkoda mi pieniędzy na tak porywający film, ale dlatego, że nie miałbym tyle radości z oglądania. Wolę czekać rok, aż wyemitują film w telewizji. Wtedy wiem, że długo na to czekałem i oglądam z zaciekawieniem każdy fragment. Cały czar by prysł, gdybym kupił film.

ocenił(a) film na 8
Deathstroke_filmweb

Fajnie że o tym piszesz, bo też zauważyłem - jak się ma film na DVD, to przestaje się go trochę cenić. Akurat V for Vendetta mam i faktycznie radość z oglądania spadła. Jedno, z czym możesz mieć problem, to tłumaczenia wszystkich słów na "f..." jako "o, cholewa", "ja chromolę", "o kurczę", "jedwabiście!" i inne wybiegi, zgodne z polityką naszych mediów, że śmierć na ekranie jest mniej destrukcyjna dla psychiki niż przekleństwa (pamiętam nabijanie się Bartka Chacińskiego z polskiego serialu, że rodzimi przestępcy są gotowi do krwawego napadu, ale żaden z nich nie jest zdolny do powiedzenia "o, k...a!".

ocenił(a) film na 7
Paula6627

Rozumiem, że 11 września również z maską Bin Ladena oglądasz z rozkoszą zapadające się wieże (chyba, że jesteś kolejnym oszołomem bądź chyba oszołomką w tym przypadku wierzącą w kolejny żydowski spisek), albo 11 marca oglądasz filmy z zamachu w Madrycie albo 7 lipca z Londynu? Albo 16 grudnia zakładasz maskę Niewiadomskiego albo 9 maja przywdziewasz sztandary Czerwonych Brygad?
Do czego to doszło, że rzekomo wykształceni i cywilizowani ludzie, świadomie czy nieświadomie, czczą postacie takie jak Guy Fawkes... No chyba że Twoje doroczne oglądanie filmu 5 listopada ma być osobliwą formą pamięci zwycięstwa nad szczęśliwie udaremnionym oszołomstwem sprzed czterystu lat, ale coś przyznam się szczerze, że powątpiewam w tę wersję zdarzeń.

ocenił(a) film na 8
Paula6627

Twórcy filmu wyrzucili i spłycili dużo treści oryginalnego komiksu, ale jednak pozostawili jej dostatecznie dużo, aby nie został bezmózgowy film akcji. Dlatego właśnie ten fim tak różni się od innych - zwłaszcza adaptacji komiksów - i ma 'to coś', co sprawia że po 10 latach wracamy do niego z przyjemnością; a jego przesłanie tak naprawdę zawsze pozostaje aktualne niezależnie od tego, w jakim kraju i jaka partia czy ideologia rządzi.

ocenił(a) film na 9
Paula6627

Tak jak co roku każdy ogląda Kevina

ocenił(a) film na 10
skrillex15

,,I ja, wzorem wielu z Was cenię sobie komfort rutyny, bezpieczeństwo tego, co znajome, błogość powtarzalności...''

ocenił(a) film na 9
Deathstroke_filmweb

Siema Slade

ocenił(a) film na 9
Paula6627

5 listopada już za 2 dni. Też będę oglądał, jak co roku.

ocenił(a) film na 10
maly_leju

Leci czas, już za miesiąc i kilka dni:)

ocenił(a) film na 9
Paula6627

Dzisiaj:)

Ansz3

no hej :D

użytkownik usunięty
Paula6627

5 listopada to moje urodziny, od lat zbierałam się do obejrzenia tego filmu i żałuję jedynie, że zwlekałam!

ocenił(a) film na 9

Lepiej późno, niż wcale.
Jak widzę, 8 dałaś, więc Ciebie też porwała "magia" tego filmu :)

ocenił(a) film na 10
Paula6627

Bo to świetny film, też kilka razy go oglądałem, zawsze z przyjemnością

Paula6627

Właśnie,dlaczego akurat 5 listopada

Paula6627

A może by tak przekuć film w rzeczywistość? :)

ocenił(a) film na 10
Paula6627

W tym filmie pokazana jest prawda która nas otacza, ludzie muszą się obudzić i wreszcie to zrozumieć, walka z deep statem na poważnie zaczęła się z początkiem 2017 roku i trwa do dzisiaj, deep state jest już na ostatniej prostej ale ich plany są pokrzyżowane, na razie spodziewajcie się 4 fali w okolicach wakacji i dużej śmiertelności

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones