PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108150}

W stronę morza

Mar adentro
7,7 24 007
ocen
7,7 10 1 24007
7,8 12
ocen krytyków
W stronę morza
powrót do forum filmu W stronę morza

Ręce opadają

ocenił(a) film na 8

Ten film podzielił widzów na zwolenników i przeciwników eutanazji i prześcigacie się w
przytaczaniu argumentów na ten temat. Tymczasem zastanawiam się, czy oglądaliście ten
sam film. Pamiętacie wypowiedź głównego bohatera w wywiadzie z dziennikarką, kiedy ona
mówi mu o innych nieuleczalnie chorych, którzy odnaleźli w życiu szczęście? On stwierdził po
prostu, że nie mówi o innych niepełnosprawnych, że mówi tylko o sobie i swojej sytuacji. On
stracił chęć do życia i nie ma ochoty spędzić reszty życia przykuty do łóżka, bez poczucia
wolności, którą stracił wraz z wypadkiem. To on, jego tragedia i jego wybór. W żaden sposób
nie wypowiadał się na temat innych, co oni powinni w takiej sytuacji zrobić. Zresztą tak
naprawdę możemy to zrozumieć, będąc w takiej sytuacji. Jeden będzie chciał żyć, a drugi
będzie wolał odejść niż mieć codziennie zmieniane pieluchy. Osobiście jestem za eutanazją
na życzenie, a tym bardziej jestem przeciwny sztucznemu podtrzymywaniu przy życiu kogoś, kto
już nigdy nie będzie sprawny umysłowo. Jednak jestem przeciwny eutanazji w Polsce. W tak
skorumpowanej Służbie Zdrowia wprowadzenie możliwości uśmiercania pacjenta to zbyt
wielkie ryzyko. Parę lat już minęło od słynnej afery w Łodzi, ale jednak uważam, że byłoby zbyt
duże pole do nadużyć. Poza tym zwolennicy ratowania życia za wszelką cenę mogą stać się
ofiarami własnego wyboru. Bo dobrze się dyskutuje o czymś, co nas bezpośrednio nie dotyczy,
ale jak taka sytuacja przytrafi się nam albo komuś bliskiemu i będziemy chcieli to zakończyć, a
nie będziemy mogli przez wcześniejsze wyrażenie sprzeciwu wobec eutanazji, np. w
ogólnopolskim referendum na ten temat? Jeszcze raz podkreślam. Jestem zwolennikiem do
pozostawienia ludziom prawa wyboru. Czy oni mają cierpieć w imię własnych przekonać, czy
cudzych? Ale jestem przeciwnikiem eutanazji w Polsce. Najpierw trzeba naprawić ten system.

ocenił(a) film na 3
kinomanpl

Głównym problemem jest, ze film wybil sie jak dzisiejsze popgwiazdki, to jest pokazal cycki. W tym przypadku cyckami jest kontrowersyjny, nosny temat. Film jest egzaltowany, kiczowaty, oblepiony patosem.

ocenił(a) film na 7
kinomanpl

Nie rozumiem. Piszesz, że ręce Ci opadają bo film podzielił zwolenników i przeciwników prawa do decydowania o własnym życiu na dwa obozy a sam poruszasz i poszerzasz własnie ten wątek. Sądzę, że rozpatrywanie filmu w innych kategoriach: gry aktorskiej, muzyki - no nie ma tu decydującego znaczenia, natomiast te elementy są zachowane na właściwym poziomie, odwzorowując ocenę na filmwebie. Też się zastanawiałam jak mój przedmówca czy nie za dużo patosu jest w tym obrazie, ale jednak wolę wytłumaczyć to sobie konsekwencją w postawie głównego bohatera niż sztampowością. Wartośc filmu wzbogaca także zrobienie go w oparciu o autentyczną historię. Fajny film, pozdrawiam z Łodzi;).

kinomanpl

każdy powinien mieć prawo do legalnej autanazji gdy musi być zależny od pomocy innych bo życie jak roślina nie ma sensu i prawa bytu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones