PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431610}

W cieniu

Ve stínu
6,9 3 599
ocen
6,9 10 1 3599
6,2 6
ocen krytyków
W cieniu
powrót do forum filmu W cieniu

doskonałe zdjęcia i scenografia dzięki której naprawdę przenosimy się w lata 50. Zrobić dobry film o czasach sprzed 60 lat z udziałem, bazaru, wielu przechodniów, samochodów, pociągów, tramwajów - to już trzeba się napracować i to trzeba docenić... Tym bardziej jeśli chce się pokazać jeżdżące tramwaje na Vaclavskich Namesti (gdzie torowisko już od dawna jest rozebrane). A widz widzi jadący od Pomnika Vaclava tramwaj conajmniej w trzech scenach... Świetnie wplątany w całą historię wątek z Zenke oraz z wymianą pieniędzy. Poza fajną fabułą ten film ma naprawdę świetny klimat. Polecam szczególnie Czechofilom i tym którzy lubią Pragę - wręcz obowiązkowy do oglądnięcia! Mam też świadomość, że niektóre sceny były kręcone w Łodzi - chyba wszystkie dotyczące tej kamienicy w której mieszkali Haklowie. Warto takie filmy robić, warto takie filmy oglądać! Ktoś zwrócił uwagę na ciekawą muzykę, owszem też mi się podobała, łącznie z tą soulową piosenką na końcu.

ocenił(a) film na 5
Rybnikers

Jest się do czego przyczepić i to nie na siłę. Ondříček jest tu bez formy. Film nudny z wieloma błędami (np. Hakl był SB-iem, a nie policjantem, który w 1953 r. wyżej d... by nie podskoczył). Na ekranie króluje ciemność, ale to nie film noir. Są i zbędne sceny, jest i nieprzystawalna piosneczka. Tak to wygląda z mojej strony, czyli kogoś, kto generalnie lubi czeskie kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones