PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1147}
7,6 77 121
ocen
7,6 10 1 77121
6,7 19
ocen krytyków
Vabank II, czyli riposta
powrót do forum filmu Vabank II, czyli riposta

Nieścisłość

ocenił(a) film na 9

Stawiski nie mógł złapać Kwinty na gorącym uczynku, bo byli świadkowie: kumple w samochodzie odbierający Justysię, sama porwana Justysia, nauczycielka w szkole, która zeznałaby, kto zabrał dzieci. Komisarz Przygoda nie dałby się nabrać.

tomek_spolski

Świetna uwaga! :-)

(Kwinto) - Kto prowadzi śledztwo?
(Moks) - Komisarz Przegroda.
(Kwinto) - Komisarz Przygoda.
(Duńczyk) - Bardzo dobrze, bardzo dobrze, pedant.
(Kwinto) - Szczególarz.

ocenił(a) film na 9
asiunia1989a

Bardzo dobrze, tylko że to akurat tekst z jedynki. Ale to szczegół ;-). Ważne, że obie części są naszpikowane świetnymi tekstami. Ja z dwójki uwielbiam "panie rezyseze" i "mało casu, kruca bomba, mało casu". No nieśmiertelne "czy ja byłam z pieskiem czy bez pieska? Czy pani była z pieskiem, czy bez pieska...?".

KrecikJ23

Tak, wiem, że z jedynki; chodziło mi o podkreślenie twojego wpisu, że komisarz Przygoda nie dałby się nabrać, bo jest pedantem i szczególarzem :-) A teksty z obu części rzeczywiście świetne i ponadczasowe :-)

ocenił(a) film na 9
asiunia1989a

To nie był mój wpis, ale rozumiem, o co Ci chodzi. Jedne z lepszych polskich komedii bez dwóch zdań :-D.

ocenił(a) film na 9
asiunia1989a

Komisarz Przygoda to moja ulubiona postać (może oprócz Duńczyka)
Kramer: Nie wierzy mi pan, panie komisarzu?
Przygoda: Prawdę mówiąc nie przekonał mnie pan.
ALBO:
"Dzień Dobry! Widzę, że nie obudziłem!"
Ciekaw jestem co dalej by było z Przygodą jakby nakręcili III Część o II Wojnie.
I dużo zdrowia dla Pana J. Pary, odtwórcy roli komisarza, jeszcze żyje.

ocenił(a) film na 9
tomek_spolski

To żadna nieścisłość. Słowo przeciwko słowu. Nie było zadnych materialnych dowodów na porwanie dziecka (poza zeznanianiami Kwinty i przyjaciół),za to był ewidentny "dowód" jego "włamania" do kasy-on sam-zamkniety w pułapce.

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Gdyby szafa pancerna nie została zniszczona przez wybuch i pożar, można byłoby znaleźć na niej odciski palców dziewczynki, ślady jej tam pobytu. Mieliby także jej zeznania. Po co Stawiski przetrzymywał małą w domu? Dobrze, znalazł ją zagubioną na ulicy, przyprowadził do domu. I dokładnie w dniu zaginięcia dziecka Kwinto się włamuje do jego szafy? Dodatkowo, gdyby go aresztowali przy włamaniu i nie miałby kontaktu z Moksem, Duńczykiem i resztą, ich zeznania musiałaby się doskonale pokrywać ("Przyjechaliśmy po dziewczynkę. Dziewczynkę przyprowadzono do samochodu, ale Kwinto został w domu. Dlaczego?"). To nie ma prawa się trzymać kupy i musiałoby wzbudzić podejrzenia Przygody. Kramer i jego szajka musieliby mieć dużo szczęścia, by policja i sąd uwierzyli, że to było włamanie.

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

No i same ślady włamania do domu. Jak się dostał do środka? Gdzie narzędzia?

ocenił(a) film na 9
tomek_spolski

To akurat bardzo proste-drzwi były otwarte,po prostu wszedł do środka-dokladnie tak przedstawił by to sekretarz Kramera-bo taki miał cel. Do otwarcia samego sejfu,jak wiadomo Kwincie potrzebny był tylko słuch. Nie ma w filmie zadnych dziur logicznych. Wszystko jest klarowne i prawdopodobne i na tym między innymi polega wartość tego filmu (filmów)

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Zeznania nie musiały by się wcale pokrywać. To byli przyjaciele Kwinty-mogliby kłamać na jego rzecz. Mogło by wyjsc na to,ze porwanie było tylko podpucha dla zatarcia śladów włamania.

ocenił(a) film na 9
tomek_spolski

I jeszcze jedno,może najważniejsze nawet: Bez względu na to,czy dobrze, czy źle Kramer i spółka zaplanowali schwytanie Kwinty (może nawet nie do końca to ,mieli mało czasu) ,nie ma to żadnego znaczenia dla fabuły,dlatego,ze w filmie wydarzyło się to,co sie wydarzyło i było to całkowicie logiczne. Kwinto miał farta,ze był obok kanister z paliwem i z tego skorzystał. Tak samo,jak yo, ze Tendlarz cofnął się, zeby go zabić i mógł sie pod niego (jego zwłoki) podszyć. I tyle. Gdybanie,co by było gdyby,nie jest zadnął nieścisłością,ani niedbalstwem. Co najwyzej czepialstwem.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

tutaj plan miał słabą stronę bo co by było, jakby tego kanistra nie było.
Zwłoki Tendlarza też nie zwęgliłyby się tak bardzo w tak krótkim czasie, tu jest duży błąd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones