PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791127}

W cieniu drzewa

Undir trénu
6,6 6 905
ocen
6,6 10 1 6905
5,9 10
ocen krytyków
W cieniu drzewa
powrót do forum filmu W cieniu drzewa

W cieniu komedii

ocenił(a) film na 8

KOMEDIA?????? Naprawdę????????????
Każdy dramat ma w sobie elementy tragikomiczne, co jest bliskie życiu, ale przypisywanie tego filmu do kategorii komedia jest jakimś kompletnym nieporozumieniem. Pisanie w lekkim tonie o niesnaskach sąsiedzkich jest kompletnym brakiem wrażliwości na znacznie głębsze treści i wprowadzaniem czytających w błąd.
Gorąco polecam ten doskonały DRAMAT!

Lolus_Bombel

...film moze jedynie z elementami czarnego humoru. O czym uparcie przekonuje trailer. Wiec w klasyfikacji gatunkowej wpadl i do komedii. Nie pierwszy i nie ostatni, trzeba brac poprawke (jak to na filmwebie).

ocenił(a) film na 5
TabuOnKissing

Nie można temu filmowi zarzucić, że nie ma śmiesznych momentów (Postać Ingi lub scena na spotkaniu spółdzielni), jednak reklamowanie go od razu jako komedia to na prawdę przesada, komedii tu tyle ile w każdym filmie nie-komediowym.

ocenił(a) film na 9
Lolus_Bombel

Przecież "dramat" też jest w gatunkach. Więc o co właściwie Ci chodzi? Podobnie jak nie widzę pisania o filmie w lekkim tonie.

ocenił(a) film na 8
Lolus_Bombel

Jakby nie patrzeć, zaśmiałam się na tym filmie więcej razy niż na wielu z napisem wyłącznie "komedia"...

ocenił(a) film na 8
galateaa

Naprawdę? Aż tak się uśmiałaś?? Ciekawe na jakich scenach.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

„Zaśmiałam” to nie to samo co „uśmiałam”, nie manipuluj. Poza tym mam głupie poczucie humoru wiec na pewno na takich scenach, na których byś się zbulwersowała.

ocenił(a) film na 1
Lolus_Bombel

W tym filmie jedyna smieszna scena ma miejsce w spoldzielni. A reszta moze byc porowywana poziomem komizmu do "requiem dla snu". Chyba, ze kogos bawią samobojstwa, alkoholizm, problemy z zajsciem w ciaze i zabijanie psów. Chcialam spedzic mily czas z mama zabierajac ja na ten film. Mama przez polowe seansu płakała. Nie polecam.

ocenił(a) film na 9
elowanda

Brawo. Oceniać film na 1, bo się go pomyliło z komediami Sandlera lub Carreya. Brzmi logicznie.

Następnym razem obejrzyj choćby zwiastun, zanim puścisz mamie "Milczenie owiec", myśląc, że to film dokumentalny o zwierzętach.

Marac

W komentarzach wojna jak pomiędzy sąsiadami. Normalnie dramat.

ocenił(a) film na 1
Marac

A czy w opisie "milczenia owiec" jest napisane ze to dokument? i że o zwierzętach? Nie doczytałam.

ocenił(a) film na 9
elowanda

A gdzie w opisie "W cieniu drzewa" jest napisane, że to głupawa komedyjka? Nie doczytałem.

A abstrahując od opisu, ja widzę chociażby gatunki: "Dramat, Komedia" co oznacza, że film jest komediodramatem.

ocenił(a) film na 6
Marac

A jest raczej tragikomedia. Jak na tragikomedię za mało dobrego, czarnego humoru, jak na dramat - za dużo tragedii. No i zakończenie; mógłby być to piękny film o przebaczeniu i pojednaniu, wyszedł - o zapiekłości i ku przestrodze, idąc w stronę krwawej sensacji. Czytając opis tego filmu też dałem się zmylić; na inny film się wybierałem, na inny trafiłem.

A elementów komedii to faktycznie, jak w Pile albo Requiem for a dream.

ocenił(a) film na 9
Sr0ka

No co ja mogę powiedzieć... Niektórzy nawet w "Pulp Fiction" lub filmach braci Coen nie widzą elementów komediowych. Na różnice w poczuciu humoru nic się nie poradzi. Film *jest* komediodramatem (czy jak tam chcesz tragikomedią) o czym świadczą choćby opinie mnóstwa osób, które elementy komediowe znajdują - wystarczy rozejrzeć się po forum.
Dla mnie filmy Carreya czy Sandlera są kompletnie nieśmieszne, ale to nie znaczy przecież, że nie są komediami.

ocenił(a) film na 7
Lolus_Bombel

Niedawno film "Twarz" reklamowano jako zabawny, to juz nic mnie nie zdziwi.

ocenił(a) film na 6
Lolus_Bombel

Komedią nazwałbym idiotyczne zachowania części bohaterów w końcówce filmu. Nie napiszę jakie, żeby nie spoilerować.

ocenił(a) film na 7
Lolus_Bombel

Dramat obyczajowy z niestety słabym zakończeniem. Poza ostatnimi 5 minutami wciągające kino, z pięknymi scenami i bohaterami.
Polecam.

ocenił(a) film na 5
Lolus_Bombel

racja! (film zawierający tylko 2 czy 3 sceny gdzie można się pośmiać, pomijając zwiastun w którym były one wszystkie zawarte) dlatego miałam nadzieje na coś w stylu "stulatka ktory wyskoczył przez okno". trochę się rozczarowałam, bo i film i opis trącą troche "dzikimi historiami" D. Szifróna, więc odniosłam wrażenie, że oglądam marny plagiat .

ocenił(a) film na 8
Lolus_Bombel

To nawet nie komediodramat. To klasyczny dramat. Bardzo ciekawy zresztą. Nie za długi, a treściwy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones