PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3607}

W księżycową jasną noc

A Midnight Clear
7,6 6 045
ocen
7,6 10 1 6045
6,3 3
oceny krytyków
W księżycową jasną noc
powrót do forum filmu W księżycową jasną noc

Bardzo podobny film

użytkownik usunięty

Szukam bardzo podobnego filmu do tego. Po paru minutach byłem wręcz przekonany, że to ten film, ale nie widziałem tutaj jednego ujęcia, które wbiło mi się w pamięć. W tamtym filmie też była zima, amerykanie na jeepach, również taka szopa jak mieli ci Niemcy, ale pamiętam, że przed tą szopą był wbity karabin, a na nim wisiał hełm. Raczej takie ujęcie się tutaj nie pojawiło, chyba że nie oglądałem jakiejś wersji reżyserskiej. A tak reszta się w w tym filmie zgadza. Czy to ten film, czy może jest jeszcze jakiś inny?

może Wielka czerwona jedynka??

ocenił(a) film na 7

w tym niestety Ci nie pomogę, ale chciałabym się dołączyć ze swoim pytaniem: oczywiście film podobny.
Prawdę mówiąc "W księżycową..." jeszcze nie oglądałam, ale czytałam książkę, więc fabułę znam.

Kiedyś w wigilię na TVP leciał film o podobnej tematyce. Z tym, że akcja działa się w jakimś domu, w którym skryła się matka z dzieckiem jakiegoś żołnierza (zapewne amerykańca). po jakimś czasie nalot na chatkę zrobili żołnierze z wrogich sobie obozów (nie pamiętam dokładnie jak to było, ale na pewno albo USA, Rosja, Niemcy).

użytkownik usunięty
ilayla

Cicha noc - nazwa filmu o którym piszesz.

ocenił(a) film na 7

jesteś moim Bogiem, wyjdź za mnie.

użytkownik usunięty
ilayla

Nie rozumiem tej słabej ironii - nie podałaś tytułu, myślałam, że chciałabyś się dowiedzieć. A co do twojego komentarza, taktownie go przemilczę.

ocenił(a) film na 7

Dlaczego wszędzie dopatrujesz się ironii? Jestem Ci bardzo wdzięczna, nie widzę powodu, by "taktownie to przemilczać", pisząc, że się to przemilcza ;) Serio - dziękuję.

użytkownik usunięty
ilayla

Jakoś nietypowe te podziękowania, ja jeśli komuś jestem wdzięczna, mówię "dziękuję", a nie składam mu propozycje. Chyba że to jakaś nowa moda ;-)
Proszę bardzo.

ocenił(a) film na 10

może chodzi Ci o Na tyłach wroga?

użytkownik usunięty

był też podobny film o I wojnie gdzie niemcy i alianci na święta Bożego Narodzenia wychodzą z okopów i zaprzestają walk

pewnie chodzi o Joyeux Noël

użytkownik usunięty
Lenivy_trpaslik

Dzięki to ten

W podobnym klimacie są też Kukułka (2002) i Ziemia niczyja (2001).

http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Aniegi+wojny-2012-624773

ocenił(a) film na 9

http://www.filmweb.pl/film/Bo%C5%BCe+Narodzenie-2005-204199

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones