PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=525620}
7,2 106 605
ocen
7,2 10 1 106605
6,4 23
oceny krytyków
W ciemności
powrót do forum filmu W ciemności

Akcja filmu toczy się w getcie warszawskim i opisuje dojrzewanie żydowskiej społęczności do podjęcia beznadziejnej walki o godną śmierć . Jest to bardzo dobry film i bardzo można byłoby się dziwić dlaczego film ten mimo sukcesów w USA nigdy do tej pory nie był prezentowany w Polsce . Prelekcja przed filmem sporo wyjaśnia ale według mojego przekonania skoro lansuje się w Polsce takie antypolskie gnioty jak "W ciemności " to nie wypada pokazywać filmu gdzie Polacy pokazani są w sposób sympatyczny i rzetelny co nie przystaje do tezy Wielkiego Adama ,że Powstanie Warszawskie wybuchło tylko po to aby rorżnąć niedobitki w powstania w getcie .

popo_fw

gdzie znalazłeś ten film do obejrzenia?

ocenił(a) film na 1
tiikatuka

Niestety , film ten choć został nakręcony w Polsce przez Amerykanów i otrzymał swego czasu bardzo pozytywne przyjęcie, w Polsce wyświetlany był tylko kilka razy jakieś 5 lat temu na specjalnych pokazach.

popo_fw

właśnie wiem, że Amerykanie postanowili nie dystrybuować tego filmu do nas. myślałam, że może masz gdzieś ten film w swojej kolekcji jakimś cudem :)

tiikatuka

Faktycznie, trudno znaleźć nawet jakikolwiek ślad po tym filmie. To jest właśnie współczesna cenzura. Niby nie ma a jednak jest.

ocenił(a) film na 8
popo_fw

Chętnie bym obejrzał
Ale twoja nota jest za niska

ocenił(a) film na 2
popo_fw

Dobrze wiedzieć, że jednak nie tylko Polacy pamiętają o tych wydarzeniach. Chętnie obejrzę, żeby poznać inne spojrzenie na sprawę ("Polskie" spojrzenie już mi się przejadło, niestety). Nie wiesz może, jak brzmi tytuł tego filmu w oryginale?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones