PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608184}
6,2 83 926
ocen
6,2 10 1 83926
5,3 23
oceny krytyków
Wałęsa. Człowiek z nadziei
powrót do forum filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei

Ludzie czy wam na głowę niebo się zwaliło.
Jeden pisze "Głowacki i Wajda są albo filmowymi cieniasami, albo wyrachowanymi
manipulatorami".
Drugi "Według Wajdy Wałęsa skończył się w 1989". Trzeci "Hiper komunistyczna bajdura !..."
Co wy oczekujecie od takiego obrazu, ujawnienia prawdy o świecie. To nie jest dokument tylko
film fabularny. Jakoś znośnie musiał się rozpocząć i jakoś zakończyć. A że jest o jednym
człowieku to nie zawraca sobie głowy jakimś Gwiazdą czy Walentynowicz. Nawet o Danuśce nie
wiele tam treści.
Mam wrażenie że ludzie piszący tu posty to czasem jacyś maniacy prawdy historycznej i
nieprzejednani stróże prawa i porządku moralnego.
Jak chcecie to sami nakręćcie film i będzie on spełnieniem waszych marzeń i oczekiwań.
Ale jak to sam Lechu powiedział "Bo ludzie to Ruskie są" i tyle w temacie.

lukagrabo

Po pierwsze film wcale nie musial sie znosnie zaczac i znosnie zakonczyc ! - Po prostu moglo tego wcale nie byc - wyciaganie kasy za oszustwo to przestepstwo i winno byc scigane jesli nawet jesli popelniane jest przez takich "swietobliwych" ambergoldow jak wajda ! Po drugie filmy o jednym czlowieku mozna sobie nakrecac ma marsie na ten przyklad - tu czasy "Hail To The Thief" minely wraz z epokami: stalinizmu, hitleryzmu i swietego oficjum ! Po trzecie nie zaden Lechu tylko Lejba (Kohne) wiec pewnie by wolal zeby ludzie to zydy - byly ! - No i na koniec - zlu trzeba i poki co kazdemu wolno sie przeciwstawiac ! - No i tyle w temacie.

ocenił(a) film na 7
Szczerbiec_1

Lubię to!

lukagrabo

Ja tez ! - nie wiem tylko jak mam rozumiec naglowek w kontekscie calego twego komentarza - hm... ps. a zapomnialbym o - po czwarte - Danuska to u Sienkiewicza w Krzyzakach byla - piekna, polska i szlachetna... - a gdzie tej u ciebie w.w. do Jurandowny ?

ocenił(a) film na 7
Szczerbiec_1

Lubię to!

lukagrabo

A ja mam to w dupie.

ocenił(a) film na 7
toxymorf

Lubię to!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones