PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6419}

W paszczy szaleństwa

In the Mouth of Madness
7,0 17 170
ocen
7,0 10 1 17170
8,0 13
ocen krytyków
W paszczy szaleństwa
powrót do forum filmu W paszczy szaleństwa

Istne szaleństwo

ocenił(a) film na 4

Carpenter wrzucił do jednego filmu wszystko,co przyszło mu do głowy. Od fałszywej Biblii i zapowiedź końca świata, przez szaleństwo i paranoję, aż po groteskowe, ohydne stwory w duchu Cronenberga i Lovecrafta. Zabrakło tu jednak stopniowania tego wszystkiego, on po prostu rzuca widza w paszczę szaleństwa, nagłych cięć, scen, które przelatują przed oczami z prędkością serii z karabinu i totalnego chaosu twórczego.
Nie przypadł mi do gustu ten miks, który był tak bardzo rozczłonkowany, że każdy jego poszczególny element nie miał swojej naturalnej siły.
Wyglądało to mniej więcej tak: bohater ścigany przez potwora składającego się z macek ucieka w stronę samochodu. Dotyka klamki,a ta zmienia się w węża. Po zabiciu węża wsiada do samochodu, wtedy nagle ktoś zaczyna go dusić z tylnego siedzenia. Gdy uwalnia się i wybiega z samochodu spada w przepaść, wprost do wielkiej maszyny do zgniatania mięsa.
Widz zostaje przyzwyczajony do tych okropieństw już na samym początku filmu, tym samym Carpenter wyrzuca wszystkie asy z rękawa i zostaje pod koniec filmu z niczym.
Zapewne tak miał ten wyglądać film i nie ma mowy o błędach czy przeroście formy nad treścią. Po prostu, ja tego nie kupiłem i niestety się wynudziłem.

katedra

"on po prostu rzuca widza w paszczę szaleństwa"- właśnie geniuszu, taki był cel i został osiągnięty. Wynudzić się na tym filmie hm to nie wiem, jesteś jakiś półinteligentny w takim razie.

ocenił(a) film na 4
Poziomka_

no niestety

katedra

no już nie bądź dla siebie taki okrutny heheh

ocenił(a) film na 4
Poziomka_

co zrobisz, nic nie zrobisz

katedra

o kurczę, teraz czuję się winna

Poziomka_

polecam terapię, najlepiej wtrząsową

użytkownik usunięty
Cirmius

Jedna z moich życiowych zasad głosi, że nie należy atakować w Internecie ludzi broniących Mistrza Carpentera. Nieważne jak głupio by się przy tym nie zachowywali.

Przepraszam Katze, jestem tylko głupim pier*olcem. Masz rację.

użytkownik usunięty
Cirmius

Ale mógłbyś mnie też dodatkowo nie pogrążać tym wyśmiewaniem? :(

Ludzie! Żeby było jasne. Ten Shrodinger to nie tylko kot, ale też mój człowiek.

ocenił(a) film na 5
katedra

Nie mam nic przeciwko horrorom, ale ten niezbyt mi się podobał i zgadzam się z większością twojej wypowiedzi ...

ocenił(a) film na 2
katedra

Zgadzam się, istne szaleństwo. Ja tez nie kupiłem tego filmu.

ocenił(a) film na 3
katedra

No niestety - bardzo się zawiodłem, bo zaczynało się świetnie, a potem było tylko gorzej i gorzej. Carpenter to dla mnie reżyser na huśtawce - od 1 do 10 i z powrotem - co film, to fascynacja albo ból wątroby. Ta produkcja to zdecydowanie ten drugi biegun.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones