PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1146}
7,7 157 244
oceny
7,7 10 1 157244
7,4 29
ocen krytyków
Vabank
powrót do forum filmu Vabank

Znacie może jakieś inne polskie filmy osadzone w 20-leciu międzywojennym? Bo ja poza "Halo Szpicbródką" nic nie kojarzę, a bardzo podoba mi się ta rzeczywistość.

ocenił(a) film na 7
steryd_net_filmweb

Kariera Nikodema Dyzmy z Romanem Wilhelmi.

steryd_net_filmweb

Co prawda nie oglądałam, ale jest taki film o wielce wymownym tytule - "Lata dwudzieste, lata trzydzieste". Nie jestem też pewna, ale "Znachor" tez jest osadzony w tamtym okresie.
Dodatkowo serial "Na kłopoty Bednarski". I jeszcze wiele innych. ale to na szybko mi przychodzi.
A poza tym doradzałabym sięgnięcie po filmy z tamtego okresu - wiele ciekawych filmów wtedy powstało.

ocenił(a) film na 10
steryd_net_filmweb

Hm... "Przedwiośnie" ;)

ocenił(a) film na 9
steryd_net_filmweb

Poza, oczywiście, filmami powstałymi w 20-leciu międzywojennym, to m. in.: "Pogranicze w ogniu", "Lata dwudzieste, lata trzydzieste", "Śmierć prezydenta", "Doktor Murek", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Dwa księżyce", "Panny z Wilka", "Szaleństwa panny Ewy", polecam też spektakl teatru TV "Bigda idzie".

ocenił(a) film na 9
steryd_net_filmweb

"Szatan z siódmej klasy"

ocenił(a) film na 9
Sztuczny_rarytas

Widać tam mapę PRL więc nie może dziać się przed wojną.

ocenił(a) film na 9
Cesarz_OLX

Z Wikipedii: "Akcja rozgrywa się w 1937 r. w Warszawie i w fikcyjnej wsi Bejgoła, położonej niedaleko Wilna."

ocenił(a) film na 9
Sztuczny_rarytas

To w książce film nijak pasuje mi do międzywojnia, widać choćby meblościanki czy PRLowskiego PKSa

Sztuczny_rarytas

Akcja powieści owszem. Film został przeniesiony w lata 50. i powojenne realia (ojciec Wandy nie jest właścicielem pałacu, tylko prowadzi jego renowację, a sam pałac mieści się na Mazurach. Nawet po ubraniach i fryzurze Poli Raksy widać, że akcja po prostu nie może dziać się przed wojną.

ocenił(a) film na 9
steryd_net_filmweb

"Zamach stanu" o przewrocie majowym i jego następstwach z Filipskim w roli Piłsudskiego.

ocenił(a) film na 10
steryd_net_filmweb

Ja tu jeszcze dopiszę rewelacyjny moim zdaniem film pt. "Sprawa Gorgonowej". Pozdrawiam. :)

steryd_net_filmweb

,,Zaklęte rewiry"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones