PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786774}

W ułamku sekundy

Aus dem Nichts
7,1 15 331
ocen
7,1 10 1 15331
6,8 32
oceny krytyków
W ułamku sekundy
powrót do forum filmu W ułamku sekundy

Mocne,dobre kino.

ocenił(a) film na 7

Po wczorajszym pokazie w Muranowie wyszłam z sali pełna emocji. Film bardzo dobrze zrealizowany, świetne zdjęcia, muzyka i Diana w roli głównej rewelacja.O ile początek trochę mnie nudził to pod koniec akcja zaskoczyła mnie dwukrotnie. Co ciekawe film nie był zbyt poprawny politycznie a nasza bohaterka to kobieta z krwi i kości lubiąca facetów a nie jakaś feministka. Klimat tego w sumie thillera spowodował ,że myśl o zemście wcale nie jest taka zła i czasem potrzebna.
Te 35 zł za bilet na tak zacny film warto było wydać.

boga

A co niby niechęć do facetów ma wspólnego z feminizmem?

boga

Padłam przy "a nie jakaś feministka", co ma piernik do wiatraka? Radzę najpierw edukację, a później dostęp do internetu.

ocenił(a) film na 7
an_na_f

Założeniem feministek nie jest zmienienie się w mężczyzn, ale zrównanie się z mężczyznami w prawach przy jednoczesnym zachowaniu specyfiki własnej płci. Kobiety chcą być traktowane jako równorzędne obywatelki nie wówczas, gdy będą się zachowywać jak mężczyźni, ale właśnie jak kobiety.
Co do edukacji to człowiek uczy się całe życie a z internetu korzystam od niedawna i być może nie znam w pełni jego możliwości. Ale oglądając ten film ciągle odnosiłam wrażenie ,że główna bohaterka przesadziła i nie mogę zaakceptować jej uprzedzenia do mężczyzn.Już wolę Bonnie Parker partnerkę Clyde Barrowa niż Furię ,boginię zemsty.
Nigdy nic dobrego nie wychodzi z tego gdy kobieta i mężczyzna staja się wrogami.Lepsze są "babskie sztuczki" bo z pistoletem na plakacie dobrze wygląda James Bond a nie blondynka.

boga

Hmm proces sądowy to była farsa. w dzisiejszych czasach zeznania Greka są weryfikowalne. I żaden wpis w zeszycie nie byłby dowodem na obecność podejrzanych w Grecji. Służby w takich sytuacjach sprawdzają billingi, logowania do stacji bazowych, nagrania z kamer na przejściach granicznych, stacjach benzynowych. Nie da się obronić w filmie tej niekonsekwencji, która kładzie się cieniem na całej fabule. Pamiętajmy też, że sprawa nie dotyczyła zabójstwa, tylko terroru. W takich rozprawach sądy do twierdze, pełne policjantów z sekcji ds. terroru, do tego jacyś antyterroryści itd. Do tego media czekające przed sądem. To XXI wiek. Hello! Pobudka Panie reżyserze. Tak nie wolno. Realia byłyby inne i wyrok w związku z tym też.

I jak komuś mało niedociągnięć niech zacznie choćby zaraz przeszukiwać net aby znaleźć instrukcję do zrobienia bomby i niech sobie odpali taką stronę i spędzi na niej sporo czasu.

Akurat takie strony są na celowniku a każde IP, które się pojawia na serwerze trafia do wydziału walki z terrorem jako alert i wtedy zaczyna się inwigilacja podejrzanego. Podsłuchy, namierzenie miejsca pobytu, obserwacja. W filmie oczywiście opcja light i można wszystko.

Za to mamy świetną grę aktorską bohaterki i tylko ze względu na to daję 5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones