Wczoraj obejżałem amerykański film "Mur" nakręcony w 1980 w Sosnowcu i w katowicach .

ostatnia wypowiedź: siklawa
popo_fw popo_fw
ocena: 1

Akcja filmu toczy się w getcie warszawskim i opisuje dojrzewanie żydowskiej społęczności do podjęcia beznadziejnej walki o godną śmierć . Jest to bardzo dobry film i bardzo można byłoby się dziwić dlaczego film ten mimo sukcesów w USA nigdy do tej pory nie był prezentowany w Polsce . Prelekcja przed filmem sporo wyjaśnia ale według mojego przekonania skoro lansuje się w Polsce takie antypolskie gnioty jak "W ciemności " to nie wypada pokazywać filmu gdzie Polacy pokazani są w sposób sympatyczny i rzetelny co nie przystaje do tezy Wielkiego Adama ,że Powstanie Warszawskie wybuchło tylko po to aby rorżnąć niedobitki w powstania w getcie .

 • tiikatuka tiikatuka

  gdzie znalazłeś ten film do obejrzenia?

  • popo_fw popo_fw
   ocena: 1

   Niestety , film ten choć został nakręcony w Polsce przez Amerykanów i otrzymał swego czasu bardzo pozytywne przyjęcie, w Polsce wyświetlany był tylko kilka razy jakieś 5 lat temu na specjalnych pokazach.

   • tiikatuka tiikatuka

    właśnie wiem, że Amerykanie postanowili nie dystrybuować tego filmu do nas. myślałam, że może masz gdzieś ten film w swojej kolekcji jakimś cudem :)

    • siklawa siklawa

     Faktycznie, trudno znaleźć nawet jakikolwiek ślad po tym filmie. To jest właśnie współczesna cenzura. Niby nie ma a jednak jest.

 • giovanni50 giovanni50
  ocena: 8

  Chętnie bym obejrzał
  Ale twoja nota jest za niska

 • Smimon Smimon
  ocena: 2

  Dobrze wiedzieć, że jednak nie tylko Polacy pamiętają o tych wydarzeniach. Chętnie obejrzę, żeby poznać inne spojrzenie na sprawę ("Polskie" spojrzenie już mi się przejadło, niestety). Nie wiesz może, jak brzmi tytuł tego filmu w oryginale?

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: