PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608184}
6,2 83 926
ocen
6,2 10 1 83926
5,3 23
oceny krytyków
Wałęsa. Człowiek z nadziei
powrót do forum filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei
ocenił(a) film na 7
czegewara

Jak donosił a było tego pewnie mało i gówno znaczące(no bo komu mógł zaszkodzić) to robił to pod przymusem i tylko w chwili słabości gdy wiedział,że żona z dziećmi nie moze być bezpieczna gdy on bedzie siedział.

ocenił(a) film na 1
aronn

https://www.youtube.com/watch?v=hucjMVPjclY - obejrzyj ten film i pogadamy

ocenił(a) film na 7
czegewara

Dla mnie Wałęsa jest wielkm Polakiem ,a ze cos tam niby podpisał ? .To były takie czasy ,strach o rodzine i dzieci ..podajesz jakieś linki z YouTube i po co ? .My Polacy bardzo szybko oceniamy i jesteśmy gotowi zniszczyć wszystko co mamy dobrego w tym kraju .Od wielu lat tacy ludzie jak ty wieszają psy na tym człowieku,on cos dobrego dla tego kraju zrobił a ty ?

ocenił(a) film na 1
cureman

Widać, że jesteś pod wpływem filmu. Poczytaj książki, obejrzyj dokumenty to dowiesz się ile zrobił wałęsa. Obejrzyj wywiady z ludźmi, którzy go znali i na prawdę wtedy walczyli i cierpieli, podczas gdy wałęsa podpisywał kolejną wypłatę za swoje donosy. To są udokumentowane rzeczy.

A co ja dobrego zrobiłem dla kraju? Nie donoszę na kolegów z pracy:) Póki co tyle, może jak wejdę kiedyś przypadkiem na płot to dostanę nobla. Co się dzieje z tym krajem, w którym Jaruzelski do tej pory jest uznawany za bohatera i płacimy mu co miesiąc grube pieniądze? Ludzie zacznijcie szukać faktów zamiast przyjmować gówniane laurki za prawdę.

ocenił(a) film na 7
czegewara

Wałęsa jest oczerniany ...banda nieudaczników ktora sama go na rękach nosiła dzis krzyczy ze on Bolek ! Wałęsa gdyby wtedy został zabity nie miał by juz dzis szans sie bronić ...żyje ,nie jestem pod wpływem filmu .Walesa nie jest czysty jak biała kartka ale kto był i kto jest w polityce ? .Ojciec ,głowa rodziny ze strachu cos tam podpisał ..ale nie był człowiekiem takim jak piszesz .To ze pisza różni ZNAWCY teraz wywody na jego temat ,kręcą filmy tylko po co ? Aby zarobić na jego nazwisku i tyle .W tym kraju nie ma juz nic świętego ,niczego sie juz nie szanuje ..nawet po śmierci Jana Pawła II wymyślono rożne rewelacje ze miał niby kochankę itd.Zobacz na YouTube jakie sa filmy o naszym wielkim Polaku !.Nasz kraj sam siebie nienawidzi ...

ocenił(a) film na 6
cureman

Amen.
Polak Polakowi największym wrogiem. Bo nie jest ważne bym JA zrobił coś, żebym miał lepiej, ważne by inni mieli gorzej...
Najłatwiej się wypowiadać ludziom, którzy w ogóle nie mają nic wspólnego z poprzednim ustrojem. Naczytali się książek i myślą, że są ekspertami. Naczytali się o komunie i wiedzą już wszystko. Jak się wtedy żyło, jak to wyglądało, jak się czuło. W końcu przeczytali, obejrzeli...

@czegewara
Nie donosisz na kolegów z pracy? Nie słyszałem nic bardziej śmiesznego :) Na prawdę? Ty tak na poważnie? W dzisiejszych czasach? :) Przeczytaj ten swój fragment jeszcze raz, mam nadzieję, że po przemyśleniu sam się uśmiechniesz do siebie.

czegewara

skąd wiesz że ten film jest propagandą, a inne opluwające Wałęse nie są? Zakładasz że się możesz mylić?

ocenił(a) film na 7
czegewara

I dlatego dałeś ocenę 1? Oceniłeś film czy Wałęsę tą oceną? Rozumiem, że gdy zobaczysz np. "Upadek" to wystawisz notę -10 bo Hitler był ludobójcą. Ludzie kiedy nauczycie się, że to jest portal FILMOWY i ocenia się FILMY a nie postaci w nich przedstawione?

ocenił(a) film na 7
lobo621

Dokładnie :D

ocenił(a) film na 1
aronn

Spokojnie, wiem że to PORTAL FILMOWY, ale ten film bojkotuję, bo jest o zdrajcy i są w nim kłamstwa mające siłę propagandową. Rozumiem, że film wybielający Oleksego, albo najlepiej Dzierżyńskiego też oceniałbyś swoim "profesjonalnym" i "obiektywnym" okiem? I oczywiście, że jeśli powstanie film, w którym Hitler miał dobre serduszko i po prostu był zmuszany przez osoby decyzyjne III Rzeszy do ludobójstwa to ustawię -10 (Oczywiście jeśli to nie będzie zabawa konwencją: pastisz/czarna komedia itd). Jakby by się dało Tobie też ustawiłbym -10, bo po pierwsze: takie tępe podejście, że to film i trzeba go oceniać tylko kategoriami filmowymi ma wpływ na pranie mózgów ludziom już od najmłodszych lat, a po drugie dałeś słabemu filmowi 7.

Ps: częściowo masz rację, ponieważ bojkotując żenujący z perspektywy historycznej film powinienem mu w ogóle nie dać oceny, ale cóż... Emocję wzięły górę.

Pozdrawiam wszystkich strażników wątpliwej jakości polskiej "nowej" kinematografii anty faktograficznej:)

ocenił(a) film na 5
czegewara

Ale jeśli chcesz coś z bojkotować i żeby twój bojkot był, zauważony musisz dać 1/10. Jak dałbyś "bez oceny" bardziej by to oznaczało, że nie umiesz go ocenić obiektywnie bądź subiektywnie.

ocenił(a) film na 7
czegewara

Niezdrowe emocje wzięły górę. Nie chcę wchodzić w dyskusje polityczne, skwituję je mądrością Sokratesa: wiem, że nic nie wiem. I tyle samo Ty wiesz o tym czy/jakim był zdrajcą Wałęsa.
Pomijając kwestie historyczne oceniłeś składowe filmu (przypominam rozmawiamy o FILMIE na portalu FILMOWYM) takie jak zdjęcia, grę aktorską, muzykę, montaż itd, itd wszystko na 1. Gratuluję obiektywizmu. I miałeś czelność mój obiektywizm umieścić w cudzysłowie?

ocenił(a) film na 1
lobo621

Oczywiście, że miałem czelność umieścić twój "obiektywizm" w cudzysłowie - bo to ironia. W przypadku filmu, który wyszedł tak nie dawno i ma taki opiniotwórczy wydźwięk nie można zapomnieć o tym jaką bliznę na nim pozostawia oczywista manipulacja. I nie można traktować go jako normalnego filmu. Być może już za 20-30 lat to nie będzie problem, bo wszyscy będą świadomi prawdy, a może nie? Może właśnie ten gniot sprawi, że nie? Może przez takich "obiektywnych" filmoznawców kiedyś nasze dzieci będą z uśmiechami na ustach myśleć zdrajcach. Co do Wałęsy jest tyle dowodów z różnych źródeł, że nawet Sokrates wreszcie by coś wiedział;)

Emocje niezdrowe bo film niezdrowy.

ocenił(a) film na 7
czegewara

A Ty dalej o polityce. Znajdż sobie jakieś forum polityczne i tam rozprawiaj o tym jakie szkody powoduje ten film. Ja nie mam przyjemności babrania się w szmbie (czyt. polityce) i dlatego rozmawiam o filmach na forum filmowym. EOD.
Ps. Jeśli ktoś jest na tyle ograniczony żeby wiedzę historyczną czerpać z filmów to nie moje zmartwienie. Tak samo ograniczony jest ktoś, kto myśli, że inni czerpią taką wiedzę wyłącznie z filmów. A nawet jeśli tacy są to są kretyni, którym żadna edykacja nie pomoże ani sposób przedstawienia takiego lub innego bohatera filmowego.

ocenił(a) film na 1
lobo621

Powiedz ludziom, na których donosił, powiedz stoczniowcom, którzy wypowiadają się w poszczególnych dokumentach, powiedz masie Gdańszczan, żeby oddzielili mechanicznie wartość informacyjną tego filmu i skupili się na montażu, kostiumach, reżyserii, grze aktorskiej itd. Nie jestem żadnym nacjonalistą i nie będę stał pod domem wałęsy z transparentem, ale w takim małym procencie w jakim jestem w stanie zwrócić ludziom uwagę na kłamstwo - zrobię to.

Rozumiem, że za komunistów oglądałbyś filmy o zabarwieniu propagandowym i oceniał je za reżyserię itd? W czasie wojny zrzucają propagandowe ulotki i oceniasz je za design i fonty? Jasne, że niektóre ulotki i niektóre filmy były na prawdę dobre, ale na takie rzeczy "obiektywnie" patrzy się z perspektywy czasu - kiedy prawda jest już oficjalnie znana. Wcześniej prywatne spostrzeżenia zachowuje się dla siebie, lub z zastrzeżeniem, że bada się film pod kątem analizy. Dawanie ocen na filmwebie, czyli w przestrzeni publiczenej to traktowanie filmu jakby miał pełnoprawne miejsce w kulturze i przez takie podejście jak twoje, za kilka lat wszelkie wątpliwości znikną pozostanie tylko film wielkiego wajdy i to on będzie miał dla większości osób wymiar prawdy.

Nie twierdzę, że wszyscy "inni" czerpią wiedzę tylko z filmów, ale oczywistym jest, że wielu "innych" nie sięgnie do różnych źródeł. Wystarczy spojrzeć kto zrobił ten film, o kim i ile osób go obejrzało, aby zdać sobie sprawę, że dla całego mnóstwa osób będzie on miał wymiar "prawdy". W dodatku za kilkadziesiąt lat ludzie będę oglądać film człowieka, który dostał oskara i jest bardzo prawdopodobne, że przyjmą to co tam jest jako prawdę historyczną. Kijem Wisły nie zawrócę, ale ludzie (politycy, twórcy, krytycy, widzowie, kulturoznawcy) muszą wiedzieć, że jak to dzieło rezonuje... że jest całe mnóstwo ludzi zbulwersowanych.

ocenił(a) film na 7
czegewara

Naprawdę jesteś tak tępy, że nie rozumiesz że o polityce tutaj nie rozmawiam. Już raz Ci napisałem gdzi masz iść ze swoimi problemami. Nie zrozumiałeś to powtórzę dobitniej: won na forum polityczne.

ocenił(a) film na 1
lobo621

Wcześniej nie zrozumiałeś ironii teraz nie zrozumiałeś w ogóle całej wiadomości. Wcale nie rozpisałem się o polityce tylko o kontekście historycznym i kulturowym, ale gratuluję Ci ekspresji. Tupnij sobie jeszcze nogą będzie Ci lżej.

ocenił(a) film na 7
czegewara

No ale jak Wajda może w swoim filmie przedstawić Wałęse jako kapusia gdy właśnie według prawa polskiego został oczyszczony z tego z zarzutu pomijam juz grę aktorską i inne składowe filmu,które są na dobrym poziomie.

ocenił(a) film na 5
aronn

Nie według prawa tylko, istniejących oficjalnie dowodów. Raz już do kogoś napisałem, czy myślisz że akta niszczone przed upadkiem i zaraz po upadku. Był to przypadkowe akta? Myślisz, że niszczono akta o pani "Zosi" że handlowała na lewo kiełbasą?

ocenił(a) film na 7
czegewara

Być może nie zrozumiałem bo nawet jej doczytałem do końca. Zobaczyłem czego mniej więcej tyczy i poradziłem gdzie szukać zrozumienia dla swoich problemów. Tyle. Chcesz porozmawiać o składowych filmu to daj znać tylko przestań koncentrować się na jednym bo jesteś monotematyczny i tym samym nudny.

ocenił(a) film na 5
lobo621

Mam takie pytanie, czy faktycznie umiałeś ocenić ten film obiektywnie? Bo moim zdaniem opinia na temat tego filmu, przez większość Polaków jest subiektywna.

ocenił(a) film na 7
rafib1975

Oczywiście, że moja ocena jest subiektywna. Jak każdego filmu ocenianego przez kogokolwiek, bo to nie matematyka. Co nie znaczy, że mam się nie zgadzać sam ze sobą :) Podobał mi się na, powiedzmy, 6.5 - takiej oceny nie ma więc dałem 7.

ocenił(a) film na 1
lobo621

Rozmawiam o składowej filmu: jego fabule i kontekście kulturowym. Głęboki temat poruszany w kontekście większości filmów, będący tematem od prac zaliczeniowych w szkołach aż po doktoraty. Zakleiłeś się człowieku jakąś tanią krytyką, jeszcze marniejszą retoryką i szukaniem poklasku wśród obrońców kinematografii opartej na prawdziwych wydarzeniach, ale uwaga: traktujących film jako twór autonomiczny, niezależny od historii i kultury... Hmm może w ogóle nie zrodzony z historii i kultury? Został zrzucony przez kosmitów lub jest wytworem paranormalnym?


A jeśli mowa o dowodach to polecam obejrzeć film: http://www.youtube.com/watch?v=N8rJeDPOe9o

Jest więcej filmów, są świadkowie i są dowody. Są powody, żeby bojkotować ten film.

O składowych filmu chętnie porozmawiam w kontekście innych dzieł - nie warto nobilitować tego gniota analizując go jak pełnoprawny film. Jest oparty na faktach, a więc rości sobie prawo do przedstawiania prawdy.

ocenił(a) film na 7
czegewara

Rozmawiasz. O jednej i tylko jednej, i tym samym jesteś nudny do porzygania. Wzbraniasz się przed oceną innych składowych w imię ubzduranej przez siebie poprawności.
Nie zajrzę tam gdzie mi proponujesz. Tym bardziej nie zajrzę. Trzeba Cię jebnąć młotkiem w łeb żebyś zrozumiał, że mnie to nie interesuje. Powtarzałem Ci to kilkukrotnie. Masz ochotę babrać się w gónie to rób to, ale nie namawiaj do tego innych.
Ps. Nie robię doktoratu. Film traktuję jako rozrywkę, jedną z wielu, i nie mam potrzeby wsprzęgać w tę rozrywkę jakichkolwiek idei. Tym bardziej tak gównianych jak polityka i jej obrzeża.

ocenił(a) film na 1
lobo621

Nie trzeba mieć doktoratu, żeby po obejrzeniu filmu na faktach zapytać: czy to była prawda czy ktoś mi robi pranie mózgu? To pierwsze pytanie jakie zadają dzieci po obejrzeniu wielu filmów na faktach, ale ty masz młotek zamiast mózgu. Kończę tę jałową dyskusję.

ocenił(a) film na 7
czegewara

Nie trzeba mieć, ale to Ty wyskoczyłeś z tym doktoratem więc się tylko ustosunkowałem.
Przyjmiesz w końcu do wiadomości, że ktoś ma inne preferencje oglądając film niż Ty. I te preferencje nie są ani gorsze ani mniej warte niż Twoje. Kiedy oglądam obraz (ten namalowany) to nie zastanawiam się czy przedstawia ówczesną rzeczywistość tylko oceniam jego walory artystyczne. Ale dla Ciebie np. Bitwa pod Grunwaldem to bezwartościowy chłam bo w sposób dość znaczny przekłamuje obraz bitwy. Dlaczego przekłamuje? Jak zechcesz to sobie znajdziesz, nie będę Cię na siłę uszczęśliwiał źródłami jak Ty mnie, bo może Cię to nie interesuje.

ocenił(a) film na 1
lobo621

Różnica jest taka, że bitwa pod Grunwaldem była 600 lat temu a ten chłam wciskają nam teraz. Nie chodzi o preferencje, weryfikowanie faktów w filmach nie jest moim zboczeniem. Ten gówniany film to po prostu farsa i ludzie powinni mieć tego świadomość.
Czułbym się nader szczęśliwy jakbym nie wiedział o wszystkich filmach dokumentalnych na temat wałęsy, najróżniejszych dowodach i nagle znalazł linki na filmwebie. Na tym polega internet. Wiele źródeł, wiele możliwości. Przesiądź się na telewizor jak Ci to nie odpowiada.

ocenił(a) film na 10
czegewara

Ta ocena jest nie na temat. Oceniamy grę aktorów i film.
I tutaj uwaga. Jak łatwo jest kogoś oceniać z boku i z dzisiejszej perspektywy. A jaki jest Twój wkład w to co się działo i dzieje. Czy włączałbyś się w ruch Solidarności wiedząc, że możesz oberwać, czy patrzyłbyś z boku. U nas często gloryfikuje się przegrane powstania i bitwy, a lekceważy ruchy społeczne pozytywne. Są inne blogi, gdzie można wyrażać swoje poglądy polityczne.
Ten film nie jest laurką. Po co przenosić na ocenę filmu niechęć do pana L.W. (z dzisiejszej perspektywy). Jakoś nie widzę jedynek przy zagranicznych filmach, gdzie bohaterami są osoby, których raczej naśladować nie należy, na przykład mordercy.

ocenił(a) film na 7
czegewara

Udajesz głupiego czy nim jesteś? Naprawdę nie zrozumiałeś, że Grunwald to był tylko przykład? Wstaw sobie w to miejsce inny, dowolny obraz. Najlepiej Salvadora Dali :) I podniecaj się czy przedstawia prawdę czy fałsz zamiast oceniać walory artystyczne.
Jak to nie chodzi o preferencje? Chodzi jak najbardziej - Ty przyczepiłeś się jednej strony filmu czyli to jest dla Ciebie w nim najważniejsze, dla mnie ważniejsze jest coś innego. To co jest ważne dla kogoś to są właśnie preferencje.

ocenił(a) film na 1
lobo621

hehe tak jak przypuszczałem, "prawdę" w przypadku obrazów oczywiście rozumiesz dosłownie i jeszcze próbowałeś być zabawny z tym Salwadorem Dali, a tak się składa, że na jego obrazach jest sama prawda. Czego nie można powiedzieć o tym słabym filmie. Aż wstyd w ogóle wspominać w jednym komentarzu te dwie kwestie. Obrazy surrealistów oddają niepewność i beznadzieję tamtych czasów, poddają w wątpliwość racjonalny rozum. Nie jestem tobą, żeby nie rozumieć co chwila przekazu. Wiem, że to jest przykład i przypadkowo lekko wpisuje się w kontekst tego o czym mówiłem wcześniej o perspektywie historycznej.

Napiszę jeszcze raz: Pozdrawiam wszystkich obrońców polskiego kina anty faktograficznego. Ten film to wstyd dla kraju i ludzi, którzy walczyli o obalenie komunizmu i wolność. A jak ktoś chce to niech sobie ogląda montaż i grę aktorską. Ciekawe czy jakby Wałęsa doniósł na waszego ojca i przesiedziałby gnębiony w więzieniu też interesowałby was tak bardzo montaż. Ręce mi opadają. Zbierzcie się jeszcze większą zgrają i rzucajcie mi się do gardła. Głupota ludzi nie zna granic.

ocenił(a) film na 7
czegewara

Być moze Wałesa w latach 70-tych donosił zapewne większość z tego była mała znacząca albo sam trochę podkoloryzowywał by te informacje miały jakąkolwiek wartość poźniej gdy do niego przyszli do fabryki gdy juz nie pracował w stoczni sam się zdenerwował chciał się od tego odciąć raz na zawsze(scena w filmie również).Przyszły lata 80-te ponownie rozruchy ba nawet wybrali go na głównego,który kierował strajkiem na tą chwilę nie było człowieka,który potrafił by przemawiać i porwać tłum i w tej właśnie kwestii się wykazał i poźniej gdy sam z garstką ludzi był zamknięty w stoczni w sierpniu.Generalnie Wałęsa dla mnie to człowiek,który nie patrzył przez pryzmat źli i dobrzy ludzie tylko obwiniał system starał się lawirować pomiędzy służbami a ludem szukał nici porozumienia i dialogu pomiedzy dwiema stronami.Być może właśnie w tych latach 70-tych jeszcze robił to nieudolnie przez co mógł przy tym skrzywdzić kilku ludzi... Summa summarum Wałęsa moze właśnie na tamte czasy był idealnym człowiekiem by pogodzić dwie strony barykady a że być może nie był człowiekiem kryształowym a kto nim jest albo był chyba tylko nasz Papież.

ocenił(a) film na 7
czegewara

To i ja napiszę jeszcze raz chociaż jesteś na tyle głupi, że znowu pewnie nie zrozumiesz bo powtarzam Ci to od początku: w dupie mam Wałęsę, w dupie jego zwolenników i przeciwników (w tym oczywiście także Ciebie). Do nauki historii i wszystkiego innego są szkoły i studia, ew. książki. Film jest tylko i wyłącznie rozrywką. Jeśli w kinie szukasz przede wszystkim prawdy i nauki a nie rozrywki to pomyliłeś ścieżki bo w szkole pewnie szukałeś rozrywki a teraz starasz się nadrabiać braki.
Kończę. PREFERENCJE to jest to co nas różni tylko że podejrzewam, że to ja jestem tym, który szuka w kinie tego do czego zostało ono stworzone. Preferencje są ściśle powiązane z gustami. A o tych... wiadomo.
Pa :*

ocenił(a) film na 1
lobo621

"Film jest tylko i wyłącznie rozrywką" - dziękuję, nie mam pytań.

Obnażyłeś się nam przy okazji praktycznie każdej wiadomości, a teraz dorzuciłeś wisienkę na ten tort. Wstyd mi teraz już nie tylko za film, ale też za to, że w ogóle wdałem się w dyskusję.

Dzięki aronn za konstruktywną wiadomość, bo przez to loboniewiadomo ręce opadły mi do samej piwnicy.

Kończę już te dyskusję i pozdrawiam Formalena!

ocenił(a) film na 7
czegewara

prosze jak kiedys bylo slonko Bunt. Sprawa Litwinienki.Jesli dalej twierdzisz ze podpisanie czegos cos oznacza prosze obeizyj sobie to

czegewara

Nie wiem czy uznać, że ty zniszczyłeś merytorycznie i metodycznie lobo621 i jemu podobnych, czy sami się skompromitowali. Pewnie jedno i drugie.

ocenił(a) film na 3
czegewara

czegewara, szczerze ściskam Twoją dłoń.

ocenił(a) film na 7
czegewara

Podany link do filmu ... Ten film to jedna wielka propaganda .Pokazuje tylko jedna stronę tematu i nie daje szansy wyjaśnić ani obalić tych rewelacji .Zaraz,zaraz jest taki pan ktory pisze o Polakach którzy zabijali w czasie wojny ..tam tez jest wszystko tylko z jednej strony pokazane.Polecam ci film na YouTube o tym ze Amerykanie sami zlecili wysadzenie WTC .Film jest ? Jest ! Ale czy to prawda ?

ocenił(a) film na 1
cureman

https://www.youtube.com/watch?v=KgJw2PIgBzk

https://www.youtube.com/watch?v=hucjMVPjclY

Obejrzyj te dwa. Jeśli Cię to nie przekona to poszukaj książek i innych dokumentów jest tego więcej.

ocenił(a) film na 7
czegewara

"film bojkotuję, bo jest o zdrajcy i są w nim kłamstwa mające siłę propagandową" - tylko, że to nie jest film dokumentalny, a biograficzny, więc jeśli ktoś bierze sobie wszystko do serca, nie mając na uwadze tego, że coś musi być podkoloryzowane, a coś pominięte, to niech lepiej się nie bierze za oglądanie filmów biograficznych, a niech ocenia filmy dokumentalne.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
czegewara

To jest jakaś aberracja z tymi donosicielami. To donosiciel był zły czy system ich organizacji i przymuszania. Przez ostatnie 25 lat jedyna forma dekomunizacji to listy TW a listy ubeków w ZUS-ie w dziale największe emerytury.

ocenił(a) film na 1
el_loco79

Wstyd mi nie tylko za propagandystę wajdę, wałęsę, ale i za każdego idiotę, który broni filmu będącego jawną manipulacją, mało tego - kontynuacją manipulacji. Wajda to też "ciekawa" postać. Jasne, że mamy Papieża, mamy wałese i mamy wajdę i jesteśmy dumni, i chcielibyśmy mieć te ikony, tych bohaterów i cieszyć się nimi, ale brud i kłamstwa zawsze wyjdą na wierzch. (Oczywiście nie czepiam się Papierza, jakby ktoś zaraz szukał punktu zaczepienia - po prostu wymieniłem bohaterów, z których Polacy są dumni, niestety dwóch z tych trójki to nie są wcale takie "fajne" postacie. Dla chętnych polecam googlowanie na temat Wajdy, nie trzeba dużo szukać. Niestety z wydaniem książki, notabene opartych na faktach i nawet na zapiskach samego Wajdy, były i są problemy, nie kupimy jej w empikach.

czegewara

Zgadzam się,ciężko jest patrzeć na takie kłamstwa i manipulacje,jak w tym filmie.

czegewara

A najlepsze jest to , że ten "donosiciel" swoją walką i zaangażowaniem umożliwił ci wypisywanie takich bzdur na forum . A co do filmów i książek , które polecasz - to w tych czasach każdy , nawet największy idiota mający trochę grosza może opublikować / zekranizować swoje wypociny .

ocenił(a) film na 1
RandyMarsh_SP

Pieprzysz głupoty i to już ostatni raz kiedy odpowiadam takim niedoczytanym debilom. Zawdzięczam to ludziom, którzy walczyli i organizowali się już wiele lat wcześniej i między innymi mojemu ojcu, którego zamknęli w 68 za strajki w Gdańsku. Zawdzięczam to stoczniowcom, którzy na prawdę organizowali się, ponosili tego konsekwencje, siedzieli w więzieniach, a nie pajacowi i donosicielowi, który po prostu miał parcie żeby wszędzie świecić mordą. Każdy może napisać książkę/nagrać film, ale jeżeli wypowiadają się solidarnościowcy i to ich trzon i wałęsie i jeżeli pisze książkę o wajdzie filmowiec, który opiera się na zapiskach między innymi samego wajdy to warto posłuchać. Ojciec mówił mi, że chodziły wśród stoczniowców słuchy, że wałęsa to bolek i nie wiadomo było co robić, ale potem go niby oczyścili w procesie - o czym ojciec dowiedział się później z telewizji i przyjął z ulgą. Z kolei ojciec koleżanki (stoczniowiec) miał widocznie lepsze informacje, bliżej źródła, bo pare lat temu jak dostał zaproszenie na urodziny wałęsy to rzucił tym w kąt i się mocno zdenerwował. Stoczniowcy, którzy wypowiadają się w tym filmie, stwierdzili, że po tym jak wałęsa po prostu wszedł bez żadnego zaproszenia na to ogrodzenie (miał wejść główny organizator) i jego morda pokazała się na całym świecie, to nie chcieli, żeby ludzie myśleli, że są podzieleni. Więc tak oto debil i donosiciel został bohaterem naszego kraju. Kocham nasz kraj i chciałbym, żeby prawda wygrywała a nie propaganda Wajdy!

czegewara

Po co te inwektywy czopie , ja cie obrażam ? Ojciec nawciskał ci bzdur do głowy - pewnie dlatego , że brakło mu jaj aby odezwać się podczas strajku bo jedyne co potrafił to chować się za strajkującymi kolegami - zamknęli go zapewne dlatego , że był największym łosiem z grupy i i tak nie było z niego pożytku to go wystawili - jednego statysty mniej . Po czasie z zazdrością patrzył na sukces Wałęsy , który miał charakter i nadstawiał karku (jak ty to mówisz "świecił mordą") za awanturników takich jak twój papcio, którzy oprócz strajków nie potrafili wystosować ani jednego sensownego postulatu do ówczesnych władz . Ja również mam sporo styczności ze stocznią i nie rzadko spotykam się z głosami starszych pracowników (prawdopodobnie to tacy sami propagandziści jak twój tata) , że Wałęsa nie zrobił nic by okrzyknięto go bohaterem , inni zaś twierdzą , że wolny kraj zawdzięczamy właśnie Wałęsie .

użytkownik usunięty
czegewara

chyba masz rację Che, ,dla mnie kiedyś p.Wałęsa był bohaterem ale po latach jest raczej typowym Bolkiem i zdrajcą narodu .A tak z innej beczki - skąd ten nick czegewara ? -to też typowy lewak (bliźniak elektryka) - zakładam że to po prostu ironia ?

ocenił(a) film na 6
czegewara

a niedźwiedzie polarne są białe ;p

ocenił(a) film na 1
czegewara

Dokładnie. Choć gra aktorska Więckiewicza na wysokim poziomie. Ale ponieważ jest to film biograficzny, niezgodny z prawdą czyli nieporozumienie 1 . Niedowiarkom polecam książkę Sławomira Cenckiewicza pt. " Wałęsa. Człowiek z teczki "
http://cyfroteka.pl/ebooki/Walesa__Czlowiek_z_teczki-ebook/p84611i99941#

ocenił(a) film na 2
czegewara

Zgadzam się. Ten film to propaganda. Wałęsa donosiciel Bolek inaczej mówiąc był bardziej gwarantem układu magdalenkowego a nie ładu nowej RP. I sory za klimat, ale każdy nieco inteligentyniejszy już by się nomenklaturze nie przydał. Wałęsa ponieważ w gruncie rzeczy top prosty chłop się nadawał idealnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones