Inne polskie filmy osadzone w 20-leciu międzywojennym

ostatnia wypowiedź: Carmeleka
steryd_net_filmweb steryd_net_filmweb
ocena: 7

Znacie może jakieś inne polskie filmy osadzone w 20-leciu międzywojennym? Bo ja poza "Halo Szpicbródką" nic nie kojarzę, a bardzo podoba mi się ta rzeczywistość.

• olo1917 olo1917
    ocena: 7

Kariera Nikodema Dyzmy z Romanem Wilhelmi.

• AnixKajol AnixKajol

Co prawda nie oglądałam, ale jest taki film o wielce wymownym tytule - "Lata dwudzieste, lata trzydzieste". Nie jestem też pewna, ale "Znachor" tez jest osadzony w tamtym okresie.
    Dodatkowo serial "Na kłopoty Bednarski". I jeszcze wiele innych. ale to na szybko mi przychodzi.
    A poza tym doradzałabym sięgnięcie po filmy z tamtego okresu - wiele ciekawych filmów wtedy powstało.

• tomas_92 tomas_92
    ocena: 8

Hm... "Przedwiośnie" ;)

• marolej marolej
    ocena: 9

Poza, oczywiście, filmami powstałymi w 20-leciu międzywojennym, to m. in.: "Pogranicze w ogniu", "Lata dwudzieste, lata trzydzieste", "Śmierć prezydenta", "Doktor Murek", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Dwa księżyce", "Panny z Wilka", "Szaleństwa panny Ewy", polecam też spektakl teatru TV "Bigda idzie".

• Sztuczny_rarytas Sztuczny_rarytas

"Szatan z siódmej klasy"

• behemot7891 behemot7891

"Zamach stanu" o przewrocie majowym i jego następstwach z Filipskim w roli Piłsudskiego.

• bruce1940 bruce1940
    ocena: 10

Ja tu jeszcze dopiszę rewelacyjny moim zdaniem film pt. "Sprawa Gorgonowej". Pozdrawiam. :)

• Carmeleka Carmeleka

,,Zaklęte rewiry"

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true