PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743356}

W objęciach węża

El abrazo de la serpiente
7,6 6 984
oceny
7,6 10 1 6984
7,7 15
ocen krytyków
W objęciach węża
powrót do forum filmu W objęciach węża

Jądro ciemności

ocenił(a) film na 7

"Yakruna" ma w sobie coś z "Aguirre" Herzoga. Wyprawa w głąb przyrody tutaj równie intensywnie oddziałuje na bohaterów. Jednak gdy w wspomnianym obrazie bohater grany przez Kinskiego zagłębia się w dżunglę, zyskuje coraz większą pewność o swej potędze. Tymczasem postaci podążające "drogą węża" w tym filmie wręcz przeciwnie: zdają się kruchymi istotami na tle mocy ukrytej w ziemi.

Mamy do czynienia z bardzo ciekawą mieszanką kina artystycznego oraz przygodowego. To dzieło nie zwalniające nas z myślenia, ale wysuwające na pierwszy plan motyw podróży pełnej niebezpieczeństw. Właściwie wędrówka zostaje rozłożona na dwa plany czasowe, więc miejsc jakie odwiedzi widz razem z naukowcami spoza dzikiego świata jest mnóstwo. Niektóre przyprawią o dreszcze (miejsca gdzie próba adaptacji wiary chrześcijańskiej zaowocowała powstaniem prawdziwego piekła), inne zachwycą pięknem (zwłaszcza miejsca u kresu wyprawy). Nawet jeśli przesłanie wyda się nam już na początku oczywiste, warto odbyć tą odyseję szlakiem dawnych ludów. Jest ona fascynującym przeżyciem.

Lucky_luke

Gdzie oglądałeś?

ocenił(a) film na 7
balech

Na Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.

ocenił(a) film na 9
balech

Dziś jest projekcja na festiwalu Regiofun w Katowicach:


http://regiofun.pl/wydarzenia

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Co za "Yakruna"?

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Pod takim tytułem film był wyświetlany na festiwalu.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Yakruna to inna nazwa Chacruny, składnika Ayahuasca.

ocenił(a) film na 9
Frasobliwy

Que? A co za "Ayahuasca"? :/

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

nie łatwie jest sie dowiedzieć samemu aniżeli czekać na odpowiedź? google pomaga każdemu kto pyta nie błądzi

ocenił(a) film na 9
Qinch

Masz mnie :/ Chyba nietrzeźwy byłem skoro o tym wtedy nie pomyślałem... Patrząc na datę całkiem możliwe, bo kumpel urodziny wyprawiał :)

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

;) no to miłej eksploracji bo temat jest przeeedziwny ;)

ocenił(a) film na 7
Frasobliwy

Nie. Pod tą nazwą (która być może i jest identyczna z tą przez ciebie podawaną) była w filmie ukazana zupełnie inna roślina (inne kwiaty - wargowe, duże okazałe, podobne do storczyków).

Film dotyczył nie jakiejś rzeczywistej rośliny - a potencjalnej, nie koniecznie istniejącej obecnie... bo przecież szaman miał przez swoje życie przemierzać dżunglę i niszczyć wszystkie z wyjątkiem jednej na szczycie wzgórza).

ocenił(a) film na 9
crocidura

Nie odnosiłem się do treści filmu, a do treści pojęcia. Czytaj uważnie. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Frasobliwy

Kiedy właśnie pojęcie filmowe odbiega od pojęcia rzeczywistego - oni nie poszukiwali rośliny znanej nam jako Yakruna.

ocenił(a) film na 7
Frasobliwy

Omawiane przez Ciebie pojęcie mogłoby być homofonem znanego nam pojęcia... (czytam uważnie, ty za to postaraj się czytać ze zrozumieniem).

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Innym tropem jest gramofon z "Fitzcarraldo", też z Kinskim.

duraq

To chyba bardziej jedność czasu (opowieści rozgrywają się w tej samej epoce). Choć "Fitzcarraldo" to też Herzog (zgodność narracyjna) ;), ale poszedłbym dalej w stronę Kubricka - "2001" i Russella - "Odmienne stany..."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones