PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 507 009
ocen
8,3 10 1 507009
8,0 33
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Rasizm

ocenił(a) film na 9

Dlaczego w całym śródziemiu w żadnej części nie ma czarnych ???

ocenił(a) film na 10
matonio

To nie jest rasizm. Jeśli nie ma czrnych, to nie ma i rasistów.

ocenił(a) film na 9
mareczekp2

no niby tak

ocenił(a) film na 10
matonio

Już wiem! Nazgule były czarne :)

ocenił(a) film na 9
mareczekp2

hahah dobre xD

ocenił(a) film na 8
mareczekp2

I Uruk-hai. W sumie ich zachowanie też takie bardziej murzyńskie.

ocenił(a) film na 8
mareczekp2

Rasizm jest jak murzyn, nie powinno go być

ocenił(a) film na 10
esswain

Pracować trzeba :)

użytkownik usunięty
matonio

Sa szanowny kolego :) przypatrz sie dobrze to zobaczysz ze kilku Korsarzy z Umbaru oraz wiekszosc Haradrimow jest czarnoskórych :) Nie jestem pewien jak ich opisywal Tolkien ale sadze ze pisal o Haradrimach, ze ich skora jest wlasnie koloru czarnego.

ocenił(a) film na 10

Nie nic takiego nie opisywał.
A wyobrażacie sobie książkę w latach 50 w której np. główny bohater (Frodo) był by czarny?

ocenił(a) film na 9
fanaticadas

tez prawda

ocenił(a) film na 10

Odpowiedź z "lekkim" poślizgiem czasowym, ale co tam. :P
Z tego co pamiętam to Tolkiem opisywał Haradrimów jako śniadych, czyli jak część północnej afryki, półwysep Arabski i południe Europy, choć nie wykluczone, że część z nich czarna była.

użytkownik usunięty
Mixeh

Witam :) o to mi wlasnie slowo chodzilo... "sniade" :) moze nie czarny ale ciemny odcien skory pojawiaja sie zarowno w ksiazce jak i filmie, np w filmie jest to wodz Haradrimow na Mumakilu ktorego "zdejmuje" Eomer wlocznia lub niektorzy koraszrze z Umbaru z ktorymi - w wersji rozszerzonej - rozmawia Aragorn :)

pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
matonio

hmm w sumie to Orki były czarne XD

ocenił(a) film na 9
ChibiGoku

po prostu brudne :)

ocenił(a) film na 10
matonio

ale przecież one tam chodziły po wodzie i dalej tak samo wyglądały :) więc albo są niezmywalnie brudne (czyli czarne) albo do wody wysłali czarne orki by ludzie nie odkryli że tak naprawdę one są innego koloru hmmm
ale Uruk Hai na pewno były czarne :)

ocenił(a) film na 8
matonio

Ludy południa były ciemnoskóre w książce jak i w filmie (korsarze z umbaru i haradrimowie). Po prostu topografia śródziemia jest w sporym stopniu odwzorowana na prawdziwym świecie stąd ludy z południa (u nas afryki) są ciemnoskóre, a mieszkańcy interesującej nas cześci nie.

ocenił(a) film na 10
matonio

Jest taka scena gdy Frodo, Sam i Gollum obserwują bramę Mordoru i wtedy nadchodzi oddział żołnierzy i brama się otwiera. I jeśli dobrze pamiętam to Ci żołnierze nie są o białej skórze.

ocenił(a) film na 10
traszka111

Ci żołnierze to Easterlingowie znad morza Rhun i byli biali.

ocenił(a) film na 10
wojtekm_fw

http://www.youtube.com/watch?v=ax3dqCEJu9Q&feature=fvsr

Na moje oko to skóra śniada, oczy ciemne. Ale biorąc pod uwagę, że większość twarzy mają przesłoniętą to 100% pewności nie ma. Pozdrawiam

traszka111

Jeszcze mieli pomalowane oczy czarną kredką, miało to odbijać światło słoneczne, jak okulary. :)

matonio

No bo nie ma. Przeszkadza ci to? Nie w każdym filmie są czarni i to nie jest rasizm...

ocenił(a) film na 9
Zuzulek

nie o to chodzi ale po prostu sie dziwie

ocenił(a) film na 6
matonio

Och, ta poprawność polityczna. Prawdę mówiąc wpieniali by mnie tam czarnoskórzy ludzie a rasistą nie jestem. Ale murzynka Ginewra("Przygody Merlina") czy "kolorowy" Enjorlas("Nędznicy") to przekłamanie historyczne. Poza tym w Śródziemiu jest tyle "ras" że to byłaby przesada.

ocenił(a) film na 10
matonio

http://1.fwcdn.pl/blog/231334/3433.1.jpg
Pewności nie mam, ale on wydaje się być czarnym.

ocenił(a) film na 10
wojtekm_fw

Mi nie bardzo, a mam przyciemniony monitor.

matonio

Bo nie panuje tam gorący klimat. A w Haradzie jako że panuje to pewnie Haradrimowie mają ciemną skórę.

MarcoK

Super,temat zarzucony tutaj kozacki:)sie uśmiałem:)Sam zacząłem rozkminiać dlaczego nie ma czarnych krasnoludów:)

ocenił(a) film na 9
pawlik89

Bo jak siedzą w kopalniach to się nie mogli opalić, logiczne nie ;)

użytkownik usunięty
matonio

Widocznie kraje Śródziemia wiedziały, że nawpuszczanie w swe granice łasych na socjal imigrantów różnej barwy jest groźniejsze od sił Mordoru.

ocenił(a) film na 9
matonio

Sródziemie to nie Afryka.

użytkownik usunięty
Berith7777

Dobrze powiedziane.

ocenił(a) film na 9

;)

matonio

A gobliny i orkowie to białą skórę mają? :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
RPKPROSTO

Właśnie, uruk-hai byli czarni, nie ma za to tam żółtych mi się zdaje. Czarni więc byli tylko ci źli. Mimo to uważam, że słowo "rasizm" jest tu nadużyciem.

ocenił(a) film na 6
Malarz_Chmur

Saruman Biały był czarnym charakterem. ;)

Bohnart

Wyjątek potwierdza regułę ;) to pewnie taki żart Tolkiena

matonio

Czarni ludzie byli niewolnikami od niepamietnych czasow.

matonio

a orki? A URUKH HAI?

matonio

Entowie byli zieloni, to też się liczy....? :D

matonio

Chyba mi mignał jakiś w Powrocie Króla.

ocenił(a) film na 10
matonio

Nie te warunki klimatyczne by ludzie musieli mieć dużo pigmentu w skórze. Zima= jasna skóra, gorąc 365 dni w roku= czarna skóra must have.
Haradrimowie mieli ciemną karnację, bo byli z południa.

ocenił(a) film na 10
nikia45

Poza tym tyle tam ras że po co by tam komplikować jeszcze ?

ocenił(a) film na 10
matonio

Czarni na pewno byli ludzie z Khandu (kraju na wschód od Mordoru, żołnierze Khandu występują tylko w książce), Haradrimowie byli śniadzi a ludzie z Rhunu biali, poza ty w głębi Haradu byli też ludzie o czarnej karnacji.

ocenił(a) film na 8
Gocol

Ja bym powiedziała, że najbliżej pojęcia czarnoskórych są właśnie plemiona wojowników z południa. No i mumakile/olifanty to przecież swojskie słonie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
I_am_Prowidance

To jest prawdziwy gwałciciel lalek Barbie. Prawdziwy kasanowa. A podoba ci się dymanie takich gumowych pustych lal Barbie?

ocenił(a) film na 8
matonio

Jest stylizowane na sredniowieczu a w sredniowieczu raczej w europie czarnych nie było ;p

użytkownik usunięty
matonio

w Hobbicie masz czarnych :P

ocenił(a) film na 10
matonio

W książce nie było to i w filmie nie ma.