PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 507 242
oceny
8,3 10 1 507242
8,1 35
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

J.w czym się różni.
Z góry dziękuje :)

ocenił(a) film na 10
karcia9722

Pytasz o jakiś konkret? Bo logicznym jest chyba, że ilością scen.

ocenił(a) film na 10
Cleaa

Ogólnie chciałam się dowiedzieć czy wersja rozszerzona a reżyserska to jest to samo...

ocenił(a) film na 10
karcia9722

Ojej... Wybacz, nie przeczytałam dokładnie i myślałam że pytasz o różnice między tą zwykłą a reżyserską. Zatem, z tego co wiem to nie ma żadnej różnicy między tymi dwiema wersjami (jeśli się mylę to proszę o poprawkę).

użytkownik usunięty
Cleaa

Oczywiście że są różnicę w reżyserskiej są dodatkowe sceny , tyle że nie pamiętam jakie

ocenił(a) film na 10

Widziałem wersję rozszerzoną i prawie co chwilę pojawia się scena, której w filmie nie było. Łącznie ok.30 minut. Są sceny z Seanem Beanem (Boromirem), z wierszami Entów, monologiem Gandalfa, ale większość jest przedstawiona humorystycznie, np. z Aragornem, któremu nie smakuje zupa. Jak ktoś uwielbia LoTRa, to powinien obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
Sovren

Wiesz gdzie można to obejrzeć?

ocenił(a) film na 10
Zakochana_w_Legolasie

To na *homik trzeba szukać albo na online z dopiskiem wersja reżyserska/rozszerzona. Tylko tak no i ewentualnie w wypożyczalni dvd :)

ocenił(a) film na 10

Czyli jest wersja podstawowa, rozszerzona zawierające dodatkowe sceny, i reżyserska zawierająca sceny których nie ma w podstawowej i rozszerzonej?
Prawdopodobnie źle mnie zrozumiałeś - pytanie brzmiało, czy jest jakaś różnica między wersją ROZSZERZONĄ a REŻYSERSKĄ. Z tego co wiem, to używa się tych określeń zamiennie. Ale może źle wiem .:)

ocenił(a) film na 10
Cleaa

Rozszerzona i reżyserska to to samo :P Zależy jak kto ją nazywa.

ocenił(a) film na 10
Julia_20

No właśnie. :) Użytkownik powyżej mnie poprawił, nie zorientowawszy się do końca w temacie.

ocenił(a) film na 10
Cleaa

Oglądałam z milion razy razy wersje podstawową a wczoraj w końcu miałam dostęp do wersji reżyserskiej vel rozszerzonej i jestem zachwycona. Sceny z Boromirem i Faramirem, Gandalf, Aragorn z zupą i na samym początku poszukiwania przez brata Eowiny syna Theodena (sorry nie pamiętam imion ;d ). Naprawdę warto uzupełnić znajomość filmu o dodatkowe sceny ;)

ocenił(a) film na 8
aneant89

Tyle tylko że nie ma dwóch wersji , a trzy.
Zwykła 178 min , 208 min (special extended edition) i od jakiegos czasu 228 min (Special Extended Blu-Ray Edition)

ocenił(a) film na 10
returner

we czym te dwie ostatnie się od siebie różnią. . Długością napisów? ;D

ocenił(a) film na 8
aneant89

20 minut więcej, to chyba logiczne że kilka dodatkowych scen :)

ocenił(a) film na 10
returner

NIe jestem pewny ale zdaję mi się że:
1) Podstawowa - lecąca w kinach i telewizji
2) Rozszerzona - rozszeżona o kilka scen w pierwszym wydaniu DVD i teraz Blu Ray, te sceny zwykle są do obejrzenia w menu a nie wplecione w film.
3) Reżyserska - wersja zawierająca wszystkie nakręcone sceny do danego filmu, najdłuższa i w tym przypadku najlepsza ze wszystkich. W tej wersji sceny są wplecione w film. Wydawana jako ostatnia i to dość rzadko.

ocenił(a) film na 9
mareczekp2

Kinowa jest dłuższa niż w telewizji. Jak oglądałem w kinie to było kilka scen, których potem w telewizji nie puszczali. Wersja kinowa jest dłuższa od telewizyjnej i krótsza od reżyserskiej. W kinie było kilka rozszerzonych scen. W wersji reżyserskiej niektóre są zrobione zupełnie inaczej.

ocenił(a) film na 10
returner

To powiedz, jakie to sceny? Ja oglądałam wszystkie części (rozszerzone) na bluray i naprawdę, nie znalazłam ANI JEDNEJ dodatkowej sceny, nawet bardzo krótkiej. Nic, co by się różniło od wersji rozszerzonej na dvd.

ocenił(a) film na 8
Julia_20

Hmm ja póki co oglądałem wersje zwykłe i wersje reżyserskie które wyszły później, a te najdłuższe pojawiły się dopiero całkiem niedawno i mają oznaczenie Special Extended Blu-Ray Edition

ocenił(a) film na 10
returner

Te owe "najdłuższe" wersje nie różnią się od reżyserskich. Nie ma nowych scen. Istnieją tylko 2 wersje filmu, podstawowa (kinowa) i rozszerzona (tudzież reżyserska jak kto woli).

ocenił(a) film na 8
Julia_20

To czemu w przypadku na przykład Drużyny pierścienia jest różnica aż 20minut ?
(208 a 228min )

ocenił(a) film na 10
returner

Na pewno nie przez nowe sceny. Czytałam gdzieś, że filmy na bluray po prostu działają wolniej niż te na dvd. Oczywiście, gdy je oglądasz, to tej różnicy raczej nie zauważasz, ale gdy porównasz np. czas jakichś scen tego samego filmu na bluray i dvd, zauważysz, że czasy się nie zgadzają ze sobą. Wiem bo zrobiłam tak z filmami "Władcy Pierścieni".

ocenił(a) film na 10
Julia_20

Te płyty dvd gdzie sceny są wplecione w film są świetne, dość drogie, ale nie żałowałem kasy:) Polecam każdemu:)

użytkownik usunięty
returner

Filmy na Blu-Ray ogląda się wolniej niż na DVD. Prędkość wyświetlania filmu na niebieskim krążku to 24 klatki na sekundę. Na płycie DVD to 25. Stąd powstają różnice w czasie pomiędzy nośnikami. Tak jak napisała Julia_20 różnice podczas oglądania się nie zauważa ale one poprzez różne prędkości istnieją.

A w telewizji jest jeszcze inaczej. Dla mnie to jest fascynujące, że można zobaczyć ten sam film, nie odczuwając różnicy a trwa kilka minut krócej niż podczas oglądania w "innym miejscu". Pieprzona magia. Jak pierwszy raz o tym usłyszałem, to nie mogłem w to uwierzyć.

ocenił(a) film na 10
aneant89

"poszukiwania przez brata Eowiny syna Theodena (sorry nie pamiętam imion ;d )"

Theodred :)

ocenił(a) film na 10
Dassanar

O właśnie ;) Cały czas oglądam tą trylogię a jak przychodzi do tego by zabłysnąć - klapa ;D

aneant89

W której minucie jest Aragorn z zupą? Nie przypominam sobie tej sceny, a chętnie popatrzę jak stroi fochy. ;D Pamiętam tylko Petera Jacksona (nawet ktoś podpisał w polskim tłumaczeniu). :P

ocenił(a) film na 10
nastka_3

O to chodzi, że Aragorn NIE stroi fochów, mimo że mu nie smakuje. Żeby nie robić przykrości Eowinie. Gdyby każdy facet tak robił, a nie jęczał jak panienka i narzekał. ;-)

milka19

Już pamiętam! Dobra scena. ;D Zastanawiałam się co ona do tej zupy wrzuciła. ;>

ocenił(a) film na 10
nastka_3

Lepiej nie drążmy tej kwestii. ;-)

użytkownik usunięty
karcia9722

Są tylko DWIE wersje filmu.

- kinowa
- rozszerzona z dodatkowymi scenami, niektórzy błędnie nazywają ją reżyserską, a Jackson sam twierdził, że jego wersją reżyserską jest wersja kinowa, a wersja rozszerzona jest zrobiona specjalnie dla fanów.


I nic poza tym.

ocenił(a) film na 9
karcia9722

Oglądam właśnie po raz pierwszy wersję rozszerzona więcej scen i 30 minut dłuższy film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones