Save the Last Dance

Marząca o karierze baletowej dziewczyna, traci matkę i musi zamieszkać z ojcem. Po przeprowadzce trafia do szkoły zdominowanej przez czarnoskórych uczniów, których światem rządzi taniec w rytmie hip-hopu. 

Dirty Dancing dla nastolatków

autor: Marcin Kamiński

Całkiem niedawno miałem okazję obejrzeć sobie przeznaczony dla nastoletnich widzów film "W rytmie Hip-Hopu" i muszę przyznać, iż ku mojemu zaskoczeniu, obraz okazał się przyzwoicie zrealizowaną produkcją, którą delikatnie psuło jedynie nadmierne ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 70%

obsada

(103)
pokaż:
 
Julia Stiles Julia Stilesjako:Sara
Julia Stiles jako Sara
Sean Patrick Thomas Sean Patrick Thomasjako:Derek
Kerry Washington Kerry Washingtonjako:Chenille
Fredro Starr Fredro Starrjako:Malakai
Terry Kinney Terry Kinneyjako:Roy
Bianca Lawson Bianca Lawsonjako:Nikki
$related.related Vince Greenjako:Snookie
Garland Whitt Garland Whittjako:Kenny
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Kerry Washington
rola: Chenille
7,8 24 głosy
7,3 46 głosów
Julia Stiles jako Sara
Julia Stiles jako Sara
6,9 80 głosów

Siedemnastoletnia Sara (Julia Stiles), po śmierci matki, przeprowadza się ze spokojnego miasta w Illinois na przedmieścia Chicago do swojego ojca (Terry Kinney), z którym nie miała najlepszego kontaktu. W nowej szkole zdecydowana większość uczniów to Afroamerykanie. Pierwszą osobą, z którą udaje się jej nawiązać kontakt, jest Chenille (Kerry Washington). Wprowadza ją ona w tutejszy świat imprez hip-hopowych. Pomiędzy Sarą a Derekiem (Sean Patrick Thomas) - bratem Chenille - nawiązuje się uczucie. Dziewczyna uczy się od niego tańczyć hip-hop i stopniowo stają się sobie coraz bliżsi. Jednak ich związek napotyka na przeszkody. Biała dziewczyna i czarny chłopak, jako para nie są akceptowani przez otoczenie. Ponadto Derek będzie musiał wybrać pomiędzy miłością do Sary, a lojalnością wobec kumpla z przeszłością kryminalną (Fredro Starr).

  • Trzeba przyznać, że tylko przez przypadek mogłem obejrzeć ten film, po którym byłem długo w szoku - niezłe kino! Wszystko za sprawą ciotki, którą poprosiłem, by mi go nagrała, gdyż chciałem zobaczyć kolejne wcielenie ostatnio lubianej przez mnie ... czytaj dalej

    zdaniem społeczności pomocna w: 80%

pozostałe informacje

muzyka:
(więcej...)
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
boxoffice:
  • $91 057 006 w USA
  • $40 649 803 poza USA
budżet:
$13 000 000
dystrybucja:
United International Pictures Sp z o.o.
studio:
  • Cort/Madden Productions
  • MTV Films
inne tytuły:
(więcej...)
  • Reżyser Thomas Carter wybrał Julię Stiles do roli Sary, po tym jak zobaczył jej taniec na stole w filmie "Zakochana złośnica".
  • Kiedy przyjaciółki po raz pierwszy idą do klubu jedna z nich stwierdza, że musi się przebrać. Bierze od koleżanki kluczyki i idzie do samochodu. Po co jej kluczyki, jak i tak wchodząc do auta ich nie używa.
  • Wysiadając z pociągu, Sarah mówi, że ma 2 małe walizki i 1 dużą. Później kiedy już są w mieszkaniu widać 2 większe a 1 małą.

forum (245)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o