PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11517}
7,3 2 073
oceny
7,3 10 1 2073
6,6 5
ocen krytyków
Wahadełko
powrót do forum filmu Wahadełko

wstrząs

ocenił(a) film na 10

Wstrząsający film Filipa Bajona z wielką rolą Janusza Gajosa, aktora, którego głupia, niewykształcona krytyka zaczęła cenić dopiero od teatralnych "Opowieści Hollywoodu".
W "Wahadełku" Gajos gra chorego syna zatwardziałej nie tylko że komunistki, ale nawet stalinistki. To osoba bezduszna, która nie wierzy w chorobę syna.

ocenił(a) film na 10
dyzio

Zgadzam się całkowicie z Twoją opinią. Gajos gra wspaniale ! On tworzy ten film. Wszystkie uboczne wątki są mniej ważne. Odnośnie naszej krytyki filmowej mam również to samo zdanie co Ty. Na całe szczęście artyści tworzą dla nas a nie dla krytyków. Pozdrawiam J.Z.

ocenił(a) film na 6
dyzio

Nie jestem stalinistą, a też nie wierzę w tę chorobę. Główny bohater naczytał się za dużo książek pisanych przez nadwrażliwych autorów i tyle. Gdzie tu dramat, gdzie wstrząs?

ocenił(a) film na 8
zyrandol

Ucieczka w chorobę.

zyrandol

Choroba mogła być. Sa tacy chorzy z urojenia. Żona sąsiada miała 100 chorób, a mąż zmarł wcześniej. Wtedy okazało się że nie ma żadnych migren, korzonków itd. i jeszcze 15 lat zapieprzała rowerom w deszcz. A tu jest odwrotnie, to brat gnoi siostrę. A matka to jednokomórkowiec. Herj!

ocenił(a) film na 7
baca350

Po tej wypowiedzi widać jak brak edukacji wpływa na ludzi. Głowny bohater cierpi na zespół schorzeń plus epilepsja a tu ktoś wypowiada sie w taki prymitywny sposób że aż mnie to zadziwia.

ocenił(a) film na 7
zyrandol

Nie rozumiem, dlaczego obraz ten nie przekonuje Cie, ze choroba glownego bohatera jest autentyczna, przeciez ma ataki, chyba musial, to stwierdzic jakis lekarza, jesli zapisal mu leki, a jego zachowanie nieracjonalne i napobudliwe reakcje, kompulsywne zajadanie sie slodyczami i to, ze bedac mlodym czlowiekiem siedzi tylko w domu, a wlasciwe w lozku w pizamie, a w najlepszym wypadku w szlafroku, to wskazuje bezwglednie na depresje...
Czy nie jest to dramat wg Ciebie? Przez samo naczytanie sie ksiazek nie dostaje sie padaczki i depresji...
A kwestia dziecinstwa i wychowanie, moze miec ogromny wplyw na pozniejsze zycie, oczywscie nie mowie o chorobach typu padaczka, ale taka depresja z pewnoscia tak, chociaz padaczka, moze gdyby w pore byly zauwazone pierwsze symptomy przez mamusie nieczula i zajeta tylko kariera moze bylaby do opanowania...

dyzio

Oglądałem ten film tylko dla Gajosa. Hej!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones