PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744484}

W starym, dobrym stylu

Going in Style
7,0 97 176
ocen
7,0 10 1 97176
5,7 11
ocen krytyków
W starym, dobrym stylu
powrót do forum filmu W starym, dobrym stylu

czyli w starym dobrym stylu - tylko tu, akurat nie wyszło: "w dobrym". Wszystko co pokazali już było: taka sama ścieżka dźwiękowa ( kopia kopii - jakbym oglądał kino końcówki lat 90tych - muzyka w tle ), te same pomysły fabularne, te same rozwiązania wątków, identyczne, jak w setce innych podobnych filmów - pseudo-inteligentne rozważania o starości ( np: seks staruszków ). Do bólu przewidywalne nawet nie tyle - kolejne sceny, ile nawet pojedyncze kwestie bohaterów. Wszystko już było - zebrali przeszłość do kupy, połączyli wcale nie nowatorsko i sprzedali jako "nowy" produkt. Obiecują zabawną komedię - oglądasz nudne powielone kino.

użytkownik usunięty
Malak_Al_Rahim

To nawet nie powielone kino tylko produkt filmopodobny z biedronki bo jakby powielali to by sobie splagiatowali jeden z wielu rozmaitych pomysłów/planów skoku na bank w historii kina, a tu nawet tego im się nie chciało zrobić.
Co ciekawe bohaterowie oglądają w pewnym momencie "Pieskie popołudnie" Lumeta - autorzy produktu filmopodobnego pewnie chcieli się jakoś porównać (mimo że to miała byc ponoć komedia) to tego kanonicznego już dzieła i niestety świadczy to tylko o ich zupełnej bezkrytyczności względem siebie. Szkoda czasu i atłasu lepiej iść na spacer.

Przecież ten film, to remake. Trudno, żeby nie powielał schematów pierwowzoru. Poza tym ciężko zrobić film o skoku na bank nie kopiując pewnych pomysłów wykorzystanych w innych tego typu filmach. Wolę sprawdzone motywy, niż latające karty w "Iluzji II".

ocenił(a) film na 10

Jak Ci się nie podobał pomysł to po co wgl to obejrzałeś Kręcą tyle filmów, że możesz obejrzeć coś bez narzekania(chociaż w Twoim przypadku może być ciężko).

użytkownik usunięty
dawidpakmur1111

Przepraszam ale nie bardzo rozumiem - obejrzałem i oceniłem - to chyba dobra kolejność ;-) co nie.

ocenił(a) film na 10

No tak ale narzekasz że to z biedry i wgl

użytkownik usunięty
dawidpakmur1111

No tak to niestety oceniam. Ale byłem na Dunkierce wczoraj i dałem 9 więc może jestem upierdliwy ale z przerwami na reklamę. Może po prostu talent to rzecz niezwykle rzadka, a każdy chce coś sobie podłubać.

ocenił(a) film na 7
Malak_Al_Rahim

Hmm to chyba musi być troll, bo inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć. Przecież dokładnie o to w tej produkcji chodziło. Zgodnie z tytułem "W starym, dobrym stylu" chodzi zarówno o dziadeczków, co również o dobre, stare, sprawdzone kino i słychać to już na samym początku we wszystkim znanej ścieżce dźwiękowej. Absolutnie tutaj sękiem nie było stworzenie czegoś nowego, oryginalnego. Z góry miały być to sprawdzone schematy.
Jak można tego nie rozumieć? :)

ocenił(a) film na 8
Malak_Al_Rahim

Film oddaje świetnie sam jego tytuł, "starym". Czego oczekiwałeś po takim filmie. Może staruszków słuchających Martina Garrixa? Postacie jak i dialogi przezabawne, a dialog -Jesteś z 5-O? -Raczej 8,O, komiczny

ocenił(a) film na 7
Malak_Al_Rahim

Myślę subiektywnie że ocena 3 to lekka przesada.
Muszę jednak zgodzić się prawie ze wszystkim co napisałeś , to jest odgrzewany kotlet ale w śród
odgrzewanych kotletów zasługuje na co najmniej 7 lub 6. W tym roku widziałem już dużo gorsze pseudo komedie ala
USA które zasłużyły na oceny poniżej 5 i 4 .

użytkownik usunięty
ador2

No daj spokój "Wśród odgrzewanych kotletów..."?! Przecież to jak jesiotr drugiej świeżości.
Przesada piszesz - no to porównaj sobie do Żądła sprzed 44 lat - mi tu nadal wychodzi 2-3 gwiazdki.
Ale rozumiem zachwyty - to dziełko jest po prostu esencją kiczu - wg Kunedry kicz m.in. eliminuje ze
swego pola widzenia wszystko, co w ludzkiej egzystencji jest z zasady nie do przyjęcia. Jakby się głębiej zastanowić to w tym filmidle o starszakach, wyeliminowana jest właśnie starość - dużo tu mówi twarz pani kasjerki sklepowej po kilkunastu operacjach plastycznych.

ocenił(a) film na 7

Jestem bardzo daleki od zachwytów na temat tego ,, dziełka'' , porównanie do jesiotra - genialne ale nadal myślę 3 to przesada. Każdy jednak może przecież mieć swoje subiektywne zdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones