Paranoja

Film to dla mnie prawdziwa emocjonalna bomba, a rola Kruger warta każdej nagrody, ale ja tu nie o tym. Naprawdę dziwią mnie te ataki, że pojawia się tu poprawność polityczna itd. Też jestem na nią wyczulony, ale to już u niektórych poszło w drugą stronę - tak jak jedni (i w dużej mierze Hollywood) są ultrapoprawni tak druga grupa wszędzie taką poprawność znajduje, nawet tam gdzie jej nie ma. Po pierwsze to chyba nic dziwnego, że Niemiec tureckiego pochodzenia kręci film o innych Niemcach tureckiego pochodzenia? Po drugie zupełnie nie widzę w tym tego co inni chyba zdają się dostrzegać, że niby reżyser próbuje odwrócić uwagę od zamachów radykalnych muzułmanów, bo o, naziści też robią zamachy. Zamachy nazistowskie, których ofiarami są mniejszości etniczne w Niemczech za sam fakt nie bycia rodowitymi Niemcami zdarzają się, a z racji pochodzenia samego reżysera jest to zapewne bliska mu sprawa, więc robi o tym film (przy okazji poruszając wiele innych aspektów, bo mamy i radzenie sobie z traumą i motyw (nie)sprawiedliwości sądowej). Naprawdę imo trzeba się mocno wysilić żeby zauważyć tu jakąś propagandę. No ale rozumiem, że w dzisiejszych czasach jak robić film o zamachach to sprawcami muszą być wyznawcy Islamu (takie filmy też powstaną, cierpliwości :)) bo inaczej będzie to propaganda.

28

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: