PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=591553}
6,1 4 884
oceny
6,1 10 1 4884
4,5 4
oceny krytyków
W imieniu diabła
powrót do forum filmu W imieniu diabła

złożony problem

ocenił(a) film na 5

Film oceniłem na 5 ale tematykę oceniam na 11/10. Film na wydarzeniach prawdziwych, pokazuje jak jednostki w kościele manipulują słabymi jednostkami. Sam kościół robi to samo tyle że na większą skalę i bardziej praktycznie. Bóg i kościół nie maja wiele wspólnego. Dziś kościół przestrzega przed sektami a czym jest sam??. Zwykła sektą która przez 2000 lat nabrała wprawy w działaniu. W swojej historii wszystkich którzy nie podzielali jego zdania zwyczajnie mordował czy to na krucjatach czy to za pomocą sw. inkwizycji. Dziś tego nie może robić wiec właśnie dokonuje takich dramatów jak pokazane są w filmie. Jest to sekta którą interesują wyłącznie wpływy oraz kasa. Sam jako osoba niepełnosprawna doświadczyłem nietolerancji ze strony kościoła ale to nie jest powód dla którego czuje obrzydzenie do tej instytucji. Myślę że osoby myślące podzielają mój pogląd.

ocenił(a) film na 5
magik30

I tak, i nie. Jednostki silne manipulują słabszymi wszędzie i zawsze, nie jest to specjalność Kościoła. Kościół ma wiele grzechów - głównie z winy swoich purpuratów, ale i zwykłych księży - na swoim koncie, nie zawsze stał po dobrej stronie... Ale jest ostoją tradycji (niektórzy mówią - obskurantyzmu, ale to lewacy). Uwierz mi, nie jestem człowiekiem Kościoła, ba - raczej mi z wieloma naukami jego nie po drodze, widzę jednak jego siłę w tworzeniu tkanki narodowej, w zapewnianiu ludziom elementarnych potrzeb duchowych. To nie jest byle co. Zobacz, co dzieje się w takich bogatych krajach, jak Niemcy czy Francja - kościoły puste, zapełniają się meczety. Życie nie znosi pustki. O złu należy mówić, piętnować tych, co popełniają przestępstwa, ale - na Boga - nie uogólniać. Każde uogólnienie jest nieprawdziwe.

Krzypur

Bardzo madre słowa. :) Koscioł zapewnia rownowage. Jesli o mnie chodzi to nie znosze tej instytucji bo jest mocno zwyrodniala (i generalnie mysle podobnie jak Ty), ale niedoceniane pozytywnej roli Koscioła to duzy błąd.

magik30

Myślę że jak poumiera większość moherow przez covid 19 to w koncu zamkna wszystkiekoscioly i przynajmniej nikt nie bedzie musial sluchac durnych kazan pedofilowktorzy sami grzesza na boku a nam kaza dawac na tace i byc swietymi tak jak teraz ludzie umieraja a ksieza sie buntuja ze zakazuja koledowania bo przeciez ile kasy straca w tym roku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones