PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475937}

W chmurach

Up in the Air
6,9 90 259
ocen
6,9 10 1 90259
7,0 29
ocen krytyków
W chmurach
powrót do forum filmu W chmurach

Nie jest to porywający film, ale z pewnością warty obejrzenia ze względu na bardzo dobre dialogi, aktorstwo i muzykę. Najbardziej frapujące są jednak kontrowersje wokół postaci głównego bohatera. Jest on świetnie zarabiającym specjalistą o nienormowanym czasie pracy, który ciągle podróżuje luksusową klasą, poznając nowe miejsca i ludzi, mieszka w dobrych hotelach, wdaje się w niezobowiązujące związki z atrakcyjnymi kobietami. Profil pracy docyduje o tym, że dysponuje on bardzo dużą wolnością, podlegając bardzo niewielkiej kontroli ze strony przełożonych, a kontakty ze współpracownikami, krewnymi, znajomymi, sąsiadami zawężając do niezobowiązującego minimum. I właśnie nie rozumiem jak można tak żyć, nie pragnąc gorąco zamienić tego wszystkiego na wspaniałe, normalne życie w postaci stałego miejsca zamieszkania z czeredą wrzeszczących, usranych po pachy dzieciaków, żoną dziamolącą co to jej się zapewniło, a czego nie oraz sąsiadami - idiotami wiecznie zainteresowanymi wszystkim oprócz własnych spraw, codziennej tyrki w fabryce lub biurze z ciągłym użeraniem się z przełożonymi - kretynami i współpracownikami, comiesięcznego wypróżniania się z wszelkich środków finansowych na spłatę kredytów za dom, meble, sprzęt i samochód, regularnym uczestnictwem w dennych imprezach rodzinnych na poziomie remiźnianym oraz pakietem marzeń o podróżach, które nigdy się nie spełnią. Przecież ten bohater to jakiś degenerat moralny!!

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Haha :D Popieram. Ale pytanie, czy ktoś w szczęśliwym związku zamieniłby się z nim? Tutaj nie pokazują, że nie lubi swojego życia. Ukazane jest to raczej na zasadzie "wszystko jest niczym, jeśli nie masz z kim tego dzielić". Wygoda i bogactwa są wspaniałe z naszego punktu widzenia, ale kiedy poszwednieją robi się nudno. Nie masz z kim porozmawiać, nie znasz swojej rodziny, a ludzie którzy są dla ciebie mili, robią to, bo to ich praca... Ilu znasz ludzi mających wszystko (w sensie ekonomicznym) i będących szczęśliwym?

ocenił(a) film na 7
lubieczekolade23

*powszednieją

lubieczekolade23

Nie wiem, czy ktoś w szczęśliwym związku zamieniłby się z nim - ja zamieniłbym każdy związek; oczywiście przed jego zawarciem, bo porzucenie kogoś to zupełnie inna sprawa i na to bym nie poszedł; jeśli natomiast miałbym wybór - szczęśliwy związek, albo życie naszego bohatera - nie wahałbym się ani chwili. Nie wiem, czy robi się nudno, gdy wygoda i bogactwo powszednieją, bo nie mam takich doświadczeń i nic nie zapowiada, żebym miał mieć. Obserwując ludzi, żyjących w bogactwie i luksusie, jakoś nie widzę, żeby byli znudzeni, a z racji wykonywanego zawodu spotykam ich całkiem sporo (część z nich pojawia się na liście 100 najbogatszych we Wprost). Nie wyglądają też na nieszczęśliwych, ale tego oczywiście jednoznacznie ocenić nie mogę. Z pewnością jednak nie znam przypadku wyrzeczenia się wygody i bogactwa przez kogokolwiek z powodu znudzenia. Ja na pewno bym się nie znudził, prędzej życia by mi zabrakło na realizację wszystkich projektów. No, ale ja jestem trochę odmiennej konstrukcji od większości - m.in. nie znam uczucia nudy i kompletnie nie rozumiem, jak można coś takiego odczuwać, kiedy można zająć się tyloma ciekawymi rzeczami.. staram się jak najmniej spać, bo mi zwyczajnie szkoda czasu. I baaardzo wątpię, czy dowolnie wysokie zasoby finansowe zdołałyby to zmienić - wręcz przeciwnie, jak wspomniałem. Poza tym w ogóle nie odczuwam potrzeby rozmawiania z kimkolwiek, kontakty z rodziną zawęziłem do absolutnie niezbędnego minimum i jest mi całkowicie obojętne, czy ktoś jest dla mnie miły, czy nie oraz z jakiego to wynika powodu. Dlatego też zapewne mój odbiór filmu nie ma charakteru uniwersalnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones