PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607382}

Wada ukryta

Inherent Vice
6,6 17 930
ocen
6,6 10 1 17930
6,9 26
ocen krytyków
Wada ukryta
powrót do forum filmu Wada ukryta

Mam taką teorię: PT Anderson to nieślubne dziecko Quentina Tarantino i Wesa Andersona wychowane przez braci Coen w domu zaprojektowanym przez Matthew Weinera. Tyle przynajmniej można wyczytać z jego "Wady ukrytej". Nie wiem, czy to jego najlepszy film, ale zdecydowanie jest moim ulubionym. Nadzwyczaj udana adaptacja "nieekranizowalnej", skomplikowanej powieści wybitnie oryginalnego pisarza. Zły narkotyczny sen hippisa, który ma więcej sensu, niż Wam się wydaje. Nie ma tu prawie słabych momentów: rewelacyjne zdjęcia, stylizowane na film lat 70-tych; kapitalne kostiumy i wnętrza; rewelacyjna muzyka i świetne aktorstwo. Do tego parodie różnych konwencji filmowych, z kinem noir na czele. Mokry sen kinomana. Szkoda tylko, że musieliśmy na niego czekać tak długo i że nie dane nam było obejrzeć go na dużym ekranie. Wstyd, Warner i Galapagos!

PS Koniecznie obejrzyjcie dodatki DVD, tzn. oryginalne zwiastuny w formie miniaturek filmowych, które są jakością same w sobie i zawierają materiał, który nie znalazł się w filmie.

ocenił(a) film na 9
snoopy

Cos jest w tej teorii... jesli chodzi o PT i W Andersona, stawialbym raczej na zwiazek braterski, przy czym PT widze jako starszego brata, poruszajacego powazne tematy, Wes jeszcze wciaz sie bawi... choc jak tak sie glebiej zastanowic, to Wada Ukryta ma zaskakujaco sporo korelacji z GBH :)

ocenił(a) film na 8
snoopy

...chcesz jeszcze raz...?
... połącz Chinatown(1974) + Sin City (2005) + trochę dymu z blanta i masz to kolejne nietuzinkowe dzieło.
Bo są filmy i Dzieła - a te ostatnie ogląda się po kilka razy, nie dwa, nie trzy - za każdym odkrywając nowe smaczki...
Klimat filmu urzeka - brakuje mi tylko zapachów dobywających się zza ekranu...

PS
... wiesz ile razy ja oglądałem ChinaTown...?
... wiesz ile razy ja oglądałem Sin City...?
... wiesz ile razy ja oglądałem Strażnicy(2009)
... itd.
Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
snoopy

tylko sie nie posikaj

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Browitt

buahahha atak na rodzicow jakie to dojrzale:D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Browitt

w ogole nie wiem czemu do mnie piszesz :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Browitt

nie wiem o czym bredzisz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Browitt

skonczyles juz bredzic czy tak po prostu masz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Browitt

oj paszła won

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
snoopy

Nie do końca. Ja przynajmniej nie widzę dosłownie żadnego podobieństwa między tymi reżyserami. Anderson ma całkiem inny głos filmowy od Tarantino, Wesa, czy Coenów. Za to w Inherent Vice widać sporą inspirację Altmanem i Lou Adlerem.

ocenił(a) film na 7
M0RiARTY

Dokładnie tak mam podobne zdanie. Jeśli chodzi o ukrytą wadę to PTA według mnie bardziej inspirował się Polańskim...

ocenił(a) film na 4
snoopy

Bez obrazy, ale lekko mówiąc film nie przypadł mi do gustu. Może dla tego, że seans odbywał się bez alko.....

snoopy

Przesadzasz, bo to jednak nie w jego stylu film (Aż poleje się krew również takim nie była), no chyba, że będzie chciał pójść w tę stronę, czego mu życzę ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones