PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 124
oceny
8,0 10 1 726124
8,1 43
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Jedno nie daje mi spokoju już od 10 lat. Dlaczego do cholery nie uratowali Gandalfa? Przecież bat Barloga go tylko pociągną na krawędź mostu i zaraz go puścił, więc dlaczego nie mogli go po prostu wciągnąć? Trochę to naciągane :) Coś w stylu Titanica i śmierci Jacka.

ocenił(a) film na 5
duli500

Pewnieb tak było w ksiażce i musieli się tego trzymać.

tarnat

No wow, co ty nie powiesz :) Chodzi mi o to, że mogli to lepiej zaaranżować, by wyglądało to przekonująco .

ocenił(a) film na 10
duli500

Po drugiej stronie mostu roiło się od Goblinów uzbrojonych w łuki, więc gdyby rzucili się ratować Gandalfa niewiele by zostało z drużyny.

Anthrax91

Ech i nie zaryzykowaliby dla Gandalfa ? strasznie to zrobione na siłę, ale musieli się trzymać książki

ocenił(a) film na 10
duli500

Frodo zrobił krok w stronę Gandalfa ale Aragorn go zatrzymał,

osobiście też mnie to dziwi że go nie uratowali ale może Aragorn miał jakieś ustalenia z Gandalfem,
bo przecież drużyna miała być lojalna a nie pozwolenie mu spaść takie nie było

ocenił(a) film na 10
duli500

Jasne,że nie zaryzykowaliby. Gandalf był nie do uratowania. Wystarczyłoby lekko się wychylić,by zostać trafionym. Kolejne straty w drużynie spowodowałyby zmniejszenie jej zdolności bojowej i co za tym idzie-zmniejszyłoby się prawdopodobieństwo wykonania całej operacji. Poza tym ile wisiał tam Gandalf ? Ledwie kilka sekund. Zdążył jedynie powiedzieć "run fools" i spaść. Czyli podsumowując: drużyna miała kilka sekund na pokonanie dystansu miedzy nim a nią,i pod zmasowanym ogniem strzał nieprzyjaciela,wyciągnąć starucha z przepaści i pod tym samym,zmasowanym gradem niezliczonych strzał,powrócić znowu do bezpiecznej strefy. NieeeeeTo wcale nie było naciągane :)

ocenił(a) film na 9
duli500

Ponieważ dzięki śmierci Gandalf zmienił się z Szarego w Białego. Trochę to zawsze pachniało mi Jezusem, bez obrazy.

TangoAndWaltz

Boże, ja założyłam taki wątek ?? :D Wiem, wiem, obcykane mam wszystkie ksiązki Tolkiena, ale w sumie, dalej to nienaturalnie wygląda... A odnośnie "ewolucji" Gandalfa, raczej nie mieli o tym pojęcia :P

ocenił(a) film na 9
duli500

Z punktu widzenia Eru/Tolkiena itp. z tą przemianą oczywiście. Hobbici nie mogli mieć pojęcia.
Ale nie zapominajmy, że literatura staroangielska pełna jest wyroków losu nie do przeskoczenia.

TangoAndWaltz

Słuszna interpretacja.

ocenił(a) film na 9
duli500

Bo spadły mu ajtemy (laska-rozdzka i dobry miecz). Dodatkowo, chciał zmienic sie w białego i ubic bossa.

duli500

Pamiętam też spory czas dręczyło mnie to pytanie.

(wątek widzę odkopany z czeluści filmweba, a ja zadam ci na dodatek pytanie prawie nie na temat)
Dlaczego według ciebie śmierć Jacka w Titanicu była naciągana?

ocenił(a) film na 10
duli500

Dlatego że nie zaznaczylas spoilera

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones