PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539094}
7,5 15 265
ocen
7,5 10 1 15265
8,0 3
oceny krytyków
W lepszym świecie
powrót do forum filmu W lepszym świecie

Przenikliwa analiza różnych typów osobowościowych, postaw wobec życia w konfrontacji z
sytuacją próby. Film potrafił powiedzieć więcej o nas- facetach- niż my sami o sobie wiemy.
Niezwykłe z uwagi na to, że nakręciła go kobieta. Więc to prawda, że najlepsze filmy o kobietach
tworzą mężczyźni, a o nas kobiety? Może to jednak wyjątek. Ale za to jaki !!!! Znakomity
scenariusz, świetne aktorstwo, rewelacyjne zdjęcia, perfekcyjna reżyseria.

ocenił(a) film na 9
Voytentroth

Popieram w stu procentach. Rzadko zgadzam się z gustem Akademii, ale tym razem chylę czoła: Oscar w pełni zasłużony. Rewelacyjny film.

ocenił(a) film na 8
Voytentroth

Nie pomyślałam tak. Że to film o mężczyznach zrobiony przez kobietę. Pomyślałam, że to film o sile. O tym czy siła człowieka tkwi w jego sile fizycznej czy psychicznej. Genialna, nie do zapomnienia scena w warsztacie samochodowym. Kto wyszedł zwycięsko? Ten, kto był małym biednym, słabym człowiekiem i uderzył (bo innych argumentów brak), czy ten, który wyszedł mówiąc "nic się nie stało". Nie pamiętałam w czasie oglądania, że to film Oscarowy. Ale Oscar w pełni zasłużony.

Voytentroth

"Potrafił powiedzieć o nas facetach więcej niż sami wiemy o sobie"? Co to za seksistowska teza

ocenił(a) film na 9
BohseOnkelz

Nie ma co sie obrazach to :) Film pokazuje sile i slabosci cech typowo meskich. Co nie oznacza ze kobiety nie moga miec tych cech, ale raczej o wiele rzadziej beda je eksponować.

Voytentroth

Zgadzam się. Szukałem dawno wpisu tego użytkownik odbierze film tak jak ja. Film widziałem wiele tak temu i do dziś uważam że jest to bardzo dobry przykład ukazujący mężczyzn jako ludzi mających swoje słabości i problemy co nie ujmuje im męskości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones