PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537915}

W grze

Na igre
6,3 2 057
ocen
6,3 10 1 2057
W grze
powrót do forum filmu W grze

Rosyjskie kino

ocenił(a) film na 8

oglądając takie filmy jak "W grze", "Przenicowany świat", "Piąta centuria", "Admirał", "Sługa dwóch panów", "Kod apokalipsy", "Olimpus inferno", "Alosza", "Kniaź Włodzimierz" czy "Jesteśmy z przyszłości" zadaję sobie pytanie - dlaczego Polacy nie potrafią zrobić tak dobrego filmu!? Dlaczego polskie kino po upadku komunizmu zaczęło upadać, a rosyjskie było coraz lepsze? Gdyby zapytać Polaka o najlepsze polskie filmy to wymienił by głównie peerelowskie produkcje. Po 1989r. dobrych filmów było coraz mniej, coraz więcej zaczęło powstawać gównianych komedii romantycznych, filmów robionych pod nagrody czy kopii amerykańskich hitów. W Rosji za to jest inaczej. W ZSRR kręciło się głównie artystyczne, ciężkie metaforyczno-filozoficzne filmy jak "Stalker" czy "Solaris" lub filmy wojenne, również bardzo artystyczne takie jak "Ojciec żołnierza", "Ballada o żołnierzu" czy "Pancernik Potiomkin". Teraz w Rosji kręci się porządne produkcje s-f, historyczne, wojenne, przygodowe, sensacyjne, komedie, horrory, bajki a filmów artystycznych nie jest aż tak dużo. Poza paroma wyjątkami jak np. "1612", "Taras Bulba" czy "Zakazana rzeczywistość" są to naprawdę dobre produkcje, jeśli nie bardzo dobre.

Polscy filmowcy powinni brać przykład z Rosjan podczas kręcenia filmów. Zacznijmy kręcić filmy gdzie polscy nastolatkowie mają niezwykłe moce lub przenoszą się w przyszłość, polscy szpiedzy budzą podziw Amerykanów, polscy astronauci docierają do nieznanych planet i wymiarów, polscy bohaterowie nie są umierającymi za ojczyznę patriotami, lecz walczącymi dla niej z hordami najeźdźców herosami, a w bajkach są wychwalane polska kultura, obyczaje, historia!

doliwaq

Zgadzam się. Brakuje u nas filmów po prostu poprawnych, niekoniecznie silących się na arcydzieła. Takich jak powiedzmy "Jutro idziemy do kina" . Prostych historii przeznaczonych dla widza. Można by filmować wiele książek, np "1939 pl" itd... Niech to nawet będą rzeczy wtórne wobec kina amerykańskiego, to co? Ale będą nasze a sprawnie zrobione zapewnią i satysfakcję widza i sukces finansowy.
A póki co to albo celowanie w Oskara albo poziom bruku.

ocenił(a) film na 7
doliwaq

I doczekaliśmy się takiego filmu. Jest nim Kac Wawa!

doliwaq

Widzę, że masz szeroką wiedzę apropo rosyjskiej kinematografii więc zapytam co na początek, może być s-f byle bym nie czuł że to tandeta, coś z ciekawą fabułą, dobrze oprawione, nie uderzające ruskością nic wojennego czy historycznego? Chętnie zapoznam się z tym kinem lepiej..

ocenił(a) film na 8
park3r

Cóż, ja zwykle oglądam kino historyczne i wojenne :) ale myślę, że właśnie "W grze" mogłoby ci pasować. "Kod apokalipsy" jest co prawda filmem sensacyjnym, ale porządnie zrobionym. "Olimpus Inferno", "Admirał", "Car", "Pop", "Sługa dwóch panów", Jesteśmy z przyszłości" - te filmy cie nie zainteresują. Ewentualnie "Przenicowany świat" jest porządną produkcją s-f lecz jest tam poruszany temat rewolucji. "Najczarniejsza godzina" to w prawdzie koprodukcja amerykańsko-rosyjska, lecz bardzo fajne s-f. Polecił bym też "Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów". Jest to jednak fantastyka, nie s-f. Możesz też spróbować obejrzeć "Zakazaną rzeczywistość", choć mi się ona nie podobała. Może jednak przypadnie ci do gustu?

doliwaq

Zaczne od W grze, do przenicowanego też się zabieram a "Najczarniejsza godzina" jeśli to ta produkcja która zebrała niesamowite cięgi od krytyki z ostatnich lat to bardzo mi się podobała byłem zdziwiony niskimi notami.. dzięki za odpowiedź :)

ocenił(a) film na 5
park3r

http://www.filmweb.pl/Straz.Nocna http://www.filmweb.pl/Dzienna.Straz

ocenił(a) film na 8
doliwaq

1612 mi się podobał
Polowanie na piranie,Kandahar, 9 kompania Dzień D- Rosyjskie kino wymiata

doliwaq

damm it totalnie masz racje ja chyba wydziałem jeden sf dobry polski film o ilocie prixie, a po tym? 100 lat za murzynami chce mi się płakać i tak na każdym kroku. tam gdzie inni robią fimly samochody ksiażki, telewizje my? jesteśmy tylko konsumentami, zachodni rynek.

ocenił(a) film na 7
doliwaq

Ja jeszcze dodam od siebie miniserial wojenny "Burzowe wrota"

ocenił(a) film na 4
doliwaq

Film "W grze" średnio mi przypadł do gustu, ale za to podoba mi się wymienienie wielu rosyjskich filmów - myślę że sobie coś z tego wybiorę. I do wyliczanki dorzucę dwa klasyki, z tym że akcja - "Beema" i "Brat" (ale tylko jedynka, dwójka to podobny spadek jakości jak "Psy 2" wobec "Psów"), może ktoś jakoś się jeszcze na nie natknął.

ocenił(a) film na 8
kawakao6

Ja ostatnio widziałem dobry ruski film o kibicach piłkarskich moskiewskich klubów "Okolofudbola". Jak ktoś lubi ten klimat filmów to jak rosyjska wersja "foodball factory" czy " Green Street Hooligans" tylko bardziej na ostro,to polecam :D

doliwaq

Sa Rosjanie ktorzy zachwycaja sie Wiedzminem i sa tez Japonscy fani filmu Avalon

ocenił(a) film na 3
doliwaq

wpisz to pod innym filmem, kilka filmów mają dobrych...
ten film to zwyczajny chłam
film o niczym, pustak, gniot pod przykrywką SF
rosyjskie Doom? Avengers?, heh - boki zrywać
:]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones