PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3607}

W księżycową jasną noc

A Midnight Clear
7,6 6 045
ocen
7,6 10 1 6045
6,3 3
oceny krytyków
W księżycową jasną noc
powrót do forum filmu W księżycową jasną noc

Niesamowite, że obszar wojenny zarezerwowany przez los dla ludzi prostych, doczekał się widoku z perspektywy inteligentów. I nie mówcie tylko, że tak musi być, ponieważ film jest z gatunku antywojennych - widziałem już ich wiele, ale wydaję mi się, że nigdy z takimi bohaterami. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawa opcja, posłuchajcie tylko ich rozmów - grzeczne chłopaczki zagubieni jeszcze bardziej w chaosie wojny, mogą jednak przetrwać dzięki sprytowi. Wielbiciele książki natomiast narzekają, że za mało jest tu rozmyślań nad sensem ludzkiego życia a postacie są mało frapujące. Ja bym nie chciał aby ten film stał się drugą "Cienką czerwoną linią" (tam macie odwrotną sytuację bo książka nie była tak egzystencjonalna) bo przecież potrafimy dopowiedzieć sobie więcej. Postacie w filmie są na tyle dobrze skonstruowane, że nie muszą wybebeszać wszystkich swoich myśli - pozwalają nam pomyśleć za nich. Tak że nie ma się czym martwić. Bardzo intrygujący klimat, humanistyczna fabuła, zwróciłem uwagę na muzykę jakby nie pasującą co jest wielce na plus, więc przypadł mi do gustu mimo dziwnego uczucia, że zaraz któryś z żołnierzy pocałuję drugiego i wyzna mu miłość :] Aha film oglądałem pt. "Nocny rozejm" co było dosyć trafniejszym tłumaczeniem. Noce w filmie są strasznie ciemne, pewnie dlatego, że księżyca nie widzać ;)

ocenił(a) film na 5
Picu

Rzeczywiście ten film świetnie oddaje stan umysłu i obyczaje gówniarzerii z przedmieść USA: wszystko załatwiali im rodzice, chodzili do dobrej szkoły, mieli dobre wyniki na testach "multiple choice", itd. Pewnie dlatego ciągle się podoba młodzieży licealnej, nie tylko w USA.

Jako film wojenny to raczej słaby, ale jako obyczajówka rewelacyjny. Mnie zwłaszcza podobała się scena na początku gdzie odruchowo próbują poddać się Niemcom przy pierwszym kontakcie i zaczynają nawzajem na siebie krzyczeć. Piękna kwintesencja takiego środowiska.

ocenił(a) film na 6
Picu

Ja w tym filmie nie widziałem żadnych przejawów inteligencji bohaterów poza stwierdzeniem wprost że podobno są inteligentni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones