PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1146}
7,7 157 208
ocen
7,7 10 1 157208
7,4 29
ocen krytyków
Vabank
powrót do forum filmu Vabank

Komedia?

ocenił(a) film na 4

W tym filmie trudno dopatrzec sie nawet elementów komedii.Jeden ze słabszych filmów mistrza Machulskiego.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

szkoda słow

ocenił(a) film na 4
giovanni50

Domyślam sie,że dla ciebie każdy film jest wspaniały,genialny itd.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

Ten film to klasyka a ty mędzisz

użytkownik usunięty
giovanni50

Klasyka i co z tego?

ocenił(a) film na 10

Skoro klasyka to trzeba to szanować

ocenił(a) film na 4
giovanni50

To żeś pojechał! ;)

Damian907

Muszę się zgodzić. Fatalne podejście. Nie każdy klasyk jest warty szacunku. Za sto lat japońskie filmy z serii Ass-Zombie też będą swego rodzaju klasykiem, w końcu będą miały ponad 100 lat! Czy to ma sprawić, że będą fantastyczne?

ocenił(a) film na 9
KorniShawn

To nawet nie chodzi o to czy klasyka czy nie klasyka, ten film to majstersztyk i ocenianie go poniżej bardzo dobrej trzeba traktować niepoważnie.

ocenił(a) film na 5
maycheck44

Nie zgadzam się z Tobą. Film miał duży potencjał, by stać się majstersztykiem, ale Machulski swoją grą położył ten film na całej linii.

ocenił(a) film na 9
Bazylioko

Są filmy genialne, zgoda. Na ich tle Vabank to jedynie dobrze skrojony kawałek kina. Ale jak sie naoglądałem polskich filmów z ostatnich lat, to samo mi się wyrzkyczało "majstersztyk". :) Film oceniłem na 9 gwiazdek czyli "rewelacyjny", bo taki był, szczegóolnie na tle dzisiejszych gniotów. Ale ocenianie filmu jako "średni" albo "ujdzie" to gruba przesada. Zakładanie takiego wątku też nie ma najmniejszego sensu, bo komedia to bardzo szeroki wachlarz stylów, od wariackich w stylu Czy leci z nami pilot, do takich z niuansami, które sami wychwytujemy. ;)

ocenił(a) film na 10
Berith7777

Nie każdy

ocenił(a) film na 4
giovanni50

No własnie.A wiec dla mnie "Vabank" nie jest "najwyższych lotów".A czy ja napisałem gdzieś,że nie szanuje faktu,ze film ten nalezy już do klasyki?Nie wierze,że filmy okreslanie mianem klasyki,oceniłeś wszystkie na 10/10 i wszystkie sa dla ciebie wspaniałe.Także nie wiem o co walczysz.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

Nazywanie Machulskiego mistrzem w kontekście niedocenienia jednego z największych jego dzieł to... dobry żart.

ocenił(a) film na 4
kalakatakimuru

Poniewaz dla mnie jest mistrzem,ale jak każdy ma swoje słabsze filmy.Ciekawe czy sam Machulski twierdzi,że ten film jest jednym z jego najlepszych.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

Widzę, że mamy w wielu miejscach zbieżny gust filmowy, również oceniłem wysoko większość twoich dziesiątek. Tym bardziej dziwię się, że Vabank ci nie leży. Dla mnie to rewelacyjny scenariusz i kilka wybitnych ról męskich. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
kalakatakimuru

Co do kreacji aktorskich sie zgadzam,scenariusz tez ciekawy,ale jako całośc niewywołał u mnie wiekszych emocji(dobrze to okresliłeś-"Vabank ci nie leży')Pozdrawiam..

Berith7777

Trudno, powiadasz? Chyba źle to ująłeś - dopatrzyć się łatwo, może po prostu Cię nie rozśmieszyły. Te negatywne odpowiedzi pojawiły się, bo oceniłeś jako kiepski pod względem humoru film, który ma do zaoferowania również coś zupełnie innego - wspaniałą fabułę i genialne role, nie mówiąc o legendzie w jaką obrósł. To jak zmieszać z błotem komedię romantyczną, bo była zbyt przewidywalna. Nie mówię że źle oceniłeś film, bo faktycznie humorem nie tryska jak inne, ale zestawienie słów "Machulski" i "słabszy" może wzbudzić kontrowersje :>

ocenił(a) film na 4
plomykowka

Masz racje.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

No cóż... każdy ma prawo do własnej oceny... Szanuję Twoją opinię ale niestety absolutnie się z nią nie zgadzam. Dla mnie "Vabank" to jedna z najbardziej genialnych polskich komedii - nie wiem, czy znalazłabym przynajmniej trzy polskie filmy z tego gatunku, które podobały mi się bardziej. Oglądałam ten film wielokrotnie i za każdym razem dobrze się na nim bawiłam... Ale zdaję sobie sprawę, że ludzie maja różne typy poczucia humoru i może ten film po prostu "nie wpasował się" w Twoje. Jestem w stanie to zrozumieć, bo mnie na przykład absolutnie nie śmieszy i "nie kręci" określana przez wielu jako wspaniała komedia "Amelia" Jean-Pierre Jeuneta.

ocenił(a) film na 4
DamaMarcia

"Amelia" Jean-Pierre Jeuneta-niewidziałem niestety.Mnie osobiście nie bawi(małe slowo-nienawidze) "humor seksistowski" coś na wzór "American Pie".A najbardziej uwielbiam "czarny humor" w tym angielski.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

A ja tak naprawdę bardzo rzadko oglądam komedie - w głównej mierze właśnie dlatego, że 95% współczesnych komedii jest oparta na prymitywnym, wulgarnym ("seksistowskim" jak to określiłeś) typie poczucia humoru. Też mnie to nie śmieszy a jedynie drażni i irytuje, już nie mówiąc o tym, że teraz zwyczajnej komedii nie można obejrzeć z młodszym dzieckiem, bo co chwila jest jakiś "pseudo-erotyczny", chamski dowcip. Tak w zasadzie jedynym typem komedii, jaki bardzo lubię, są komedie sensacyjne albo kryminalne - właśnie w rodzaju "Vabanku" albo "Zabójczej broni".

ocenił(a) film na 4
DamaMarcia

Faktem jest,że zbyt dużo jest wulgarnych-załosnych komedii a zdecydowanie za mało ciepłych i sympatycznych,które mozna by sobie zobaczyć np. dzieckiem.Pozdrawiam.

Berith7777

Bo to nie miała być komedia tylko kryminał.

ocenił(a) film na 4
donmaslanoz14

Tak,tak.Ja odnosiłem sie z tym tematem głównie do ludzi którzy, ciągle w kólko mówia "genialna komedia",zreszta to samo sie tyczy filmu "Vinci',który komedią nie jest-sam twórca juz wiele razy podkreslał,że tefilmy nie sa komediami(przynajmniej ewidentnymi).Jakby co film "Vabank" nie patrząc przez pryzmat gatunku-ogólnie rzecz biorac-jako całośc wypada "nijako",oczywiscie realizacja filmu jest bardzo dobra,czemu nie zaprzeczam,no ale....Pozdrawiam.

Berith7777

No fakt, dla niektórych wszystkie filmy Machulskiego to komedie.

Berith7777

Nie musisz nas co chwila pozdrawiać, nikt tu nie jest chyba chory.
Nie wiem, skąd pomysł, że to komedia. To przede wszystkim kryminał z elementami komediowymi.

ocenił(a) film na 4
jedzoslaw

Przepraszam za to ,że pozdrawiam ludzi.
Pozdrawiam i zycze szczescia w życiu.

Berith7777

Bez urazy, po prostu zwracam uwagę, że pozdrawianie w sytuacji, gdy nie zamierzasz definitywnie zakończyć dyskusji jest raczej nie na miejscu :) Zresztą, to nie jest wymiana maili tylko luźna dyskusja.
Ale także Ciebie pozdrawiam i życzę szczęścia. I oczywiście, Wesołych Świąt :)

ocenił(a) film na 4
jedzoslaw

Masz racje z pozdrowieniami i tez tak było;)
Wesołych Świat;)

ocenił(a) film na 9
Berith7777

A mnie się tam podobał :)

ocenił(a) film na 4
Berith7777

Jak ten film jest słaby, to ty musisz być mocny ,ale w gębie. I jeszcze bredzisz ,że to jeden ze słabszych filmów Machulskiego. Nie pal wiecej tego świnstwa albo zmien dilera. Muchozol szkodzi na wszystko,głupote też.

ocenił(a) film na 4
mkbranik

Przypominam,że FilmWeb to strona tematyczna o filmach i ludziach tworzacych filmy,,a nie o mojej osobie.

ocenił(a) film na 9
Berith7777

Jeśli o filmach,to obejrzyj Żądło z Redfordem i Newmanem. Może ten będzie ci pasował:) Temat podobny.

ocenił(a) film na 4
kalifkol

Widziałem,film solidny ale nic więcej.

Berith7777

"Mistrz się inaczej pisze - sama pisałam" :)

A już tak całkiem serio, Lata 80-te dały nam kilka fajnych produkcji, humor i dowcip pod okiem i pieczą cenzury musiałbyć inny, oczywiste oczywistości jak mawia Ferdek nie miały racji bytu, dlatego zapewne wiele osób uważa ten film za kultowy, fajnie, że podczas Świąt kanał Kino Polska stanął na wysokości. Akurat bardziej charakterystyczny dla mnie jest Leonard w tym filmie ale właśnie dlatego, że ŚP JM zagał "zgreda" zajechanego życiem po życiu oddaje jego mistrzostwo, scena gdy wchodzi do domu i odkręca nogę od krzesła i wrzuca klucze do talerza albo gdy robi ucho od śledzia w akompaniamencie szelmowskiego uśmiechu, to jest prawdziwe mistrzostwo. Jeśli zakładający temat również robi podobne akcje, to zwracam honor :)

Berith7777

sorry, ale jak się nie znasz to się nie wypowiadaj na temat filmów ;) pozdro !!

ocenił(a) film na 4
aina19

Nie znam się?Jestem zwykłym widzem,który ocenia to co widzi.
Jeśl ukończyłeś ASP,bądż coś w tym stylu i masz dyplom w kieszeni uznam Twój komentarz za mądry.A więc jak jest?

ocenił(a) film na 4
aina19

PS
Cóz oznacza zwrot:"znać się na filmach"?Bo to szerokie pojęcie.
Czyżby chodziło Tobie o historię kinematografii?A może o montaz efektów dżwiekowych?Albo na czym polegają rodzaje planu bliskiego:bliskie/półzbliżenie a zbliżenie/wielki plan?
Proszę o wyjaśnienie;)

ocenił(a) film na 9
Berith7777

Ho,ho,ho ,ja się znam na filmach!!!! Tylko problem jest czasami ,urywają mi się od czasu do czasu xD

ocenił(a) film na 4
kalifkol

To bardzo ciekawe.

ocenił(a) film na 4
aina19

Tak myślałem;)
Cwaniaki internetowi.
Zamiast porozmawiać z kimś o filmie(nawet jesli jest totalnym kretynem),to najlepiej rzucić bezpodstawne zdanie i samemu się ośmieszyć-szkoda tylko,ze ludzie tego pokroju nawet nie zdają sobie sprawy,że wychodzą na głupków.

ocenił(a) film na 4
aina19

Ojej,nowe konto,nowy dzień i juz "plama";)

Berith7777

Ludzie mojego pokroju jak to nazwałeś "głupki" po prostu mówią to co myślą i wyrażają w prost swoje zdanie.Nie sądzę żeby to było coś głupiego.(no chyba, że wyrażanie swojego prawdziwego zdania jednak jest głupie to zwracam honor)Niektórym to przeszkadza niektórym nie.A widzę, że Tobie to akurat chyba przeszkadza. ;)

ocenił(a) film na 4
aina19

Nie nazwałem nikogo głupkiem.A zdanie,żeby nie było głupie musi byc oparte na argumentach(jesli przeciwna strona o to prosi),w innym wypadku jest to tylko demagogia i idotyzm.
Więc jak jest z tym zarzutem o niewiedzy a propos filmu?O co w nim chodzi?:)

Berith7777

Tak zgadza się zdanie musi być oparte na argumentach. Proszę oto moje argumenty:Twórcy filmu wykazali się dużą pomysłowością i błyskotliwością przy opracowaniu fabuły. Nie ma w niej miejsca na nudne kawałki czy sztuczne lub wymuszone łączniki miedzy wydarzeniami.Oglądając ten film nie można się nudzić. Moim zdaniem jest to naprawdę dobra komedia, pełna zabawnych sytuacji i wypowiedzeń bohaterów. Już nie wspominając o świetnej obsadzie. Dlatego nie rozumiem jak można nie dopatrzeć się w tym filmie "elementów komedii".

ocenił(a) film na 4
aina19

Przeczytaj dwa ostatnie swoje zdania(na trzeżwo)i odpowiedz gdzie tu sens?:)

Berith7777

niektórzy ludzie posiadają tę umiejętność czytania ze zrozumieniem inni nie( musza być też tacy) . Ty należysz chyba do tej drugiej grupy. ;)

ocenił(a) film na 4
aina19

Albo wyjaśnisz co to oznacza w Twoim przekonaniu "znac sie na fimach",albo oszczęc sobie dalszych,niepotrzebnych zdań.

ocenił(a) film na 9
Berith7777

To prawda, że nie można nazwać tego filmu komedią. Niemniej jednak elementów komedii jest wiele. Poza tym film jest doskonale zrobiony, ma super klimat, muzykę i doskonałych aktorów. Moim zdaniem mistrzowski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones