PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681716}
6,2 3 016
ocen
6,2 10 1 3016
Vendetta
powrót do forum filmu Vendetta

bardzo dobry film

ocenił(a) film na 7

Bardzo dobry film, powoli zaczynają mierzić mnie wypowiedzi co niektórych "krytyków" jeśli ktoś lubi
komedie to może niech nie wypowiada się na temat kina akcji, film jest ok dobra gra aktorska
główny bohater naturalny nieprzerysowany jak super bohaterzy Hollywood, typowy specjal po paru
latach na misjach, polecam.

markus_5

Starsi chyba dopiero wczoraj kupili Ci telewizor, pierwsze co obejrzałeś to Doktor Quin a teraz to więc rozumiem podnietę.

ocenił(a) film na 7
michal936

Chłopcze ja mam 35 lat a pisze się doktor Quinn, i nie mam starszych tylko rodziców, a jak chcesz zabierać się za ocenianie filmów akcji to zrób to rzeczowo i składnie napisz co Ci się w tym filmie nie podobało i za co dałeś 3, a teksty o starszych zachowaj dla kolegów z piaskownicy może im tym zaimponujesz bo na mnie to nie działa, w ten sposób przedstawiasz wyłącznie swój niski poziom inteligencji i nic więcej, to ze w filmie nikt nie latał F16 po mieście i z pistoletu jednym strzałem nie strącił helikoptera nie oznacza ze film jest słaby, weź się może za ocenianie gier do lat 18 może tam coś zdziałasz.

markus_5

Synek popracuj trochę nad sposobem wypowiedzi, bo w twoim wieku to już wstyd jest. A z panią doktor to wierzę ci na słowo. Ładny avatar pasuje do dojrzałego 35ego faceta.
Znasz takie słowo jak ,,logika,,? bez niej ciężko jest nakręcić cokolwiek co by się podobało w pełni rozwiniętej dorosłej osobie.

ocenił(a) film na 7
michal936

Jak na w pełni rozwinięta dorosła osobę to jakoś mało składne te Twoje wypowiedzi cytuje "Fabuła i gra aktorska to dno obok Tytanik." - wyjaśnisz łaskawie co miałeś na myśli panie rozwinięty :) chociaż może lepiej nie oszczędź nam wszystkim Twoich kolejnych składnych dojrzałych wypowiedzi :) aha i pisze się 35-letniego, skończyłeś chociaż podstawówkę wnosząc po sposobie w jaki piszesz to chyba całe dwie klasy, a poza tym skąd u Ciebie tyle agresji?? masz problemy w szkole koledzy Cie nie akceptują? próbujesz to sobie jakoś wynagrodzić w internecie udając twardziela, to zły pomysł polecam psychologa no i dokończ szkole edukacja jest ważna w życiu, co do avatara znawco kinematografii to sylwetka obcego - filmu mojej młodości, ponieważ to portal gdzie oceniamy filmy więc nie uważam tego za coś niestosownego, Ty również masz fajnego avatara czyli nic ....ciekawy pomysł :) na tym kończę tą dyskusje ponieważ z każdym słowem muszę zniżać się to Twojego poziomu a to baaaaaaaaardzo baaaaaaaaaaardzo nisko.

markus_5

,,chociaż może lepiej nie oszczędź nam wszystkim...,, jakieś problemy ze wzrokiem oprócz niskiego intelektu? nikt więcej nie pisze w twoim poście oprócz mnie, wytłumacz mi więc proszę kogo masz na myśli pisząc ,,wszystkim,, no chyba, że pisałeś odpowiedź razem z żoną i dziećmi, co by wykminić jak tu się odgryźć.
Moja rada jest taka: dzieci spać,żona do szkoły wieczorowej, a tata poszuka ładniejszego avatara i popracuje nad gustem i tekstami inaczej nic tu po was.
Jak skończysz z Doktor Quin to na TVP 1 Klan leci, coś w twoje gusta, podobna fabuła, logika wartka akcja.

Ps. dziwi mnie że facet, który ocenił większość filmów podobnie do mnie daje takiemu chłamu taką wysoką ocenę, czyżby przekwitanie się rozpoczęło? albo nie, nie chcę wiedzieć.

markus_5

Kapitan Phillips ocena 5, Vendetta 8 co za kr*tyn. Widzę, nie ma sensu dalej pisać, jesteś cienki jak bakteria po lewatywie. Zrób mi przysługę i zapomnij, że istnieje. Będę wdzięczny jak nie odpiszesz, szkoda na ciebie przycisków klawiatury.

ocenił(a) film na 7
michal936

No cóż zmartwię Cie i odpisze:) a wiec tak postaraj się proszę czytać tym razem ze zrozumieniem a ja postaram się pisać najprostszym językiem jakim potrafię ułatwi nam to konwersacje :) pytasz czemu Kapitan P dostał 5 ponieważ po Tomie Hanksie i takiej produkcji oczekuje więcej o wiele więcej a otrzymałem film pełen absurdów, a czemu Vendetta 8 dlatego iż spodziewałem się chłamu a dostałe przyjemny film z dobrze zagrana rolą głównego bohatera, nadążasz na razie jak tak to pisze dalej, teraz parę słów o Tobie, masz jakieś problemy z osobowością jak mniemam ponieważ najpierw piszesz posta w którym w prostacki bardzo sposób opisujesz cały film wskazując iż jedyne co Ci się spodobało to cytuje " Jedyne co pokazał to że potrafi wypiąć magazynek w pozycji bocznej broni" to akurat najsłabszy moment filmu, ale miło ze chociaż to Ci się spodobało, później atakujesz mnie jakimiś tekstami o telewizorze zupełnie nie wiem dlaczego czyżby zakup telewizora to w Twoim mniemaniu jakiś sukces wnioskuje po tonie wypowiedzi, iż dla Ciebie to musiał być jakiś ważny dzień w Twoim życiu :) ale to tak na marginesie, kontynuując jeśli nie spodobała Ci się moja ocena a jak pisałeś oglądamy podobne kino to wystarczyło się kulturalnie zapytać a ja bym Ci kulturalnie odpowiedział z czym oczywiście mógłbyś się nie zgodzić, ale po co jak można rzucać mięsem, jak na swój prostacki atak otrzymałeś moja odpowiedz to nagle spróbowałeś być " inteligentny" po czym znów obniżyłeś poziom do zera, kolego jesteś strasznie niestabilny emocjonalnie, jeśli masz jakieś problemy to naprawdę udaj się do psychologa jeśli nie no to cóż jesteś osoba słabą psychicznie a wnioskuje to po tym iż nie radząc sobie ze mną wpadasz w agresje i atakujesz moja rodzinę, mam dobra rade dla Ciebie ponieważ nie grzeszysz inteligencją na przyszłość nie atakuj w ciemno gdyż nie wiesz do kogo piszesz i na kogo trafisz a w tej rozmowie nie wiem czy zauważyłeś jak na razie wyłącznie się pogrążasz :)

ocenił(a) film na 7
michal936

Zapomniałem jeszcze o jednym, mam nadzieje ze może trochę to pomoże Ci w życiu i przestaniesz tak razić głupotą, a wie co ma bakteria do lewatywy? nie pisz o czymś czego nie rozumiesz a najlepiej nie używaj słów których znaczenia nie znasz, to po pierwsze a po drugie chłopie no miej litość faceci nie przekwitają !!!! maja co najwyżej kryzys wieku średniego, a po trzecie to ze nikt nie włącza się do tej rozmowy co mnie nie dziwi bo jak widać nikt nie chce zniżać się do Twoje poziomu, ale to nie oznacza ze nikt tego nie czyta stąd sformułowanie "nam", jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz to pisz postaram Ci się w prostych słowach wszystko wytłumaczyć może spojrzysz dzięki temu trochę szerzej na świat:)

markus_5

Ty serio uważasz, że miano ,, facet, mężczyzna,, może odnosić się do gościa, który ma własną rodzinę jest w kwiecie wieku i daje sobie na avatara obcego? Co chciałeś tym pokazać innym? Jestem od ciebie zaledwie o parę lat młodszy, a nie wyobrażam sobie jak poważna osoba, na którą się kreujesz może w co drugim pości wspominać że ma 35 lat??? Co to Ci daję??? myślisz, że ktoś inaczej spojrzy na te bzdury, które wypisujesz tylko dla tego, że jesteś starszy od nie których użytkowników? Co do rodziny nie miałem zamiaru ich obrażać i przyznam, że to było nie potrzebne i miało być bardziej humorystyczne niż nie miłe.
Pozwoliłem sobie przejrzeć twoje wypowiedzi i naprawdę nie ma sensu pisać, reprezentujemy inne poziomy, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, metafora jest dla ciebie niczym fizyka kwantowa dla mnie. Masz bardzo małą wiedzę na temat kina, zatrzymałeś się na latach 80-90. Teraz piszę serio- jak chcesz to podam ci parę tytułów filmów,które na pewno bardziej przypadną ci do gustu i wtedy zobaczysz, że dając takie oceny tym filmom kompromitujesz się tylko na tym forum.

ocenił(a) film na 7
michal936

No w końcu zacząłeś pisać odrobinę normalnie, czyli możesz jednak a wiec po co te nerwy i wzajemne obrażanie, nie mogłeś tak od początku? Pytasz się avatara a wiec obcy jest dla mnie filmem kultowym, z czystej sympatii wkleiłem to zdjęcie nikogo tym nie obrażam a to jakim jest facetem wiem ja moi przyjaciele i rodzina, czy zmieniło by się coś w moim życiu gdybym wkleił tam coś innego no nie, lubię filmy science fiction jest to portal filmowy nie facebook dlatego jest tam obcy, może to tez kogoś ukierunkuje na to jakie filmy lubię gdy będzie brał pod uwagę moją ocenę, co do tej nieszczęsnej ósemki, otóż nie możesz atakować mnie za ocenę mam do niej prawo tak jak Ty do swojej, film Ci się nie podobał i ja tego nie krytykuje, natomiast nie podobał mi się sposób w jaki go opisałeś mi to wyglądało na opis nastolatka poza tym zaatakowałeś mnie nie wiem czemu w ten sam sposób używając słów starsi itp co tym bardziej uświadomiło mnie ze mam do czynienia z jakimś zbuntowanym nastolatkiem, dlatego tez podałem swój wiek, gdybyś od początku nie zaczął obrzucać mnie mięsem a normalnie zapytał się np. czym sugerowałem się dając tak wysoka ocenę odpowiedział bym ze oceniam filmy nie jako film do filmu ale jako superprodukcja do super produkcji lub niskobudżetowy do niskobudżetowego itp tutaj jeszcze w dodatku było kino brytyjskie wiec tym bardziej ocena była specyficzna, ażeby nikogo nie wprowadzać w błąd dodałem do oceny komentarz jeśli jest niejasny lub nieprecyzyjny i kilka osób zwróci mi na to uwagę to poprawie, w filmie podobała mi się gra aktorska bohater zagrał mega psychola z uśmiechem na twarzy, momentami gubiłem się kto tu jest bardziej "popaprany", film mnie zaskoczył miał być kiczem a okazał się dobry jak na taka produkcje stad taka ocena, co do tego ze się zatrzymałem na latach 80 - 90 to nie tak jak myślisz porostu dla mnie aktorzy tam grali dziś dobrą grę aktorska przysłaniają efekty, i tu znowu powód dla którego dałem 8 dla filmu bez efektów z dobra grą aktorską, jak widzisz inne osoby również były mile filmem zaskoczone dając 6 czy 7, nie możesz każdego krytykować kto dał inna ocenę niż ty, co do tego ze mało filmów widziałem, widziałem ich mnóstwo a w domu mam większa kolekcje bluray niż nie jedna wypożyczalnia, lubię oglądać filmy w dobrej jakości z dobra ścieżka dźwiękowa często angielska bo jest w dts niestety dopiero od niedawna pojawiają się dobrze nagrane polskie ścieżki, ale jest światło w tunelu, jak widzisz więc nie ma sensu się kłócić, wnioskuje ze jak chcesz to potrafisz normalnie rozmawiać, ponieważ również podejrzałem Twoje posty i miałem odczucie iz czasem piszą to dwie rożne osoby, myślę ze nieraz spotkamy się przy ocenie kolejnych filmów i zapraszam Cie do dyskusji, ale kulturalnej bez głupich docinek i wzajemnego obrażania, pozdrawiam.

markus_5

Przyrost formy nad treścią. Gdzie rzucałem mięsem??? nie myl pojęć. Mówisz, że piszę jak dwie różne osoby i masz racje, tyle tylko, że piszę jak więcej różnych osób. Wszystko jest uzależnione od rozmówcy, dostosowuje poziom. Więc postaram się pisać teraz w twoim języku (nie staram się Ciebie obrazić). Forum służy do wyrażania opinii, ok tu się zgadzamy, ale z założenia jest po to aby inni mogli znaleźć tu coś odpowiedniego dla siebie na podstawie spostrzeżeń innych, a ty nie pomagasz pisząc już o niejednym, a o paru słabych produkcjach w samych superlatywach ponieważ podważasz sens i potrzebę istnienia tego forum.
Mam szczerą prośbę, obejrzyj film ,,Prawo Zemsty'' z 2009 jest o podobnej tematyce co Vendetta. Masz moje słowo,że nie pożałujesz. I później porównaj swoją 8-kę za Vendettę do prawie 8-ki tego filmu. Naprawdę jest to szczera prośba z mojej strony,napisz jak obejrzysz.

ocenił(a) film na 7
michal936

Oglądałem ten film chociaż nie oceniałem, zresztą jak wiele innych filmów wcześniej - muszę to nadrobić wiem, że jest to bardzo dobry film, jak dla mnie mocne 8 chociaż to amerykańska produkcja z o niebo wyższym budżetem i ze znanym Butlerem, ale masz racje ten argument mnie przekonuje, ponieważ ta dyskusja zmieniła swój poziom to ja zmieniam ocenę na 7, masz racje upieranie się na silę przy tym 8 nie jest zbyt mądre, ponieważ może to w przyszłości wprowadzać innych w błąd a w sumie dość subiektywnie oceniłem ten film dając mu taką ocenę, ale niżej nie dam ponieważ psychopatyczny uśmiech głównego bohatera na końcu filmu jest dla mnie bezcenny :) i mi na to nie pozwoli, a film dostarczył mi miłej rozrywki, reasumując takiej rozmowy oczekiwałem na tym forum, jak widać dwóch facetów pomimo iż "dali sobie po gębie" potrafią się dogadać, to dobrze o nas świadczy, życzę miłego wieczoru pozdrawiam i do zobaczenie przy kolejnej ocenie.

markus_5

Fajnie, że są na tym forum jeszcze tacy ludzie, którzy potrafią zmienić swoje zdanie wysłuchując argumentów innych. Widzę, że masz podobny gust do mojego więc jeśli pozwolisz polecę ci parę filmów które mi się podobały możesz się zrewanżować.
Sęp- jedyny polski film sensacyjny, ostatnich lat który zasługuje na obejrzenie.
Oblivion- Amerykańska produkcja sci-fi ale dość nietypowa, dla fana na pewno niezła gradka
28 dni później, 28 tygodni później -angielskie horrory w Londynie mocna rzecz jeżeli lubisz angielskie kino i post apokalipsę
World War Z- mi się podobał dobry dreszczowiec możesz z żonką obejrzeć:)
To na razie tyle mam nadzieje że choć jednego nie widziałeś. :)

ocenił(a) film na 7
michal936

Widziałem wszystko:) co do Sępa nie mam zdania nie umiem go ocenić denerwował mnie tam Daniel Olbryski nie rozumiem jak aktor który na przykład dobrze zagrał epizod w Salt a w Sepie jakby czytał z kartki:) nawet w audiobooku niezwyciężony nie trawiłem jego interpretacji postaci Horpacha, ale może mam na niego alergie:) podobnie Małaszyński który podobał mi się w Misja Afganistan a tutaj grał role która do niego nie pasowała, ale daleki jestem do oceniania tego filmu momentami dałbym 7 a momentami 3 dlatego pasuje, za to zabieram się od dawna za układ zamknięty jak go wycisnę to ocenie, jak na razie u mnie najlepsza polska produkcja to misja afganistan, fajna rola Małaszyńskiego no i postać "Zbuja"zagrana przez Lubosa zrobiła na mnie wrażenie, cała reszta jak to w polskich produkcjach mnóstwo niedoróbek:) pozostałe o których piszesz widziałem po kilka razy, fajne produkcje zwłaszcza jestem fanem World War Z, patent z gazeta był dobry, liczenie od ugryzienia na dachu również, efekty również bardzo fajne, w moim odczuciu film wniósł odrobinę świeżości do przecież tak oklepanego tematu - za chwile pewnie mnie tu zlinczują za ta wypowiedz :) jeśli ja mam coś polecić to "Kolonie" obejrzałem ze względu na Fishburnea nawet zjadliwy dałbym 6 ponieważ w tym gatunku za dużo nie ma w czym wybrzydzać, a ze starszych 28 dni mroku pierwsza cześć oczywiście z Harnettem którego pewnie pamiętasz z Helikopter w ogniu, faktycznie mamy podobne gusta ja w filmach o zombiakach wściekliznach i innych wirusach nie wybrzydzam:) ponieważ jak dla mnie z byt mało tych produkcji chociaż pewnie inni się ze mną nie zgodzą, jak masz jeszcze jakieś tytuły to dawaj chętnie obejrzę lub odświeżę.

markus_5

Mają powstać jeszcze dwie części World War Z co mnie cieszy :) Oblivion też widziałeś??
Mogę zaproponować jeszcze Wysyp żywych trupów- angielska komedia nawet, nawet.
Z poważniejszego kina ale na prawdę ciekawego ,,Ciekawy przypadek Benjamina Buttona,,
Jeżeli chodzi np o nową Godzillę to radzę omijać szerokim łukiem, byłem w kinie padaka.
A i jeszcze takie może głupie ale mnie wciągnęło czyli Igrzyska śmierci 2 części.

michal936

Powiem Ci tak z innej beczki, że ja nie ruszam żadnego filmu poniżej jakości 480p najlepiej 720p lub 1080p. Zainteresowałeś mnie misją Afganistan ale nie bardzo jest skąd to siorbnąć przynajmniej na cho**ku

ocenił(a) film na 7
michal936

WWZ 2 ?? :) nie mogę się doczekać może jakieś następne patenty na zoombiaków:) niestety nie mam Afganistanu w kolekcji bo bym Ci udostępnił na "gryzaku", oglądałem go na bieżąco w canal , co do Godzilli to kurcze liczyłem na ta produkcje parę znanych twarzy tam widziałem, aż taka lipa?

ocenił(a) film na 7
markus_5

Widzę ze nieźle wszyscy się rzezają pod tym filmem:) nie jestem fanem serii, ale po zwiastunie o mało nie poszedłem na to do kina? Czemu taki słaby był??

markus_5

Bo w zwiastunie pokazali wszystkie elementy filmu warte obejrzenia a reszta jest nudna, nie wciągająca. Szczerz mówiąc liczyłem na niezły remake godzilli z 1998 r gdzie znalazło się miejsce na świetną grę aktorską ( Jean Reno ) trochę humoru, i klimatu postapo. A tu dostaniesz bajkę o dziwnych potworach walczących ze sobą, a w między czasie podjadających głowice atomowe i wszystko ubrane w średnie efekty komputerowe. Rozumiem sci-fi, ale już bez przesady. Można zrobić film naszpikowany efektami specjalnymi, a zarazem z niesamowitą, ale i wciągającą fabułą. Dla mnie takim filmem jest cała trylogia Matrixa, widzę że podobnie i dla Ciebie. W mojej ocenie jest to nawet film nr 1.

Ps. Mam pytanie. Czemu Walking dead ma u ciebie 6? Obejrzałem wszystkie sezony i muszę przyznać że dwa pierwsze wymiatały. Niestety czym dalej tym gorzej, oglądając 3 sezon miałem wrażenie, że nie mają już pomysłu na scenariusz i strasznie mnie denerwuje ta ich (zombi) powolność i słabość-wystarczyła by jedna brygada pancerna i po serialu:) . Jednak moja ocena jest wysoka ponieważ to jest jedyny serial/film o tematyce zombi, który moja żona obejrzała ze mną i nawet jej się podobał.:) Po za tym na pewno wniósł dużo do gatunku, mianowicie filmowcy dostrzegli potencjał w zombi i robi się więcej postapo i nie tylko klasy D.

ocenił(a) film na 7
michal936

Dzięki za recenzje Godzilli, dobrze ze nie poszedłem do kina:) co do Walking Dead, pierwszy sezon wymiatał dałbym 8 drugi przysnęli dałbym 5, w trzecim jak dla mnie coś drgnęło dałbym 7, myślałem ze w czwartym będzie super a tu znowu przysnęli na 6, serial uwielbiam, wahałem się pomiędzy 6 a 8 dałem 6 z nerwów za ta huśtawkę:) jak teraz pójdą w dobrym kierunku to podwyższę bo zasługuje na wyżej, szkoda ponieważ momentami mam wrażenie że ktoś na ten serial nie ma pomysłu i marnuje potencjał całej tej historii i samych aktorów bo naprawdę fajnie grają, co do zombiaków faktycznie mogliby się szybciej ruszać, podkręciło by to napięcie:)

markus_5

Siema kolego, ma propozycje filmu dla Ciebie ,, Czas zemsty,, z Collinem Farellem może nie najmocniejsze oceny na Fw ale film naprawdę przyzwoity. Będzie Ci się podobał, ja obejrzałem wczoraj i jestem miło zaskoczony.

ocenił(a) film na 7
michal936

Witaj, widziałem ten filmik bardzo fajny, ale dzięki za info, pozdrawiam.

markus_5

Ciekawe wypowiedzi!
Ale dyskusja, juzmyslalem ze dojdzie do rekoczykow a tu taki final ze w Hollywoood by lepszego nie nakrecili! A powaznie.Kazdy ma prawo do swojej oceny i jesli ja umotywuje odpowiednio nalezy ja szanowac. Mimo nieciekawego poczatku bardzo mi sie podobalo zakonczenie za rownofilmu jak i Panstwa konwersacji.Polak potrafi i mimo ze "goraca kref i czuba dymi" gdy dwoch kinomaniakow dyskutuje to mozna dojsc do zgody! Szkoda ze tak rzadko widzi sie konstruktywna wymiane zdan! Pozdrawiam obu Panow. Milego ogladania. A film mi sie podobal.

ocenił(a) film na 10
szyszkojozef

Myślę podobnie do szyszkojozefa i dodam tylko,że Vendetta to drugi film oprócz Edukacji syberyjskiej,który obejrzałem w tym roku od początku do końca.Są mega dobre,zaś u obydwu reżyserów dopatrywałbym się przebłysków geniuszu i mam nadzieję,że nie chwilowych.Wszystkim polecam obejrzeć te dwa filmy i nie tylko,mają podobnie wciągający klimat.Pozdrawiam i życzę pozytywnych wrażeń podczas seansów ;-).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones