PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608184}
6,2 83 925
ocen
6,2 10 1 83925
5,3 23
oceny krytyków
Wałęsa. Człowiek z nadziei
powrót do forum filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei

Z przerażeniem stwierdzam, że na forum miłośników filmu moderacja pozwala na wygłaszanie politycznych komunałów różnej maści " patriotom". Pomyliliście adres. Wejdźcie sobie na stronę Gazety Polskiej czy innych tam Prawdziwych Polaków i głoście tam swoje dyrdymały. A to jest strona na temat FILMÓW nie do wygłaszania poglądów politycznych.
A co do filmu to , to bez rewelacji, ale klasa Wajdy chyba się obroni. Mnie zachwyciła jedna rzecz. Znakomita rola Więckiewicza. Umieć tak wejść w skórę Wałęsy to świadczy jednak o klasie aktora. Ubecy też nieźli. Ale Danuśka niestety, za ładna.

ocenił(a) film na 7
Asioka_filmweb

W pełni się zgadzam. Film taki pół na pół. Ani dobry, ani słaby, ale za rolę Więckiewicza dostaje ode mnie 7.

Asioka_filmweb

Poziomu dwóch poprzednich "Człowieków..." nie trzyma. Ale da się obejrzeć.

ocenił(a) film na 7
Asioka_filmweb

Mam mieszane uczucia co do roli Więckiewicza, z jednej strony mogę się przychylić do stwierdzenia, że doskonale wczuł się w postać Wałęsy z drugiej strony mam odczucie lekkiego przerysowania tej postaci, szczególnie w sposobie wysławiania się "Lecha". W zasadzie doskonale go naśladował ale tu właśnie zacząłem się zastanawiać czy nie nazbyt dosłownie. Sam film... moim zdaniem poprawny za mało rewelacja za dużo, ale Wajda jednak ma klasę.

Asioka_filmweb

Zgadzam się, że to forum filmowe i dyskusje powinny się toczyć o filmach. Wątki polityczne prosimy umieszczać na innych portalach, jeśli ktoś oczywiście ma taką potrzebę. Niestety to nie jedyny film, który budzi emocje polityczne i dyskusję nie o filmie tylko obrzucanie się błotem.
Co do samego filmu to nie zachwyca, ale też nie jest najgorszy. Więckiewicz znakomity ale chyba momentami nieco szarżuje. Przychylam się do opinii użytkownika Sirk111. Rzeczywiście tak dobrze naśladował sposób wypowiadania się Lecha Wałęsy,ze też miałam wrażenie że zaczyna to przypominać lekką parodię.

ocenił(a) film na 6
Asioka_filmweb

Film w sumie dziwny.. momentami dobry ale i bywają momenty bardzo chaotyczne i mało wciągające. Widać, że sam reżyser czyli Wajda się tu pogubił. Szkoda, że za Biografię Wałęsy nie zabrali się amerykanie. Bo tak to otrzymaliśmy obraz, którego szybko zapomnimy. Wajda wypadł bardzo blado.. W dodatku kto odpowiadał za Soundtrack do tego filmu? Chyba jakiś głuchol.

ocenił(a) film na 7
Asioka_filmweb

Dzięki Asioka, za założenie tego tematu.
Pierwsze pięć na moment gdy zajrzałem oczerniały Wałęsę, Wajdę i wszystkie miały notę 1 co może być wyrazem frustracji różnego pochodzenia.
Ludzie, pogódźcie się ze światem jaki jest, a życie stanie się darem, nie udręką.

Film ogląda się przyjemnie i na luzie, kilka razy można się uśmiechnąć, Więckiewicz zagrał Wałęsę lepiej niż zrobiłby to on sam. Za Więckiewicza i na zachętę tym, którzy jeszcze nie widzieli - polecam.

ocenił(a) film na 3
Asioka_filmweb

Rola Więckiewicza to kilka klas wyżej niz cała reszta.niestety jest to film polityczny i nie ma mozliwosci by nie wzbudzał emocji...jednak całosc na kolana nie powala.

eduardo69

Bo najlepsze filmy o komunie powstawały za komuny :)

użytkownik usunięty
Asioka_filmweb

Dobry Więckiewicz? Więckiewicz zagrał wspaniale! Można by nawet odnieść wrażenie, że to sam Lechu zagrał.
Jak dla mnie - rola życia!

ocenił(a) film na 7
Asioka_filmweb

Film to może jakiś wielkim arcydziełem nie jest, ale to co wyczynia tu Robert Więckiewicz to klasa sama w sobie. Ktoś kiedyś stwierdził, że Więckiewicz jest jak" wino, nim starszy tym lepszy."Wierzę mu bezgranicznie i mam nadzieje,że ta wiara nie zaprowadzi mnie na manowce. To wybitny aktorski talent!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones